Ocena wątku:
dziwne sprzeglo
21-12-2012, 20:19
Post: #1
dziwne sprzeglo
witam serdecznie

mam problem z moim sharanem :Mianowice autko z 2001 roku 1,9tdi wszystko działa prawidłowo oprócz kilku spraw 1.autko ma problemy ze sprzęgłem to znaczy,rano jak wsiadam czuje ze pedał sprzęgła jest twardy tylko do polowy od ziemi resztę podnoszę noga do góry(biegi działają prawidłowo|) przejadę 20-30 km i wszystko wraca do normy czyli cały pedał odbija czy to możne być wysprzęglik dodam ze dwu-mas wymieniony 2. mam problemy z temperatura płynu chłodniczego ,temperatura dziwnie wskazuje, podczas jazdy wskaźnik wskazuje 90 stopni i momentalnie temperatura spada do 0,60,30,stopni,po kilku sekundach powraca z powrotem,czasami nic nie wskazuje może ktoś miał podobne problemy??
Reklama

21-12-2012, 20:29
Post: #2
RE: dziwne sprzeglo
co do wskaznika temp to moze byc kabloteka, sam czujnik lub wtyczka. Ostatnio to przerabialem u siebie w golfie. Wystarczylo wypiac wtyczke i ponownie wpiac- pewnie zasniedzialo.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
23-08-2014, 07:42
Post: #3
Question RE: dziwne sprzeglo
Witam
dopne sie do tematu zeby nie powielac
mam zalozona skrzynie po regeneracji , sprzeglo z 150 KM ,nowy wysprzeglik wszystko sachs , uklad odpowietrzalem juz pare razy nie widac powietrza,nawet dosc pryska z odpowietrznika,czasami pedal nie chce odskoczyc podczas odpowietrzania trzeba pomoc ,potem dziala w miare normalnie -odbija ,ale biegi nie wchodza idealenie troche ,haczą czasami nie.
docisk chyba jest twardszy ze 150 niz u 115 wiec powodem moze byc stara pompka sprzegla?? co tu sprawdzic jeszcze , nie biore pod uwage raczej skrzyni ,chyba ze cos zle zlozylem ?
23-08-2014, 08:37
Post: #4
RE: dziwne sprzeglo
Tak docisk jest nieco twardszy od ASZ BTB jak w AUY. Nawet srubki sa o jedno cozko wiekse mocujace docisk. Różnica jest malowyczuwalna. Pompka jesli jest sprawna to nie ma nic do tego. Przyczyna moze byc jedynie dwumas lub ta skrzynia. Mnie zawsze zastanawia ta regeneracja skrzyń. Niech mi ktos wytlumaczy jak mozna wykonac regeneracje skrzyni ( czyli jakies tam wymiany lozysk, synchronizatorów i moz ejeszcze czegoś) w cenie okolo 1 tys zl skoro synchronizatory dla 1 i 2 biegu kosztuja jak szukalem najtaniej okolo 700-800 zl. Niech sobie ktos zerknie ile kosztuje skrzynia nowa i ile kosztuja czesci na taka skrzynie to włos sie zjeży na głowie kazdemu. Nie wierze w te regeneracje skrzyń zadnej firmie.
Odpowietrzenie to mysle ze zrobiles dobrze bo trzeba popompowac pare razy zeby plyn nalecial do wysprzeglika, odkrecic odpwietrznik, zakrecic podpowietrznik, podpompowac pedalem pare razy i tak z 10 razy i jest juz odpowietrzone. Mi biegi wchodzily z oporem i to dosc znacznym z eprawie trzeba bylo mlotem przywalic by wlazł rano bieg jak mialem dwumas wytrzaskany. Miał luz na boki a nie luz po łuku czy po osi. Wystarczylo z eluz byl wielosci okolo 2-3 mm i masa jedna sie przesuwala i uklad tracil wywazenie oraz nie byl w osi co powodowalo ze nie bylo pelnego wysprzeglenia.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
07-09-2014, 20:05
Post: #5
RE: dziwne sprzeglo
odpowietrzalem sprzeglo juz kilka razy wymienilem caly plyn,przez okienko rewizyjne nie widac żadnego bicia dwumasy w zadna strone ani nie czuc podczas jazdy ,jak by bylo bicie to by bylo chyba czuc??
raz biegi wejda jak w maslo raz hacza, czasami jedynka wchodzi z oporami a czasami bez problemu , dwojka i trojka ,wsteczny to samo, reszta biegow w miare normalnie ,bezproblemowo, przy wciskaniu pedalu sprzegla slychac takie pisniecie jakby mysza,guma jakas i od strony silnika tez to slychac,pompka jest oryginalna jeszcze a auto ma jakies 300 tys przejechane moze daje slabe cisnienie?
podczas odpowietrzania za kazdym razem byl taki motyw ze pedal nie chcial odbic, niby 3 powtorzenie plyn trysnol normalnie znowu,odpowietrznik zakrecony a tu pedal zostal w podlodze potem dwa nacisniecia i odbija normalnie niby ??!!
caly zestaw sprzegla sascha razem z wysprzeglikiem nowy !
07-09-2014, 20:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-09-2014 20:30 przez wesol.)
Post: #6
RE: dziwne sprzeglo
To normalne ze pedal zostaje jak odpowietrznik masz odkrecony. Co ma odbic pedal jak nie cisnienie zwrotne płynu?
Gdzie ty tam klape rewizyjna znalazles w AUY??



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
07-09-2014, 21:57
Post: #7
RE: dziwne sprzeglo
nie napisalem ze odpowietrznik odkrecony ? ani ze mam klapke rewizyjna!! nad rozrusznikiem jest okienko gdzie widac zęby z dwumasu, jak silnik pracuje na oko widac czy drga albo wibruje , czepiasz sie , moglem napisac "dziurka w skrzyni" byloby dobrze ? bo nie wiem jak to sie "fachowo "nazywa
odpowietrzalem normalnie jak hamulce wiec raczej dobrze,zle chyba zrozumiales
podczas 3 cyklu,powtorzenia (pompowanie ,trzymanie,odkrecenie ,trysniecie plynu ,zakrecenie odpowietrznika,puszczenie pedalu) i wtedy pedal nie odbija
teraz dobrze??
08-09-2014, 07:51
Post: #8
RE: dziwne sprzeglo
Wypusciles cisnienie i pedal nie odbil. Tak jak Wesol napisal tak ma byc. Odpowietrzasz jak hamulce ale to nie sa hamulce.
08-09-2014, 08:11
Post: #9
RE: dziwne sprzeglo
Damianos upominam Cie ze nie unosimy sie na forum ani nie robimy głupawych podtekstów. Za to ostatnio polecialy kary. To juz podchodzi pod sprzeczke wiec sprawa bedzie poruszona z administracją.
To nie jest klapa rewizyjna tylkookienko do pozycjonowania walu. Na zamachu masz taka kreske i oznaczenie "0" To jest do ustawienia walu korbowego. W tym okienku widzisz czesc zamachu ale ta sztywna czesc przykrecona do walu wiec tu drgan nie zauwazysz chyba ze sruby masz luzne dokrecajace dwumas. Nie ma opcji by wykukać dwumas przez te okienka czy od gory czy od dolu.
Pedal sprzegla ani pompka sprzeglowa nie ma sprezyny powrotnej wiec pedal zostaje na dole po wcisnieciu bez cisnienia zwrotnego w ukladzie.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
08-09-2014, 09:53 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-09-2014 09:54 przez Damianos.)
Post: #10
RE: dziwne sprzeglo
jakie podteksty ,musze nauczyc sie technicznych zwrotow,pisze glupio laikowo
ale dalej nie wiem w co mam rece wlozyc, wymienilem pol auta a dalej lipa , wydalem 2 tys. a zmienilem z papucia na lac i biegi dalej nie pracuja jak trzeba
nie wiem czy pompke kupic nowa lub jest inna metoda odpowietrzania,mam taki bajer podcisnieniowy do odpowietrzania podpinany pod kompresor ktory tez probowalem i to samo !




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  AUY-dziwne objawy Łukasz12502 36 4,725 29-12-2023 22:24
Ostatni post: Łukasz12502
  vw sharan 1.9 tdi dziwne odgłosy marek24021989 5 2,144 07-10-2019 21:21
Ostatni post: wesol
  Dziwne odgłosy przy gaszeniu kubik1986 11 3,162 07-03-2017 09:58
Ostatni post: kubik1986
  Dziwne objawy przycięcia przy obrotach 2tyś xmikexpl 2 1,726 24-01-2017 16:17
Ostatni post: Mapet
  Dziwne stuki i dymienie na biało gluchy24 33 9,911 10-11-2016 22:26
Ostatni post: wesol
  AUY - dziwne zachowanie sprzęgła deintegro 8 3,163 07-09-2016 17:55
Ostatni post: deintegro
  Sharan AFN 110KM dziwne odglosy z silnika??? Kamillo 0 1,278 04-09-2016 09:10
Ostatni post: Kamillo
  sprzeglo do asz mobi65 1 1,050 13-08-2016 14:07
Ostatni post: wesol
  AUY dziwne zachowanie na 5 i 6 biegu deintegro 1 1,318 09-03-2016 07:36
Ostatni post: wesol
  Dziwne sprawy przy puszczaniu sprzęgła bania301 17 6,242 22-11-2015 22:23
Ostatni post: Pabloz

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name