Ocena wątku:
Blokujące się koło
30-01-2017, 11:44
Post: #31
RE: Blokujące się koło
To czekamy Smile Tongue



Ktoś Ci pomógł kliknij THANKS -->
VW Sharan 1.9 TDI AUY
Reklama

30-01-2017, 12:16
Post: #32
RE: Blokujące się koło
Koledzy, wszyscy się skupili na tych linkach, a zacinanie się zacisków w naszych samochodach wcale nie jest takim rzadkim zjawiskiem.
30-01-2017, 20:18
Post: #33
RE: Blokujące się koło
Czerwony, to łatwo sprawdzić. Wypinasz linkę przy kole i próbujesz nią poruszyć. Mogła się też dźwigienka od ręcznego przy kole zasyfić i też wystarczy nią poruszyć. Moja była zasyfiona też co nieco ale głównie od nieużywania bo praktycznie nigdy nie używam ręcznego zostawiając auto na biegu.



BAN ZA NIEDOJRZAŁOŚĆ ADMINISTRATORA
01-02-2017, 11:20
Post: #34
RE: Blokujące się koło
(30-01-2017 10:56)grażyny napisał(a):  Może z dalszymi postami poczekajmy aż kolega Mapet napisze jak rozwiązał swój problem i jaka była jego przyczyna .

Po kilku dniach po pozostawieniu samochodu przez noc w czasie silnych mrozów tylko na biegu okazało się że już koło się nie blokuje co tylko potwierdza, że ręczny był głównym winowajcą całego problemu.

Koło toczy się odpowiednio tak jak trzeba bez najmniejszych blokowań.
Do linek jeszcze nie zaglądałem z uwagi na brak czasu ale tak jak wspomniał wesol na początek je powyciągam, przesmaruję i zobaczymy. Przebiegów dużych nie robię więc zakupu dokonam kiedy będzie to tylko konieczne.

póki co problem rozwiązany - wian linek od hamulca ręcznego Wink.

P.S. Tak wracając do dyskusji na temat sensowności wymiany jakiegokolwiek elementu to również uważam, że wymiana części na nową powinna być tylko koniecznością a jeśli można naprawić to po co przepłacać Tongue ?

Pzdr



Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi. Uczę się, daj mi szansę.
Wszystko jest trudne dopóki nie stanie się proste.
01-02-2017, 14:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-02-2017 20:07 przez wesol.)
Post: #35
RE: Blokujące się koło
(01-02-2017 11:20)Mapet napisał(a):  
(30-01-2017 10:56)grażyny napisał(a):  Może z dalszymi postami poczekajmy aż kolega Mapet napisze jak rozwiązał swój problem i jaka była jego przyczyna .


P.S. Tak wracając do dyskusji na temat sensowności wymiany jakiegokolwiek elementu to również uważam, że wymiana części na nową powinna być tylko koniecznością a jeśli można naprawić to po co przepłacać Tongue ?

Pzdr
Jak napisałeś jeździsz mało. Gdybyś robił przebiegi duże i poza granicami kraju to byś się nie wahal. Oczywiście smaruj i oby działało. Ale ja takiego ryzyka nie podejmuje. Jak zatnie się to zmieniam. Ale gdybym jeździł wokół domu napewno bym próbował smarować Smile



Ktoś Ci pomógł kliknij THANKS -->
VW Sharan 1.9 TDI AUY
01-02-2017, 19:40
Post: #36
RE: Blokujące się koło
Albo zrobisz tak jak ja, zapomnisz się i ząciagnesz ręczny gdzieś dalej od domu i tak zostanie.. Tyle że ty już wiesz co to moźe być. Jak już wróciłem to na początku wmawiał jakiś tutejszy ginekolog że to zaciski.. Chciał zarobić frajer.



BAN ZA NIEDOJRZAŁOŚĆ ADMINISTRATORA
02-02-2017, 01:42
Post: #37
RE: Blokujące się koło
Tak jak mówisz w poprzednim aucie mi zacinalo i nie używałem ręcznego. A żona na parkingu ciach. I palenie klocków do domu.



Ktoś Ci pomógł kliknij THANKS -->
VW Sharan 1.9 TDI AUY
02-02-2017, 10:05 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-02-2017 10:09 przez mamwi.)
Post: #38
RE: Blokujące się koło
(01-02-2017 11:20)Mapet napisał(a):  
(30-01-2017 10:56)grażyny napisał(a):  Może z dalszymi postami poczekajmy aż kolega Mapet napisze jak rozwiązał swój problem i jaka była jego przyczyna .

Po kilku dniach po pozostawieniu samochodu przez noc w czasie silnych mrozów tylko na biegu okazało się że już koło się nie blokuje co tylko potwierdza, że ręczny był głównym winowajcą całego problemu.

Koło toczy się odpowiednio tak jak trzeba bez najmniejszych blokowań.
Do linek jeszcze nie zaglądałem z uwagi na brak czasu ale tak jak wspomniał wesol na początek je powyciągam, przesmaruję i zobaczymy. Przebiegów dużych nie robię więc zakupu dokonam kiedy będzie to tylko konieczne.

póki co problem rozwiązany - wian linek od hamulca ręcznego Wink.

P.S. Tak wracając do dyskusji na temat sensowności wymiany jakiegokolwiek elementu to również uważam, że wymiana części na nową powinna być tylko koniecznością a jeśli można naprawić to po co przepłacać Tongue ?

Pzdr

No dobrze, linka. A jeżeli puściła ci gumowa uszczelka po dźwignią i oś stanęła w tulejce w zacisku - tak jak napisał K9Darek? W/g mnie diagnoza jest połowiczna. Ustaliłeś, że winowajcą nie jest zacinający się tłoczek tylko ręczny. Teraz trzeba by zdjęć koło, wypiąć linkę z dźwigni i:
-pociągnąć za linkę
-poruszać dźwignią (i sprawdzić stan uszczelnienia)
w obu przypadkach pod wpływem siły ręki element ma się poruszać. Możesz nawet zdjąć dźwignię, wystarczy tylko odkręcić nakrętkę i zobaczysz, czy na osi nie zebrał się syf.
A kiedyś w pośpiechu wyskoczysz z samochodu, zapomnisz się i zrobisz "ciach" jak w poście piętro wyżej i masz pozamiatane.



Seat Alhambra 1.9 TDI 110 KM 1998r - żyje dalej na Ukrainie (chyba)
02-02-2017, 12:16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-02-2017 12:18 przez wesol.)
Post: #39
RE: Blokujące się koło
Czy nie macie dość pisania prawie że powtarzających się postów rzecz prosta jak linki w ręcznym ,kolega ma problem wie co robić a nic nie robi .
05-02-2017, 14:06
Post: #40
RE: Blokujące się koło
Nie robię nic w temacie, ponieważ nie mam czasu i póki co możliwości. Po za tym problem (mam nadzieję) jest mi już znany więc póki co odstrzelę tylko prowizorkę.

Do momentu aż nie zrobię tego ręcznego nie będę go wrzucał Smile



Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi. Uczę się, daj mi szansę.
Wszystko jest trudne dopóki nie stanie się proste.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Brak miejsca na koło zapasowe, jakiś mały zbiornik w tym miejscu? necik 1 1,405 22-08-2021 19:27
Ostatni post: wesol
  Sprzęgło, docisk, koło dwumasowe, zestaw - jakie/zamienniki itp. rafciocrx 298 146,972 24-07-2020 07:04
Ostatni post: wesol
  Pokrowiec na koło zapasowe brat_p 4 1,361 07-04-2020 20:05
Ostatni post: brat_p
  Dziwne dźwięki - skrzynia/sprzęgło/koło dwumasowe ? Scrappy 99 24,025 03-01-2019 13:47
Ostatni post: wesol
  Koło dojazdowe jakie??? sebamixx 10 4,629 05-02-2017 11:28
Ostatni post: skimir
  koło dojazdowe camell100 4 2,383 01-07-2014 21:05
Ostatni post: wojci
  koło przednie leży junak1956 8 4,543 02-08-2013 08:16
Ostatni post: wesol
  koło masowe sprzegla - motor 2.8 bugi78 2 2,117 22-02-2012 12:22
Ostatni post: bugi78

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name