Ocena wątku:
Czy warto zamienić Alhambte na Galaxy
17-07-2019, 13:03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-07-2019 13:10 przez go2-jacek.)
Post: #8
RE: Czy warto zamienić Alhambte na Galaxy
(17-07-2019 10:45)rodzynek napisał(a):  Galaxy ma bardzo dobre zawieszenie i świetne fotele, silnik jest mocny i dynamiczny, budowany w kooperacji z PSA, nie ma typowych słabych punktów. Wszystkie testy chwalą to auta za niezawodność (w porównaniu oczywiście do aut z tych lat).

Pojeździłem trochę S-maxem i zostałem przy Sharanie - lepiej spełnia moje potrzeby - obszerniejszy w środku (brak wysokiego tunelu, zintegrowane foteliki dziecięce nie zajmują miejsca), natomiast frajda z jazdy lepsza była w S-maxie.

Jeżeli chcesz młodsze - bierz, bo auto solidne. Jeżeli nie zależy Ci na tym, a Alhambrę masz pewną, to po co zmieniać?

Galaxy nie ma rdzy, oprócz stłuczonego poważnie błotnika tylniego i wtryski jeszcze zapewne wytrzymają długo bo przebieg pewny . Moja Alhambra jest super tylko nie wiem jaki ma przebieg i mogę mieć pompowtyski do robienia, pisałem o drganiach budy wczesniej. Poszukuję porad bo może się okazać, że coś walnie w Galaxy i [automat-usunięto [automat-usunięto wulgaryzm].html]wulgaryzm][/color] -> koszty. Alhambry z TDI 1,9 wytrzymują wiele lat. Przez 2,5 roku jeszcze nic się nie zepsuło, oleju nie bierze - tyko 2-3 kzł na naprawy i będzie idealna poza rdzą. Alhambra jest moim zdaniem łatwiejsza w diagnozowaniu (CZY TO PRAWDA?) i ten DPF w Galaxy (nie wiem czy już wycięty). I jeszcze jedna sprawa, trzeba sporo dopłacić za Galaxy, że Alhambrę bym za to "odnowił". Może mam wątpliwości bo moje auto znam i marka Ford generalnie mają gorszą opinie. Trzeba może iść do przodu bo za parę lat i tak będzie trzeba kupić te nowsze z DPF-ami i elektrycznymi sterownikami/silniczkami do wszystkiego.
(17-07-2019 13:03)go2-jacek napisał(a):  
(17-07-2019 10:45)rodzynek napisał(a):  Galaxy ma bardzo dobre zawieszenie i świetne fotele, silnik jest mocny i dynamiczny, budowany w kooperacji z PSA, nie ma typowych słabych punktów. Wszystkie testy chwalą to auta za niezawodność (w porównaniu oczywiście do aut z tych lat).

Pojeździłem trochę S-maxem i zostałem przy Sharanie - lepiej spełnia moje potrzeby - obszerniejszy w środku (brak wysokiego tunelu, zintegrowane foteliki dziecięce nie zajmują miejsca), natomiast frajda z jazdy lepsza była w S-maxie.

Jeżeli chcesz młodsze - bierz, bo auto solidne. Jeżeli nie zależy Ci na tym, a Alhambrę masz pewną, to po co zmieniać?

Galaxy nie ma rdzy, oprócz stłuczonego poważnie błotnika tylniego i wtryski jeszcze zapewne wytrzymają długo bo przebieg pewny . Moja Alhambra jest super tylko nie wiem jaki ma przebieg i mogę mieć pompowtyski do robienia, pisałem o drganiach budy wczesniej. Poszukuję porad bo może się okazać, że coś walnie w Galaxy i [automat-usunięto [automat-usunięto [automat-usunięto [url=http://sjp.pwn.pl/szukaj/dupa.html]wulgaryzm].html]wulgaryzm][/color].html]wulgaryzm[/url]][/color] -> koszty. Alhambry z TDI 1,9 wytrzymują wiele lat. Przez 2,5 roku jeszcze nic się nie zepsuło, oleju nie bierze - tyko 2-3 kzł na naprawy i będzie idealna poza rdzą. Alhambra jest moim zdaniem łatwiejsza w diagnozowaniu (CZY TO PRAWDA?) i ten DPF w Galaxy (nie wiem czy już wycięty). I jeszcze jedna sprawa, trzeba sporo dopłacić za Galaxy, że Alhambrę bym za to "odnowił". Może mam wątpliwości bo moje auto znam i marka Ford generalnie mają gorszą opinie. Trzeba może iść do przodu bo za parę lat i tak będzie trzeba kupić te nowsze z DPF-ami i elektrycznymi sterownikami/silniczkami do wszystkiego.

Przepraszam nie wiedziałem że d... (tylna część ciała) to wulgaryzm,.. hmmm, właściwie sam teściowej zakazuje używania tego słowa przy dzieciach... Wink




Wiadomości w tym wątku
RE: Czy warto zamienić Alhambte na Galaxy - go2-jacek - 17-07-2019 13:03

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Sharan II czy Galaxy III tyger 8 2,966 10-01-2021 04:43
Ostatni post: tyger
  Kupię Galaxy 2.8/2.3 krzysied7537 6 2,503 02-07-2019 10:13
Ostatni post: schak
  Kupno - Sharan Alhambra Galaxy - wybór/rodzaje/na co zwrócić uwagę inside4 43 13,819 30-12-2017 18:41
Ostatni post: KarDob
  Seat Alhambra czy warto Intruz 10 5,343 27-12-2016 14:42
Ostatni post: Intruz
  Volkswagen Sharan 1,9 TDI czy warto ? ryba998 30 9,281 22-12-2016 19:37
Ostatni post: wesol
  Czy warto kupic sharana 1.4 TSI dana79 9 3,508 26-11-2016 18:37
Ostatni post: wesol
  sharan przed lift 98 r. warto ? gregortoma 4 2,256 03-10-2016 17:26
Ostatni post: gregortoma
  vw sharan czy warto (Litwa) ? gregortoma 10 2,798 29-09-2016 21:48
Ostatni post: gregortoma
  seat alhambra czy warto ? gregortoma 9 3,531 08-09-2016 16:10
Ostatni post: gregortoma
  Ford Galaxy - prosba o rozkodowanie vin Camillo 13 5,322 17-06-2016 21:25
Ostatni post: marcyb3

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name