Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Felgi Vw Sharan 01r ALU 17'
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Ale kolego Wesoł nośnosc to nie chodzi tylko o to żeby nie przeładowac auta bo opona na to nie pozwala,chodzi o to że jadac z jakąś wieksza predkością zacznij mocniej hamować,wtedy masz większy nacisk na oponę i jesli bedzie niższa nosnośc opona może nie wytrzymać,chyba ze sie mylę.
Hmm. Po czesci moz ei masz racje ale tu juz raczje wchodzi w gre indeks predkości. To o czym wspominasz bedzie sie raczje tyczylo nacisku chwilowego trawjacego jakie sulamki sekundy a to napewno opona zniesie bo wytrzymałość ma raczje kilkukrotnie czy nawt kilkunasto wiekszą jak nominalna. Coś jak obciazenie statyczne i dynamiczne. Pamietam jeszcze z polibudy ze mielismy proby wytrzymałościowe i pręt fi 8 chyba znosi obcizenie statyczne kilka ton ale obcizenie dynamiczne na zerwanie to pamietam ze zdaje sie 5 kg potrafilo zerwać ją. ROznica o jedno oczko raczje nie powinna mieć wplywu na to ze sie cos wydarzy zwlaszcza jak kupi sie opony nowe i dobrej marki. szarik ma mase 1666 kg ( mowa o moim bo raczj enie jest jakis tam napasiony) a np moj golf w kombi wersja napasiona wazy 1444 kg. Na kolo wypada po dobre 50 kg. Tak samo cisnienei w oponie tez masz odnotowane na jej boku ale jak przepompujesz to wcale nie peknie mozesz mi wierzyc. Robiono testy z pompowaniem kół i sie okazało ze wywalenie koła mialo miesce przy przeladowaniu prawie dziesieciokrotnym niz dopuszczalne.

P.S. popraw słowo "hamować"
wesol tylko w razie kolizji drogowej jak policjant sprawdzi nośność to masz przerąbane, ja jechałem z 5 lat temu służbowym T4 i sprawdzała choc nie ja byłem sprawcą zdarzenia drogowego.
Niestety unas nie ma obowiazku posiadania opon o odpowiedniej nosnosci przynajmniej w osobówkach. Kapcie maja byc tylko o odpoiedniej wysokosci bieżnika. To co mowisz obowiazuje np w niemcowni, bo unas to nawet sie nie liczy rok produkcji itp sprawy.
A mam pytanie co ten symbol ozacza na feldze i jaki on powinien byc przy felgach do sharika np 6,5j
6,5J16 to 6,5 cala szerokosci felgi a 16 to srednica.
To przy felgach do sharana jaka ta szerokość felgi powinna wynosić zeby było dobrze?,czy jest ten rozmiar już obojętny przy tej granicy ET ?.
wesol mi pan policjant sprawdzał tak ze może się coś zmieniło , a wiec że ubezpieczyciel na pewno sprawdzi i nie wypłaci odszkodowania.
Nie nie ma nic do tego czy sprawdzal czy nie sprawdzal. Sprawdza czy kapcie nie sa łyse czy hamulce są sprawne. Na przegladzie przecież nie ma diagnosta nic do tego wiec tymbardziej policjant nie moze mieć. Tak samo jak nie ma wymogu unas by w zime jezdzic na zimówkach ale sprawdzic i opisac to policjant może aczkolwiek nie powinno to wplynąć na dalsze orzecznictwo.

Szerokosc felgi znaczy sie to 6 czy 6,5 cala jest uwarunkowane do tego jaki kapec ma byc na feldze zalożony. ET to odsadzenie czyli czy po montażu kola na piaste czy bedzie schowana czy bedzie wystająca felga poza obrys auta. Szerokosc kapcia na 6,5 cala to spokojnie pasuje 196 az do nawet 225. Oczewiscie niektorzy przekraczaja tą granice i jezdza bez problemu ale nie wyglada to za dobrze no i inne parametry jak komfort spada czy chocby bezpieczenstwo.
Jak możecie zerknijcie okiem na te felgi - http://allegro.pl/16-vw-touran-passat-or...01893.html

Po ich parametrach i szerokości opony w pełni do Sharana by pasowały nie?
205/55R16 91V 5x112 ET50 SZEROKOŚĆ 6,5J

Bo zastawiam się nad nimi,cena swoją drogą nie mała...Huh
Jak myślicie czy warto dać te pieniądze za te koła?.Opony gość opisuje,ze jak nowe 7mm bridgestone, fele oryginał Vw.

Jeszcze tu mam jedne z golfa V http://allegro.pl/show_item.php?item=185...d00be2ff62 też prawie nowe oponki continentala,za 1000zl chce mysle,ze cena jest rowniez niezla. nośność 91H,

Wiec ktore warto by wziasc?.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Przekierowanie