Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Felgi Vw Sharan 01r ALU 17'
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
O komfort chodzi mi o to że na 16tkach jak przejeżdzałem przez tory to tylko wiedziałem że przejezdzam a nie czułem tego,albo jadąc ładnym asfaltem wjezdzasz na drogę gorszą wyboistą to nie czułeś tego czy jedziesz po ładnej drodze czy nie, i nie musiałeś zwalniać, a teraz sie czuje, tak jakbym miał powiedzmy twardsze zawieszenie.Nadal jest komfortowe tylko bardziej jakby sztywne.
Właśnie tego sie obawiałem,ze będzie sztywniejsze bardziej. A tego nie chciałem,zapewne jak by był profil opony z 65 to by było lepiej a tu takie niskie i dlatego sie tak dzieje Rolleyes

Pozostaje może poszukać ładnych oryginalnych Vw 15' przełożyć oponki i cieszyć sie dalej z jazdyWink), bo kupno felg takich 17 to wiąże się od razu z kosztami związanymi z oponami a te opony do 17 tez tanie nie są...
Ja jeżdżę na 17-calowych Keskinach. Z przodu opony z toru o szer 225mm, a z tyłu Michelin Pilot Road o szer 235 mm. Wygląda to pięknie, trzyma się drogi jak przyklejone i mieści się w obrysie pojazdu na styk. Komfort jest bardzo dobry, auto nie skacze jak żaba przy 15-calach. Ale.... to nie na nasze drogi Duże koszty utrzymania, bo Sharik ciężki i felgi lubią się giąć przy takim rozmiarze. Koszt prostowania takiej felgi to od 70 do 120zł w moim regionie! Dlatego na przyszły sezon letni włożę mu felgi 16-cali, bo to najlepszy kompromis wg mnie.
djrafix załuż sobie 16 i opony 215/55 i bedzie gitara bedziesz zadowolony
Pomyśle,poszukam, jak ktoś ma namiar na takie oponki z felgami letimi to bedę wdziecznySmile)
ja mam opony 16. przyjechał sharan na nich w włoch tylko ze to nalewajki ale bierznika jest jeszcze sporo jakby cie interesowały to daj znac
E to nalewajki to w pioruny z nimiSmile)
ja osobiście wielkiej różnicy między 17 a 16 które na zime zakładam nie widzę(moze dlatego że mam twardsze zawieszenie i niżej), a frajda z jazdy szczególnie szybka w zakrętach jest o niebo lepsze niż na 16. minimalna nośność dla 17" zalecana 94 i taka jest na wlewie paliwa ktorego fotke już gdzies na forum zamieszczałem.
proponuje przeczytać temat poświęcony temu zagadnieniu.: http://www.vw-sharan.pl/forum/showthread...d=4&page=4
Pewnie dlatego że masz sportowe zawieszenie.W poprzednim samochodzie jak miałem sportowe to też nie czułem róznicy z 16 letnich z małym profilem a 15 zimowych z normalnym.
Mam pytanie,czy jak felga ma oznaczenie ET 50 to będzie wystawać po za obrys auta ? - opony 215/45R17. 8Jx17H2, ET50 - pełne oznaczenie felg,bo też znalazłem ciekawą oferte..

W załączniku je wrzuciłem,które łądniejszeTongue?.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Przekierowanie