Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Jaki olej do silnika benzynowego ? ile ?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7
jestem nowym właścicielem Sharana 2.0B i nie wiem jaki olej jest zalany w moim samochodzie. Szukam porady jaki olej powinienem zalać do silnika samochód ma przebieg 155000 rocznik 1998.
Widze ze to samo na kazdym forum wieczny problem z olejem. Olej zalej jakis polsyntetyczny i bedzie git. Zalejesz pelen syntetyk to tez dobrze. Nie ma znaczenia co bylo wczesniej zalane.
dragon zapraszam do lektury tego tematu ,zobacz kolega cierny tez ma taki silnik jak ty i zalał akurat Mobilem 5w40. Opcji dużo na każdej stronie producenta masz konfigurator oleju.
Dodam od siebie ze wielkość przebiegu nie ma kompletnie znaczenia jaki olej lejesz. Widziałem i obsługiwałem auta ktore miały przebieg po kilka razy większy i zalewane były syntetykiem. Zreszta caly czas powtarzam olej dobiera sie zaleznie od klimatu gdzie sie jezdzi a nie od przebiegu no moze jeszcze odnośnie do tego co podaje producent bo można mieć DPF czy inne jakes czule elementy. W autodacie masz podział przy każdym silniku jaki olej jaki klimat- unas jest umiarkowany.
Witam koledzy, posiadam Sharana 2.8 V6 i potrzebuje się dowiedzieć po ilu tys. km powinienem wymienić olej i na jaki najlepiej ? Pozdrawiam.
autodata podaje z olej o lepkosci na nasz klimat to 10W40 a nawet i 15W40. Jesli jednak zalewac bedziesz 5W40 to mysle ze silnik odwdzieczy sie bezawaryjnością. Olej jak olej tak jak pisalem moze byc 10W40 ale wymieniaj go co 10-12 tys km ale nie wiecej jak 15 tys km. Napewno lepiej bedzie dla hydro-sztosów. A i wchodzi ci do motorowni 5,5 litra.
Ok, wielkie dzięki to wymienię na ten 5W40, możesz mi jeszcze doradzić na jakiej marki olej najlepiej postawić? Czy to nie ma większego znaczenia?
Osobiście polecam Motula, Fuscha i liqui moly.
Koledzy powiedzcie mi jaki olej leje się do Sharana 2.8 V6 204 KM, syntetyczny czy półsyntetyczny? Bo kogo się pytam to nikt nie wie ;/. Z góry dziękuje.
jak nie wiesz jaki był lany olej wcześniej to zalej dobrym pół syntetykiem i wymieniaj co 10 tyś lub raz w roku przed każdym okresem zimowym najlepiej.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7
Przekierowanie