Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Temperatura oleju - wartości/wskazania/problemy ze wskaźnikiem
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6
Spróbuj zmierzyć ciśnienie i wydajność pompy oleju.
Witam przez jakiś czas nie miałem czasu aby podejść do auta a mianowicie nowa chodniczka oleju jest ciśnienie oleju sprawdzone i jest ok zimny silnik 4,5 bar a temp pracy 1,6 bar przu okazji zauwarzylem ze na czujniku cisnienia jest napisane ze dziala od 0,85 - 1,15 bar wiec jakby pompa oleju to by kontrolka mrugala. Po miesiacu stania auta zaczela mrugac kontrolka temp wody rownoczesnie z komornikiem mrogaja jednoczesnie po dodaniu gazu niezawsze przestawaja. Żadnych błędów na komputerze a temp oleju jak wczesniej ok 150 stopni i nieraz pokazuje nawet 250 i skacze z powrotem na 50 lub 150. Podejrzewam jakieś zwarcie w instalacji elektrycznej. Przejechałem już tak 10 tys i nic się nie popsuło wiec podejrzewam właśnie zwarcie elektryczne
Kolego stasio59 ktory czujnik masz na mysli ? temp oleju mam wynieniony i to samo wody tez wymienialem ten na 4 piny na wezu przy glowicy zastanawia jeszcze mnie czujnik na zbiorniczku wyrownawczym
w zbiorniczku masz poziomu plynu wiec z temp nie ma nic wspolnego. Temp oleju moze byc w misce i tam zazwyczja jest ale zdaje sie w VP'kach byl jeszcze tu na podstawei filtra oleju.

UZUPEŁNIJ profil!!
Cześć

Mam pytanie.
Otóż w moim sharanie wy swietlacz temperatury z lewej stronie wskazuje cały czas temperture zero.
Podejrzewam, że może to być uszkodzony czujnik w misce olejowej.
Nie przeszkadza mi to chyba w niczym, przynajmniej tak mi się wydaje, nie znam się, ale mnie to niepokoi.
Systuację taką już mam długo.
Czy możecie napisać jaki jest symbol tego czujnika w Saharnie 1,8T z 2003 roku wersja Trendline
Czy to czymś grozi, jeśl jest uszkodzony? I czy może coś się może złego dziac, jeśli tego nie wymienią?
Dzięki za sugestie i informację , jaki to może mieć symbo. Szukalem o hasłach czujnik temperatury oleju, ale nie ile doczytalem.
Czujnik to 1J0907660B ale przy kupnie musisz dopytać czy pokazuje ciśnienie oleju bo znalazłem czujniki które pokazują i takie które nie pokazują ciśnienia co dziwne oba miały oznaczenie 1J0907660B.
Uszkodzony czujnik może ci nie pokazać braku oleju lub ciśnienia w silniku więc lepiej wymienić lecz przed wymianą sprawdził bym jeszcze okablowanie.
Chodzi o okablowanie od miski olejowej, to jest gdzieś tam?
Tak czujnik jest w misce olejowej i tam sprawdź kable i wtyczkę. Jak będziesz tam zaglądał to możesz przy okazji spisać ten czujnik bo parę razy miałem sytuację że różniły się literką na końcu ale nie wiem czy etka nie podaje wszystkich rodzajów czy to twórczość poprzedniego mechanika czy właściciela.
(27-05-2011 11:25)daneczek76 napisał(a): [ -> ]tak jest a deptać można już jak przekroczy olej 70 stopni

A to ciekawe ,nie wiedzialem o tym.
to juz chyba platynowa łopata bedzie.
Stron: 1 2 3 4 5 6
Przekierowanie