Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Temperatura oleju - wartości/wskazania/problemy ze wskaźnikiem
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6
Gdzie w 2.8 V6 204KM jest czujnik ciśnienia oleju oraz temperatury oleju? Mam czujniki z Audi 90 i chciałem je założyć jako dodatkowe zegary ale nie bardzo wiem skąd wziąć sygnały do nich.
(02-01-2020 01:08)schak napisał(a): [ -> ]Gdzie w 2.8 V6 204KM jest czujnik ciśnienia oleju oraz temperatury oleju? Mam czujniki z Audi 90 i chciałem je założyć jako dodatkowe zegary ale nie bardzo wiem skąd wziąć sygnały do nich.

Załączam zdjęcie z "Sam naprawiam Sharana". Tutaj masz oba czujniki ciśnienia oleju oraz dodatkowy czujnik temperatury oleju (dotyczy właśnie VR6 2,8).
A czym się różnią te dwa czujniki nr 2 i nr 10 ?
(02-01-2020 23:38)schak napisał(a): [ -> ]A czym się różnią te dwa czujniki nr 2 i nr 10 ?

Sprawdziłem w książce ale nie było tam wytłumaczenia. Są dwa i każdy ma inny zakres pracy (różny przedział mierzonego ciśnienia).
Jeden załącz kontrolke gdy ciśnienie jest za małe a drugi gdy jest za wielkie.Tobie to raczej nic nie da bo tobie trzeba taki co by pokazywał wartość ciśnienia skoro masz dodatkowe zegary od Audi do zamontowania .Trzeba taki co by był zgodny z zegarem pokazującym wartość ciśnienia .Tak ja to widzę ,jeśli jest inaczej to proszę mnie poprawić .
Stron: 1 2 3 4 5 6
Przekierowanie