Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Alhambra 1.9 TDI 115 KM 2001 r. - Haldex nie dolacza napedu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6
a któz to wie. nie doszukuj sie roznic w literkach. nikt tu podczas projektowania tego szwedzkiego ukladu nie byl. Mz ejakie spoprawki robili moze to od innego auta jest kto to wie.
najczęściej to jest tak, że serwis updatując bazę danych na podzespoły zmienia numery OE, w przypadku VW/audi/skoda/seat - to mogą być właśnie takie literówki na końcu. ostatnia literka jest zatem najmniej ważna.
To w takim razie oznacze, ze haldex do mnie pasuje np. z Golfa R32, AUDI TT3.2 02D525554AD lub S3 02D525554J.

Hm, no ok. Kupie i zobacze.
Pojechalem, kupilem z Golfa IV 1.9 TDI. Rano montaz - zobaczymy, jaki bedzie efekt :-)
pawel bendę ci wdzięczny jak dasz cynka jak ci to poszło i czy wszystko działa tak jak powinno, bo chyba mnie tez to czeka. osobiście ci tego życzę żeby było wszystko ok.Pozdro
Przede wszystkim poprawka - moj dyferencjal wyglada inaczej niz schemat, ktory tu byl wczesniej pokazany, a mam wrazenie, ze na schemacie jest pokazana czesc przy skrzyni biegow.

Ponizej zdjecie:
[Obrazek: 02D525554.jpg]

Tak wyglada moj haldex wraz z dyferencjalem.
Nie udalo mi sie jeszcze go zamontowac, bo musze kupic olej i filtr. Dopiero pozniej odwaze sie na montaz.

Teraz mam pytanie. Na allegro jest olej i sa filtry ale jest napisane, ze to do Haldex'ow po 2004 roku. Czy mam uzyc wlasnie tego? Innych nie widze.

Czy sa tansze zamienniki filtrow, olei?

Pawel
Czy w takim razie jest mi ktos w stanie powiedziec, czy w moim Haldexie jest 250 ml oleju, czy 0,7 litra?

Przypomne nr: 02D525554

Jezeli jest w stanie ktos sprawdzic, to bede wdzieczny.
U Ciebie będzie potrzebne 250ml. Napełniasz od spodu poprzez wciskanie oleju za pomocą pistoleta do silikonu. Ja jest ci potrzebny schemat jak to zrobić to pisz.
Dlaczego tak jest to tego nie wiem, ale programy tak piszą np. (Elsa Win)> Automatyczne skrzynie biegów też tak się napełnia olejem. A i jeszcze jedno temp.oleju też musi być chyba około 30-40stopni przy sprawdzaniu stanu. Wymiana w Haldexie co 30 tys. tak dla ciekawości.
Dziekuje za informacje. W takim razie kupuje na Allegro zestaw - teraz juz wiem, ktory mam kupic.
A faktycznie korek spustowy bedzie korkiem wpustowym, bo mam wszystko na wierzchu Smile

...


Kupilem tutaj: http://allegro.pl/filtr-olej-przekladnia...65983.html
Mam nadzieje, ze to jest to i wszystko bedzie ok. Cena byla chyba najlepsza ze wszystkich dostepnych na allegro.
Stron: 1 2 3 4 5 6
Przekierowanie