Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Montaż ogrzewania postojowego suchego
#1
A ja wlasnie sobie siedzę w Scanii i mam ciepełko dzieki suchemu ogrzewaniu. Nawet nie wiem jakie jest zamontowane,ważne ze działa. Mysle sobie nawet czasami co by nie założyć suchego do sharana.
Sprzedam pod zamowienie nowe Navi i Antyrady.50% Taniej. Mam rowniez Seata Alhambre AFN.
Odpowiedz




#2
Troche bez sensu. Wiekszy agregat montowany wewnatrz budy. Raczej glosniejszy.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#3
Do Stefano miałem nieco ponad 300km drogi, w obecnie panującym "sezonie dogrzewczym" udało mi się załapać wolny termin. Mimo kilku nietypowych usterek aktualnie wszystko chodzi jak należy i mam nadzieję że u "J&W" nie prędko zawitam. Liczę natomiast że spotkamy się niedługo u mnie w górach i strzelimy piwko przy rozpalonym (jak Eberspacher d5wz) grilu. Pozdrawiam fachowców oraz Jacka z małżonką Smile
Odpowiedz
#4
(19-11-2016, 21:51)wesol napisał(a): Troche bez sensu. Wiekszy agregat montowany wewnatrz budy. Raczej glosniejszy.

Widze same plusy. Szybciej ciepło w kabinie, niż z ogrzewania wodnego.
Minus mniej dogrzany silnik.
Sprzedam pod zamowienie nowe Navi i Antyrady.50% Taniej. Mam rowniez Seata Alhambre AFN.
Odpowiedz
#5
Ile szybciej bedzie cieplo w kabinie o 3 minuty? zaloz zawor by nie grzac silnika tylko wode w nagrzewnicy. Tym powietrznym to mozna auto spalic.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#6
Jakby auta sie spalily od suchego to żadna ciezarowka by go nie miala.Choc jak dobrze pamietam kiedys mercedes stosowal wodne postojowe. Gardlo nie wysychalo po nocy.Teraz wiekszosc ma suche i ciepelko jest od paru minut. Sam mam suche D2 pod podloga T4 i nie chce slyszec o zadnym wodnym i problemach wiecznych z nimi.
Inna bajka to wodne ogrzewania z Webasto. Wiem ze sa lepsze od Ebera ale tez maja swoje wady.
Sprzedam pod zamowienie nowe Navi i Antyrady.50% Taniej. Mam rowniez Seata Alhambre AFN.
Odpowiedz




#7
E tam, od razu spalić, kumpel w robocie też mi mówił, że samochód sobie spalę tym ogrzewaniem. I już 4 lata grzeje i jakoś się nie pali. Za każdym razem śmieję się z niego jak szyby skrobie, a ja wsiadam do ciepełka Rolleyes
Seat Alhambra 1.9 TDI 110 KM 1998r - żyje dalej na Ukrainie (chyba)
Odpowiedz
#8
Sam się z tym noszę od około roku. Jak by głównym zadaniem dogrzewacza było dogrzanie silnika to by go dali w komorze z przodu. Silnik będzie dogrzany, kwestia odcięcia tyłu. Ja to w ogóle chce z tyłu wszystko wypi....yć, wraz z nagrzewnica. Miejsca wtedy będzie aż za nadto, zrobić wtedy suche. Dla mnie same plusy. A auta nie spale. .Huh a do tego to dużo mniejszy pobór prądu. Każdy i tak zrobi jak uważa.
"... gdy w przyszłości wnuk przy kominku zapyta mnie: Dziadku, a co Ty w życiu robiłeś??? Odpowiem, że to, co najbardziej kochałem - JEŹDZIŁEM ..."
Odpowiedz
#9
Mi sie wydaje ze przesadzacie. Jak juz tak szalec w aucie za 10-20 tys zl to moze dwa takie eberki zalozyc i miec 10 kW mocy grzewczej? Po co? Do czego? 5kW spokojnie ogarnia robote. Ja mam w piwnicy chyba juz 7 rok sprawny caly zestaw webasta benzynowego i jakos nie mam mocy przerobowej by to wkoncu zalozyc.

Co do spalen to chyba wiecej jednak na tych suchych widzialem w tirach ale to wasza sprawa. Poza tym raczej to powietrzne bywa troszke wieksze choc zalezy od modelu.

oddzielilem watek i zmienilem tytuł.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#10
Ogrzewania mokre i suche pobierają podobną ilość prądu, zależy to od ich mocy np. powietrzne 2,2 kW / D2/ 26 W, a 3,5 kW / AT3500 / juz 36 W. Mokre podobnie, chociaż mają generalnie wiekszą moc grzania.
Serwis; dogrzewacze i ogrzewania postojowe, Webasto i Eberspacher, TEL. 601052155
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  nie działa ogrzewania z przodu jacekmikol 12 2,153 12-10-2023, 06:48
Ostatni post: Niemago
Thumbs Up NAPRAWA dogrzewaczy, ogrzewania postojowego - Stefano - kom. 601 052 155 sharanista 260 157,426 20-10-2022, 15:19
Ostatni post: M@niek01
  Webasto brak w wyposażeniu - dokupienie i montaż sebecco 21 9,546 14-11-2021, 19:33
Ostatni post: Piter1028
  Pilot do ogrzewania postojowego necik 7 2,714 06-12-2020, 19:10
Ostatni post: Stefano
Sad Złamany Króciec trójnik Dogrzewania postojowego Woyas 9 3,295 09-05-2017, 18:35
Ostatni post: marcyb3
  Upgrade dogrzewacza do postojowego (D3WZ) maciek-basia 56 44,463 15-02-2017, 01:46
Ostatni post: brratek
  Wymiana ogrzewania j@cek 3 1,577 14-11-2016, 19:27
Ostatni post: j@cek
  Dobór ogrzewania postojowego benzyna pysiek 4 1,790 27-10-2016, 21:16
Ostatni post: wesol
  dwukierunkowa radiolinia do postojowego / webasta itp. jakby kto potrzebował:) m-blue 0 1,521 23-02-2016, 13:56
Ostatni post: m-blue
Wink Nie dziala panel ogrzewania/klimatyzacji maciekedi 4 4,963 15-11-2011, 20:14
Ostatni post: maciekedi

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości