Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Montaż ogrzewania postojowego suchego - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Sharan-Alhambra-1995-2009-Galaxy-1995-2005)
+---- Dział: Dogrzewanie (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Dogrzewanie)
+---- Wątek: Montaż ogrzewania postojowego suchego (/Thread-Monta%C5%BC-ogrzewania-postojowego-suchego)



Montaż ogrzewania postojowego suchego - peters - 19-11-2016

A ja wlasnie sobie siedzę w Scanii i mam ciepełko dzieki suchemu ogrzewaniu. Nawet nie wiem jakie jest zamontowane,ważne ze działa. Mysle sobie nawet czasami co by nie założyć suchego do sharana.


Montaż ogrzewania postojowego suchego - wesol - 19-11-2016

Troche bez sensu. Wiekszy agregat montowany wewnatrz budy. Raczej glosniejszy.


RE: NAPRAWA dogrzewaczy, ogrzewania postojowego - Stefano - kom. 601 052 155 - loVWe - 20-11-2016

Do Stefano miałem nieco ponad 300km drogi, w obecnie panującym "sezonie dogrzewczym" udało mi się załapać wolny termin. Mimo kilku nietypowych usterek aktualnie wszystko chodzi jak należy i mam nadzieję że u "J&W" nie prędko zawitam. Liczę natomiast że spotkamy się niedługo u mnie w górach i strzelimy piwko przy rozpalonym (jak Eberspacher d5wz) grilu. Pozdrawiam fachowców oraz Jacka z małżonką Smile



Montaż ogrzewania postojowego suchego - peters - 21-11-2016

(19-11-2016, 21:51)wesol napisał(a): Troche bez sensu. Wiekszy agregat montowany wewnatrz budy. Raczej glosniejszy.

Widze same plusy. Szybciej ciepło w kabinie, niż z ogrzewania wodnego.
Minus mniej dogrzany silnik.


Montaż ogrzewania postojowego suchego - wesol - 21-11-2016

Ile szybciej bedzie cieplo w kabinie o 3 minuty? zaloz zawor by nie grzac silnika tylko wode w nagrzewnicy. Tym powietrznym to mozna auto spalic.


Montaż ogrzewania postojowego suchego - peters - 21-11-2016

Jakby auta sie spalily od suchego to żadna ciezarowka by go nie miala.Choc jak dobrze pamietam kiedys mercedes stosowal wodne postojowe. Gardlo nie wysychalo po nocy.Teraz wiekszosc ma suche i ciepelko jest od paru minut. Sam mam suche D2 pod podloga T4 i nie chce slyszec o zadnym wodnym i problemach wiecznych z nimi.
Inna bajka to wodne ogrzewania z Webasto. Wiem ze sa lepsze od Ebera ale tez maja swoje wady.


Montaż ogrzewania postojowego suchego - mamwi - 21-11-2016

E tam, od razu spalić, kumpel w robocie też mi mówił, że samochód sobie spalę tym ogrzewaniem. I już 4 lata grzeje i jakoś się nie pali. Za każdym razem śmieję się z niego jak szyby skrobie, a ja wsiadam do ciepełka Rolleyes



RE: NAPRAWA dogrzewaczy, ogrzewania postojowego - Stefano - kom. 601 052 155 - Bino - 21-11-2016

Sam się z tym noszę od około roku. Jak by głównym zadaniem dogrzewacza było dogrzanie silnika to by go dali w komorze z przodu. Silnik będzie dogrzany, kwestia odcięcia tyłu. Ja to w ogóle chce z tyłu wszystko wypi....yć, wraz z nagrzewnica. Miejsca wtedy będzie aż za nadto, zrobić wtedy suche. Dla mnie same plusy. A auta nie spale. .Huh a do tego to dużo mniejszy pobór prądu. Każdy i tak zrobi jak uważa.


Montaż ogrzewania postojowego suchego - wesol - 21-11-2016

Mi sie wydaje ze przesadzacie. Jak juz tak szalec w aucie za 10-20 tys zl to moze dwa takie eberki zalozyc i miec 10 kW mocy grzewczej? Po co? Do czego? 5kW spokojnie ogarnia robote. Ja mam w piwnicy chyba juz 7 rok sprawny caly zestaw webasta benzynowego i jakos nie mam mocy przerobowej by to wkoncu zalozyc.

Co do spalen to chyba wiecej jednak na tych suchych widzialem w tirach ale to wasza sprawa. Poza tym raczej to powietrzne bywa troszke wieksze choc zalezy od modelu.

oddzielilem watek i zmienilem tytuł.


RE: Montaż ogrzewania postojowego suchego - Stefano - 22-11-2016

Ogrzewania mokre i suche pobierają podobną ilość prądu, zależy to od ich mocy np. powietrzne 2,2 kW / D2/ 26 W, a 3,5 kW / AT3500 / juz 36 W. Mokre podobnie, chociaż mają generalnie wiekszą moc grzania.