Ocena wątku:
Rozrusznik - wszystko z nim związane
12-11-2016, 22:24
Post: #81
RE: rozrusznik
Witam.

Nie żebym się czepiał Wink ale z tego co pamiętam to sterujący przy rozruszniku powinien być czerwono-czarny, a niebieski to jest wzbudzenie przy alternatorze, no chyba, że ktoś coś grzebał wcześniej albo ja coś pomyliłem Smile.

Pozdrawiam
Reklama

13-11-2016, 20:24
Post: #82
RE: sharan 1.9,nie odpala,rozrusznik nie kręci
dla mających taki sam problem:

-wymiana kostki stacyjki
-wymiana klem
-przeczyszczenie połączeń masowych

auto śmiga i nic się nie dzieje
pzdr.
07-12-2016, 12:52
Post: #83
RE: rozrusznik
Problem już dawno ogarnołem ale dopiero teraz odpisuje tak jak Wesoł pisałeś elektromagnes do d,,py a i kolega -tolus 24 miał rację z niebieskim kabelkiem gdyż nie odpiołem wtyczki z cienkim kabelkiem z elektromagnesu jak radził Wesoł a rozpiołem jak wyżej napisałem niebieski kabelek lezący na wiązce kabli na rozruszniku .Dodam że elektromagnes używkę przełożyłem z benzyniaka SGA pasuje tylko aby go zdemontować trzeba było śruby rozwiercać gdyż były brane na klej podobno tak jest fabrycznie dokręcany
04-08-2017, 01:06
Post: #84
Problem z rozrusznikiem w VW Sharan z automatem
Jakiś czas temu stałem się szcześliwym właścicielem srebrnego Sharana.
Mój VW Sharan to model z silnikiem 1.9tdi, 110KM i automatyczną skrzynią biegów z 1998 roku.
Sprzedawca przy oględzinach auta poinformował mnie, że auto ma uszkodzony bendbiks i hałasuje przy uruchaminiu silnika.OK. Zjechałem z ceny i poszedł...
Wizyta u mechanika wykazała co innego. Poza uszkodzonym bendiksem doszło jeszcze uszkodzenie wieńca koła zamachowego.
I w tym momencie zaczęły się schody...
Najpierw kilka pytań zanim udam się do kolejnych mechaników, którzy dalej namieszają mi w głowie.
1. Czy mój model Sharana ma koło dwumasowe czy jednomasowe? Jak to stwierdzić bez demontarzu?
2. Czy jest możliwe, żeby w tym modelu były dwa rodzaje bandiksa w rozruszniku? Jedna wersja z 9 zębami i druga z 11 zębami? Taką wersję wskazłą mi jeden z mechaników.
3. Czy możłiwe, żeby wystaczyło w nim wymienić bendiks i koło zabierakowe? Które jest zamontowane do koła zamachowego? I to właśnie na nim wieniec jest uszkodzony?
4. Czy na forum lub ogólnie w internecie można znaleźć i gdzie faktyczne schematy mechnaizmów VW Sharan z automatem?

Proszę o pomoc w zdobyciu wiarygodnych informacji.
Z góry dziękuję.
04-08-2017, 11:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-08-2017 00:58 przez wesol.)
Post: #85
RE: Problem z rozrusznikiem w VW Sharan z automatem
Nie ma dwumasy w automacie. Tylko nowe z dsg maja. Powinienes miec tylko jeden rodzaj bendixa. Wieniec powinien byc okej.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
05-08-2017, 08:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-08-2017 08:29 przez tolus24.)
Post: #86
RE: Rozrusznik - wszystko z nim związane
Witam.

Tak jak Wesol pisze, w tym modelu jest tylko koło zabierakowe czyli taka blaszka trójkątna z pierścieniem zębatym, pod rozrusznik, dookoła, na szrocie chodzą po kilkadziesiąt złotych więc żaden majątek. Rozrusznik do automatu, w oryginale, też był jeden i miał 9 zębów, późniejsze modyfikacje boscha chyba rzeczywiście sprawiły, że pojawiły się rozruszniki z 11 ząbkami do tego modelu ale nie zmienia to faktu, że i tak będzie pasował. Tak czy tak bez oględzin to bezsensowne dywagacje, to nie są jakieś części z kosmosu i niedostępne, wyciągasz, sprawdzasz, naprawiasz i jedziesz dalej. Przecież żeby ocenić wieniec pod rozrusznik, nie trzeba skrzyni wyciągać, tylko przy wyjęciu rozrusznika i tak go widać, a rozrusznik i tak masz do wyjęcia. Gdyby nawet jakimś cudem miało tam być koło dwumasowe, to po wyjęciu rozrusznika też będzie widać więc nie bardzo rozumiem te rozterki, bo za samo wyjęcie rozrusznika i oględziny nawet w najlepszym zakładzie zapłacisz co najwyżej 100zł. Jeśli nie masz żadnego znajomego mechanika i sam się nie znasz, a nikomu nie ufasz, to jazdy od kolejnego do kolejnego są bezsensowne. Poszukaj w necie opinii o najlepszych warsztatach w Twoje okolicy i po temacie.

Pozdrawiam
29-10-2017, 11:38
Post: #87
RE: Rozrusznik - wszystko z nim związane
Jaki może być koszt naprawy/regeneracji rozrusznika w Sharan I z 2002 roku. Silnik diesel z 1,9.
29-10-2017, 13:02
Post: #88
RE: Rozrusznik - wszystko z nim związane
tam nie ma sie co zepsuć. generlanie to wymienia sie glownie szczotki i tulejki slizgowe. Zestawy naprawcze to jakies nieduze pieniadze. Jelsi sie skiepszczy cos innego czyli np wirnik, komutator czy przekladnia planetana w jakis sposob to juz nie oplaca sie bawic tylko kupic drugi rozrusznik ze szrotu za w sumie smieszne pieniadze. Jeszcze ejst bendix i ten kosztuje okolo 100 zl z boscha czyli oryginal.
Trzeba tak czy siak rozebrac rozrusznik i kuknac co tam w trawie piszczy. Dosc czesto okazuje sie ze wystarczy tylko wyczyscic i przesmarowac i po temacie. Jeszcze jest elektromagnes i drobnica ktora raczej nieczesto sie psuje.
Ile skaksuje warsztat za to ?? hmm bywa ze 200-300 zl ale i sie slyszy czasami ze i 500 potrafia zawolac.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
29-10-2017, 14:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-10-2017 14:18 przez Stefano.)
Post: #89
RE: Rozrusznik - wszystko z nim związane
(29-10-2017 11:38)Eqick napisał(a):  Jaki może być koszt naprawy/regeneracji rozrusznika w Sharan I z 2002 roku. Silnik diesel z 1,9.

Jesli chcesz,to mam takie rozruszniki za 150 zl.



Serwis; dogrzewacze i ogrzewania postojowe, Webasto i Eberspacher, TEL. 601052155
29-10-2017, 14:23
Post: #90
RE: Rozrusznik - wszystko z nim związane
jak znam Janusza to pewnie po serwisie czyli pewne.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Tempomat - założenie/aktywacja/problemy - wszsytko z tym związane Focal 248 88,294 03-03-2023 08:04
Ostatni post: Sabat191
  Czujnik/wskazania temperatura zewnętrzna - wszystko co z tym związane samp00 89 25,373 12-01-2020 13:12
Ostatni post: Kukucz
  Galaxy96 1.9 tdi nie moge odpalic padlo wszystko Toldi86 20 9,052 07-05-2014 15:29
Ostatni post: red

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name