Ocena wątku:
Rozrusznik - wszystko z nim związane
30-10-2017, 10:12
Post: #91
RE: Rozrusznik - wszystko z nim związane
A orientuje się ktoś jakie są numery szczotek i tulejek rozrusznika do AUY?
Bo muszę przejrzeć i oczyścić rozrusznik i prawie w ciemno trzeba będzie te części wymienić. Wolał bym sobie wcześniej przygotować części niż rozebrać, szukać transportu itp. i pół dnia stracić



4Motion
Reklama

30-10-2017, 18:35
Post: #92
RE: Rozrusznik - wszystko z nim związane
Nowy lub po regeneracji kosztuje około 200zł. Opłaca się bawić samemu???
03-11-2017, 09:04
Post: #93
RE: Rozrusznik - wszystko z nim związane
Tak jak kolega napisał, nie opłaca się samemu w to bawić, podczas gdy regeneracja to jakiś niewielki wydatek.
Tutaj wrzucam namiar do gościa koło Warszawy http://altroz.pl/kontakt/ który trudni się takimi regeneracjami i robi to jakościowo b. dobrze.
03-11-2017, 15:20
Post: #94
RE: Rozrusznik - wszystko z nim związane
Faktycznie sporo zachodu będzie jak sam zacznę rozbierać i części szukać. Zamówię u kolegi Stefano przy okazji piecyków które podesłałem do sprawdzenia



4Motion
04-06-2019, 10:14
Post: #95
RE: Rozrusznik - wszystko z nim związane
Przyłącze się do pytania

Unieruchomił się samochód - nie mogłem odpalić
akumulator sprawny, podmieniałem tez na inny, kontrolki świeca i gasną, tylko przekręcając kluczyk cisza - nie słychać nic , żadnego tykania, itd..

Po wymontowaniu podłączyłem rozrusznik bez obciążania za pomocą prostownika - i cisza, nie ruszył tylko zaczął buczeć :/

Wymontowałem rozrusznik i go rozkręciłem.
Zapach tego ze środka można porównać do delikatnie się "sfajczonej" wiertarki :/
W środku dużo syfu (oleju nie widziałem aby tam był)

Poniżej zamieszczam fotki oraz filmik

                                   

https://www.youtube.com/watch?v=4BCcNANo30s

https://www.youtube.com/watch?v=sdSy-FkIuA4

Na filmiku widać zę niektóre rzeczy są jakby wyżarte/napalone

Ze szczotek praktycznie nic nie zostało.

Wysłałem te same filmiki do gościa sprzedający części do rozruszników i powiedział ze bardziej opłaca się kupić nowy (jakiś polski za 300zł) niż go naprawiać bo cześć wyjdą drożej - w filmików i fotek wnioskuje ze jest "SPALONY"

Co wy na to warto naprawić i ewentualnie co naprawić czy muszę kupić nowy :/

P.S. Jedyny plus jest tego taki ze chyba (patrząc na skorodowane napisy na obudowie) to rozrusznik był od nowości czyli od lipca 2007r. Big Grin
04-06-2019, 11:24
Post: #96
RE: Rozrusznik - wszystko z nim związane
Kup jakaś używkę i po problemie.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
04-06-2019, 11:30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-06-2019 11:30 przez Endriuszka.)
Post: #97
RE: Rozrusznik - wszystko z nim związane
(04-06-2019 11:24)wesol napisał(a):  Kup jakaś używkę i po problemie.

czyli moj "kosz" ??

czyli kupic uzywke i do tego przeglad, wyczyscic i kupic nowy bondex, szczotko-trzymacz ?
04-06-2019, 16:02
Post: #98
RE: Rozrusznik - wszystko z nim związane
Witam.

Ten rozrusznik to złom albo ma wybite łożysko/tuleję i wirnik obijał się o stojan, albo nie odbijał i pracował dłuższy czas razem z silnikiem, niema znaczenia i tak szrot. Tak jak wesol pisał, kupić używkę i dopiero ją przejrzeć/zregenerować. Ewentualnie popytać tam gdzie regenerują, może mają coś na sprzedaż, to dość popularny rozrusznik.

Pozdrawiam
04-06-2019, 16:21
Post: #99
RE: Rozrusznik - wszystko z nim związane
Mi się wydaje że nawet duża szansa na dorwanie używki w której poza przejrzeniem nic nie będzie trzeba robić. Swój zostaw na części np ten bendix zapewne będziesz miał dobry. Wyciągnięcie rozrusznika to też nie jest wielki problem więc w razie co zawsze możesz się pobawić.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
04-06-2019, 18:27
Post: #100
RE: Rozrusznik - wszystko z nim związane
Zamówiłem nowy za 250zl z jakieś firmy MGM - nr części to RO-1359MGM

Nie wiem czy dobrze zrobiłem (po tym jak napislaiscie powyżej)

Bo widzę że uzywke można kupić coś za 100zl.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Tempomat - założenie/aktywacja/problemy - wszsytko z tym związane Focal 248 88,291 03-03-2023 08:04
Ostatni post: Sabat191
  Czujnik/wskazania temperatura zewnętrzna - wszystko co z tym związane samp00 89 25,372 12-01-2020 13:12
Ostatni post: Kukucz
  Galaxy96 1.9 tdi nie moge odpalic padlo wszystko Toldi86 20 9,050 07-05-2014 15:29
Ostatni post: red

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name