Ocena wątku:
przeróbka lub zamiana skrzyni na długą
16-10-2016, 15:28 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-10-2016 15:32 przez wesol.)
Post: #11
RE: przeróbka lub zamiana skrzyni na długą
chyba nikt nie bedzie wiedzial nikt juz tych kiblow nie modzi. Auto warte 5-8 tys zl wiec kto bedzie pakowal drugie tyle w bude ktora juz ma milion km za sobą. Jak ci wspomnialme zrobisz 200 koni pod maska to ci powiem co masz zorbic by zapodac inna skrzynie i jak. Nie licz niestety na to ze odkrecisz pare srubek i przykrecisz i sie skonczy na 200 zl w tej operacji. Tu z racji iz skrzynia pochodzi od forda to nie bedzi etak kolorowo ze sciagasz ksrzynie i zakladasz od ibizy czy fabi i juz ganiasz. Przerobki pod poloski beda konieczne, inny rozrusznik a nawet wybierak na skrzyni bedziesz musial modzić( ciac i spawac). Skoro chesz do nie modzonego auta i do tego takiej kamienicy pakowac wieksze przelozenia a jeszcze nawet nie podniosles mocy o 50 koni to oczym my tu rozmawiamy. Ja mam prawie dwa razy tyle i jakos nie uwazam zeby trzeba bylo zakladac inna skrzynie. Naprawde zrob najpierw moc i niuton bo potem bedzie mozna chciarz myslec jakie sprzeglo tam pakowac by nie slizgalo sie. Tak to zaczynanie od d-u-p-y strony.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Reklama

16-10-2016, 15:33
Post: #12
RE: przeróbka lub zamiana skrzyni na długą
3 posty i w żadnym nie ma odpowiedzi na moje pytanie Huh
może się zna tylko nie chce mi powiedzieć gdzie jest polecany przez forumowiczów warsztat lub jaka skrzynie mogę spróbować założyć Huh
16-10-2016, 15:35
Post: #13
RE: przeróbka lub zamiana skrzyni na długą
Oczekujesz odpowiedzi na nietypowe pytanie. A i tak A8 z silnikem 4.2 z tego nie zrobisz. Tu tylko rzeźba i to nie mała wchodzi w grę. Dobry skrzyniarz się tego może podejmie. Może jakiś mech ale to musiał by być jakiś zapaleniec. Kwestia czy cię stać na to. Bez obrazy ale wątpię. A dlaczego ano dlatego że byś się nie bawił w kupno tego starego modelu choć nie wiem w jaki idealnym by był stanie. Tylko byś zanabył auto które spełniało by twoje wymagania i oczekiwania. Nie obrażaj się tylko wyciągnij wnioski z tego co napisałem. Pozdrawiam.



"... gdy w przyszłości wnuk przy kominku zapyta mnie: Dziadku, a co Ty w życiu robiłeś??? Odpowiem, że to, co najbardziej kochałem - JEŹDZIŁEM ..."
16-10-2016, 15:39
Post: #14
RE: przeróbka lub zamiana skrzyni na długą
(16-10-2016 15:33)michał alhambra napisał(a):  3 posty i w żadnym nie ma odpowiedzi na moje pytanie Huh
może się zna tylko nie chce mi powiedzieć gdzie jest polecany przez forumowiczów warsztat lub jaka skrzynie mogę spróbować założyć Huh

Napisalem. Zaloz caly zestaw od polifta i masz duze przelozenia ze silnik bedzie mial problem z ciagnieciem tego.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
16-10-2016, 15:41 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-10-2016 15:42 przez michał alhambra.)
Post: #15
RE: przeróbka lub zamiana skrzyni na długą
ja nie pytam ile masz pieniędzy i na co zamierzasz je wydać, więc nie rozumiem dlaczego ty chcesz mi doradzać w tym zakresie ? nie pytam o koszty, ceny, wyceny i kto lub nie będzie inwestował w starego rzęcha.

Pytanie jest jasno sprecyzowane

ale w końcu pierwszy post z którego dowiedziałem że coś konkretnego - dzięki
że skrzyni plug&play nie ma, bo nie pasuje od grupy VAG - to jest cenne info

więc czy ktoś poleci sprawdzony warsztat zajmujący się skrzyniami który ma doświadczenie ze zmianą przełożeń ?

a ja napisałem że nie chcę 6 biegowej skrzyni
16-10-2016, 15:54
Post: #16
RE: przeróbka lub zamiana skrzyni na długą
Mnie nie interesuje ile włożysz w to auto bo to twoja sprawa. Tylko wdzięczny będę jak się pochwalisz jak zrobisz co zamierzasz. Każdą uwagę nie traktuj jako atak na twoją osobę. Pamiętaj że większość z nas jest też tylko użytkownikami tych aut jedni krócej inni dłużej. Więcej luzu kolego. Pozdrawiam.



"... gdy w przyszłości wnuk przy kominku zapyta mnie: Dziadku, a co Ty w życiu robiłeś??? Odpowiem, że to, co najbardziej kochałem - JEŹDZIŁEM ..."
16-10-2016, 16:04
Post: #17
RE: przeróbka lub zamiana skrzyni na długą
(16-10-2016 15:41)michał alhambra napisał(a):  więc czy ktoś poleci sprawdzony warsztat zajmujący się skrzyniami który ma doświadczenie ze zmianą przełożeń ?

a ja napisałem że nie chcę 6 biegowej skrzyni

Nie ma czegos takiego.Przeklada sie kola zazwyczaj ostatnich biegow ale to w skrzyniach ze tak powiem blizniaczych. Tu nie ma bliniaczej bo niby jaką od czego?? Zaklady sa co regeneruja skryznie a nie modyfikują nie pozyli by za dlugo. Ile zlecen by mieli- jedno na miesiac?? Ile mieliby kasowac za sama robocizne?? 200 zl? Czemu nie chesz skrzyni 6 to nie wiem?? Jesli wolisz wersje droższa to twoja sprawa. Zapodaj sobie skrzynie od ibizy fabi z jakims mocnym sprzeglem na podwojnym docisku. Przeguby i polosie przerob by jakos naped przekazac. Przeguby zewnetrzen swoje a wewnetrzne z ibizy.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
16-10-2016, 16:38
Post: #18
RE: przeróbka lub zamiana skrzyni na długą
dziękuje za odpowiedź
jednak nie wyczerpuje tematu
wsadź se od np. ibizy i podłącz półosie Undecided , tyle to wiedziałem przed rozpoczęciem tematu Big Grin , tyle to każdy chyba użytkownik wie Tongue

sądziłem że już ktoś na forum przerabiał temat
16-10-2016, 17:57
Post: #19
RE: przeróbka lub zamiana skrzyni na długą
Nie przerabial bo szukajka tego nie pokazuje. Ale czego oczekiwales. Przecie ci pisalem ze skrzynia pasuje na silnik tylko musisz zapodac jednomas najlepiej ze wzmocnionym dociskiem i podnies moc konkretnie. Po co ci duze przelozenie jak pozniej bedziesz mial problem z dwumasem czy slizgajacym sprzeglem. Polosie zrobic to nie jest mega problem. No myslales ze bedzie to mega proste i super tanie? Jesli jszcze chcesz skrzynie z dlugim przelozeniem 5 biegowa to KBL jest najdluzsza. Koszt uzywki to okolo 1200-1500 zl. Wzmocniony zestaw sprzegla tez ponad tysiac. Jednomas okolo 150 zl.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
16-10-2016, 18:06
Post: #20
RE: przeróbka lub zamiana skrzyni na długą
skąd jest brany sygnał prędkości ? ze skrzyni ?




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Podwieszenie silnika - wyjęcie skrzyni sharan_maksa 3 2,209 02-01-2019 08:29
Ostatni post: sharan_maksa
  przerobka klimy zyga 2 1,958 27-04-2015 18:58
Ostatni post: zyga

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name