Ocena wątku:
ściąganie samochodu
30-06-2016, 17:02 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-06-2016 17:02 przez mamwi.)
Post: #11
RE: ściąganie samochodu
Tylko do wykonania pełnego pomiaru potrzeba sprzętu. Ja osobiście widziałem jednego gościa, miał Autodata Renault, samochód zamykał w laserowym prostokącie. Tylko chyba nie bardzo umiał tego używać, bo dwa, trzy razy na poprawkę się wracało. No i on robił kompensację bicia kół, bo tego wymagał program.
Wydaje mi się, że kolega kupił maszynę niedawno i po prostu doprowadza ją do ładu, mam rację Big Grin ? Szukaj zgiętego elementu i sprawdź mocowanie amora, jak Marcyb pisze. Może jak mechanik robił zawieszenie to do końca go nie wsadził



Seat Alhambra 1.9 TDI 110 KM 1998r - żyje dalej na Ukrainie (chyba)
Reklama

30-06-2016, 20:39
Post: #12
RE: ściąganie samochodu
Większość przyrządów do pomiaru geometrii zawieszenia pozwala na pomiary wszystkich parametrów tylko, źe trzeba je umieć użyć.
Jeszcze ze szkoły pamiętam takie sprzęty z projektorkami, tym też dawało się wszystko zmierzyć.



--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
11-07-2016, 16:22
Post: #13
RE: ściąganie samochodu
Słuchajcie dziwna sprawa zamieniłem koła z przodu lewe na prawe i okazało sie ze samochód zaczął sie zachowywac inaczej , tzn sciaga ale teraz bardziej w lewo. Co wiecej postanowiłem go troche potestowac i okazało sie ze po skrecie w lewo sciaga bardziej w lewo a w po skrecie w prawo bardziej w prawo a czasami jedzie prosto. W geometrii wyszło ze kąt lewego koła jest zły ale ściagało by zawsze w jedna stron e wiec to chyba nie jest przyczyną. Pomyslałem ze to moze łozyska w kolumnach. Co wy na to ?
12-07-2016, 08:25
Post: #14
RE: ściąganie samochodu
To teraz zamień tył z przodem, zamiana kół miejscami nie ma nic wspólnego z łożyskami na McPersonach. Pojedź do jakiegoś gumiarza, niech ci wrzuci koła na wyważarkę. Jak się będą kręcić to będzie widać, czy są proste czy skaczą na boki.



Seat Alhambra 1.9 TDI 110 KM 1998r - żyje dalej na Ukrainie (chyba)
12-07-2016, 12:46
Post: #15
RE: ściąganie samochodu
Domyslam się że zamiana nie ma nic współnego z łozyskami tylko popmyslałem ze moze te lozyska są do wymiany i moze przez to sciaga
12-07-2016, 16:01
Post: #16
RE: ściąganie samochodu
Zgadza się, ale sam zauważyłeś, że po zamianie kół miejscami zmieniła się charakterystyka zawieszenia. Gdyby nic się nie działo, to tak. Zużyte łożyska i poduszki będą stukać, trzeszczeć przy skręcaniu, ale na pewno nie ma na nie wpływy zmiana kół.
Chyba że jeszcze coś: jeżeli masz je rozwalone na amen, to przy podniesieniu samochodu i zluzowaniu nacisku ponowne postawienie na koła spowodowało przesunięcie całej kolumny. Ale to raczej sytuacja ekstremalna, w takim przypadku powinno być słychać stuki z zawieszenia, i to dobiegające z góry



Seat Alhambra 1.9 TDI 110 KM 1998r - żyje dalej na Ukrainie (chyba)
12-07-2016, 17:20
Post: #17
RE: ściąganie samochodu
To ja odeślę do tematu o moim samochodzie na stronie 8 ( kilka postów od góry) gdzie wymieniałem amortyzaotry i "koszyki" sprężyn , łożyska.

http://www.vw-sharan.pl/forum/showthread...886&page=8

Same łożyska nie mają za dużego wpływu na skręcanie samochodu / znoszenie. Jednak już wytarte koszyki sprężyny / łozyska + wytarty rowek w amortyzatorze jak najbardziej.

Kolejna sprawa warto przeglądnąć zawieszenie / tuleje w zawieszeniu.



Sharan 1.9 TDI AUY + Suszarka ARL = 166KM i 393Nm
15-07-2016, 09:53
Post: #18
RE: ściąganie samochodu
Ja u siebie niedawno też robiłem zawieszenie, przy okazji wymiany amorów wyszło, że miałem wypracowany prawy koszyk - otwór był jak jajko. Słychać było delikatne stuki, ale samochód jechał prosto.
Pitto0, tobie samochód też chyba nie uciekał na boki



Seat Alhambra 1.9 TDI 110 KM 1998r - żyje dalej na Ukrainie (chyba)




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pękniętą sprężyna a ściąganie frik 2 2,088 26-04-2015 08:07
Ostatni post: frik
  Problem z otwarciem samochodu bullet 9 4,884 09-03-2013 18:02
Ostatni post: przemo
  błąd czujnika obrotu samochodu wokół osi kamikadze1975 2 2,631 08-08-2011 19:59
Ostatni post: igendek

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name