Ocena wątku:
2,0 BRT czkawka
28-06-2016, 16:54
Post: #11
RE: 2,0 BRT czkawka
To będzie niedoladowanie a kolega mówi ze błąd był przeładowania. Problemy z wezykami pompą vaq itp się wtedy nie bierze pod uwagę.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Reklama

02-07-2016, 09:59
Post: #12
RE: 2,0 BRT czkawka
Padł jeszcze pomysł regulacji gruszki na turbinie. Co Wy na to?
02-07-2016, 11:10
Post: #13
RE: 2,0 BRT czkawka
Bez logów to ciężko coś powiedzieć. Jednakże jeśli było majstrowane przy turbiny to można sprawdzić właśnie loguje co się dzieje. Ale co tam ktoś lub samo się skróciła sztanga o kilka zwojów gwintu? Jeśli ktoś oddaje turbo do regeneracji to oni ustawiają zawsze na niedoladowanie. Poza tym należy pamiętać ze w tych silnikach brt itp siedzi nieszczęsne turbo kkk a co z tym się wiąże to to że nie jest stabilna bo dostaje luzów na pierścieniu zmiennej geometrii. To nie garrett by tego problemu nie było.
Zawsze mowie: czyścić egry i tego typu rzeczy kolektory itd a tak samo się robi z turbinami. Raz na kilka lat trzeba to wykonać mimo że błędów nie zgłasza. Tak jak mówię że zapalenie się kontrolki od ciśnienia oleju oznacza zgon silnika i turbo bo kontrolka zapala się jak ciśnienie jest nie większe jak około 0.5 bara a minimum to 1.5 na jałowym a zdrowy ma zawsze 2 bary. Słowo minimum i jego znaczenie jest w słownikach jak ktoś nie rozumie.
Turbo na stół. Wyczyścić je sprawdzić luz geo gruszke wyropowac.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
21-02-2020, 10:36 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-02-2020 10:44 przez certa.)
Post: #14
RE: 2,0 BRT czkawka
Odświeże temat dla potomnych ;-)

Oo zakulu SGA w 15r borykalem z problemem tkz. "czkawaki" w tym samym silniku BRT a do chwuli kiedy okazało sie że klapa gasząca szlak trafił. Objawem oprócz czkawaki było przy gaszeniu silnika turbulencje jaki również świecące się kontrolki świec źarowych i silnika.
Po wymianie przetwornica powietrza tak się fachowo nazywa ( symbol części 03818063L) jak ręką objął :-)
26-02-2020, 12:32
Post: #15
RE: 2,0 BRT czkawka
(21-02-2020 10:36)certa napisał(a):  Odświeże temat dla potomnych ;-)

Oo zakulu SGA w 15r borykalem z problemem tkz. "czkawaki" w tym samym silniku BRT a do chwuli kiedy okazało sie że klapa gasząca szlak trafił. Objawem oprócz czkawaki było przy gaszeniu silnika turbulencje jaki również świecące się kontrolki świec źarowych i silnika.
Po wymianie przetwornica powietrza tak się fachowo nazywa ( symbol części 03818063L) jak ręką objął :-)

małe sprostowanie. problem ustąpił zauważalnie aczkolwiek pozostał qjm Undecided
01-03-2020, 18:51
Post: #16
RE: 2,0 BRT czkawka
Witam! U mnie pomogło założenie kryzy fi 8mm na dolocie spalin do EGR. Warto sprawdzić czy EGR pracuje w całym zakresie otwarcia.
01-03-2020, 19:21
Post: #17
RE: 2,0 BRT czkawka
Robi z lepiej zaslepic egr całkowicie. Tak to pewna część powietrza pompowana przez turbo idzie w wydech ci też będzie skutkowało zdechnieciem turbiny.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
20-03-2020, 23:28
Post: #18
RE: 2,0 BRT czkawka
Witam

...i również podpinam się pod temat.

W skrócie: Alhambra 2006, 2.0 TDi, motor BRT przebieg około 150.000 km)
Silnik to przekładka z sharana 2011, wywalony DPF.

Od niedawna ten sam problem czyli czkawka (syknięcie z okolic turbo), zazwyczaj jedno szarpnięcie przy rozpędzaniu auta (na 1,2 i czasem 3 bieg), w zakresie obrotów 1800-2200.
Nie zawsze, nie za każdym razem ale jest to już często zauważalne.
Powyżej tych obrotów auto jest żwawe i dynamiczne.
Nie mam z nim innych problemów poza tym jednym...

EGR nie był czyszczony, turbo połączenia kolektora ogólnie zapocone tu i tam, mała kropla oleju na połączeniach dolotu...

Wymieniłem tylko wężyk podciśnienia od sterowania gruszki, sztanga pracuje normalnie.

Chciałbym sprawdzić/wymienić pozostałe wężyki
ale widzę, że chyba strerowanie podciśnienia jest schowane za osłoną, ekranem aluminiowym... jak się do tego dobrać by dalej posprawdzać?

Jak krok po kroku wymontować EGR do czyszczenia ???
Gdzie znajdę jakiś tutorial, filmik poradę?

Poproszę o pomoc instrukcję...

Pozdrawiam
Robert
21-03-2020, 14:55
Post: #19
RE: 2,0 BRT czkawka
...Panowie podpowiedzcie proszę:
Widać EGR, czujniki podciśnienia zasłania ta blacha alu...
Jak sprytnie dobrać się do czujników i EGR-a?    
24-03-2020, 13:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-03-2020 13:11 przez vmax-r.)
Post: #20
RE: 2,0 BRT czkawka
Koledzy... zero odzewu, pomocy tu Sad

Zdemontowałem wszystko co i jak trzeba by dostać się do czujnika N75...
Posprawdzałem kable, styki....
Wyciągnąłem EGR oraz przepustnicę gaszącą - dokładnie wyczyściłem z nagaru.
Sprawdziłem wężyki - wizualnie i ciśnieniowo - wszystko OK.
Kolejny raz sprawdziłem węże doloty z intercollera - wizualnie i ciśnieniowo... wszystko OK. Poskładałem.

Auto nadal przejawia "czkawkę".
Na zimnym silniku jedzie płynnie i gładko... gdy zaczyna łapać temperaturę to zaczyna czkać... (zakres obrotów 1800-2200).

Ktoś coś podpowie co jeszcze ???
               




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name