Ocena wątku:
Przycisk na kokpicie - co to i jak naprawić?
04-06-2016, 22:56
Post: #1
Przycisk na kokpicie - co to i jak naprawić?
Cześć!

Niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem Sharana z 2002 roku (rodzina 2+3+pies, to i auto musi być słuszne). To moje pierwsze auto, więc na nim będę się wszystkiego uczył.

No i właśnie wczoraj się nauczyłem, żeby nie wciskać przycisków, których nie znam...

Chodzi konkretnie o przycisk znajdujący się na kokpicie za schowkiem:

https://onedrive.live.com/redir?resid=35...hoto%2cJPG

https://onedrive.live.com/redir?resid=35...hoto%2cJPG

Do czego on służy? I jak go wyciągnąć?
Reklama

04-06-2016, 23:09
Post: #2
RE: Przycisk na kokpicie - co to i jak naprawić?
Czujnik nasłonecznienia. Za dużo siły masz w łapach. Lepiej więcej rozumu używać a mniej siły. Szkoda auta.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
04-06-2016, 23:15 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-06-2016 23:16 przez Drottnar.)
Post: #3
RE: Przycisk na kokpicie - co to i jak naprawić?
Angel Czyli wystarczy go czymś podważyć i więcej nie tykać, tak? Wyglądało na przycik. Mocno nie wdusiłem. Po prostu nacisnąłem, a on wpadł do środka.
05-06-2016, 19:53
Post: #4
RE: Przycisk na kokpicie - co to i jak naprawić?
O! to nie wiedziałem, że to czujnik nasłonecznienia (myślałem, że jakiś odbiornik pilotów).
Czym steruje ten czujnik nasłonecznienia bo nie zauważyłem aby coś się zmieniało zależnie od tego czy zasłaniam te czujnik czy nie.



--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
05-06-2016, 20:25
Post: #5
RE: Przycisk na kokpicie - co to i jak naprawić?
Wkoncu klimatronić to klima automatyczna wiec musi brać jakieś sygnały zewnętrzne by jakoś sterować w trybie auto. Czym steruje to nie pamiętam ale chyba coś z nadmuchem na szybę.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
06-06-2016, 22:10
Post: #6
RE: Przycisk na kokpicie - co to i jak naprawić?
Czujnik nasłonecznienia decyduje o sile działania klimy. Im większe słońce, tym mocniej daje żeby utrzymać stałą temperaturę.
Tylko delikatnie go wyciągnij, żebyś nie wyrwał Big Grin



Seat Alhambra 1.9 TDI 110 KM 1998r - żyje dalej na Ukrainie (chyba)
07-06-2016, 06:18
Post: #7
RE: Przycisk na kokpicie - co to i jak naprawić?
tyle ze jakiej sile mowa bo kompresor dzaiala zero jedynkowo czyli albo jest zalaczony albo nie. Tu tylko mozna regulowac klapami i predkoscia nadmuchu wiatraka powietrze w kabinie.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
07-06-2016, 13:01
Post: #8
RE: Przycisk na kokpicie - co to i jak naprawić?
O to chodzi



Seat Alhambra 1.9 TDI 110 KM 1998r - żyje dalej na Ukrainie (chyba)
07-06-2016, 15:29
Post: #9
RE: Przycisk na kokpicie - co to i jak naprawić?
Coś mi się wydaje, że to nie do sterowania klimą jest.
Przecież climatronic sprawdza temperaturę wewnątrz pojazdu (wlot do czujnika jest na panelu climatronica) i dąży do osiągnięcia zadanej temperatury poprzez zwiększanie lub zmniejszanie obrotów wentylatora nawiewu.

Jeśli by ten czujnik miał wpływać na pracę klimy to w zimny ale słoneczny dzień klima by chodziła na max. To czy natężenie światła jest duże czy małe nie ma bezpośredniego wpływu na temperaturę w samochodzie.

Może tam jest jakiś bardziej skomplikowany algorytm choć nie spodziewałbym się :-)



--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
07-06-2016, 18:24
Post: #10
RE: Przycisk na kokpicie - co to i jak naprawić?
Moc chłodzenia jest taka sama. Jeśli wlaczysz klime to kompresor chodzi tak samo. Ptoblem w tym ze jak wali słońce to lepiej raczej puścić więcej tego zimnego powietrza góra a nie dołem. Więcej czy mniej zimna nie da się regulować bo niby jak? Co ma się kompresor wyłączać?



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jak naprawić tapicerkę? kmach77 7 4,398 23-12-2014 22:55
Ostatni post: Mazur1908

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name