Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Przycisk na kokpicie - co to i jak naprawić?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Cześć!

Niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem Sharana z 2002 roku (rodzina 2+3+pies, to i auto musi być słuszne). To moje pierwsze auto, więc na nim będę się wszystkiego uczył.

No i właśnie wczoraj się nauczyłem, żeby nie wciskać przycisków, których nie znam...

Chodzi konkretnie o przycisk znajdujący się na kokpicie za schowkiem:

https://onedrive.live.com/redir?resid=35...hoto%2cJPG

https://onedrive.live.com/redir?resid=35...hoto%2cJPG

Do czego on służy? I jak go wyciągnąć?
Czujnik nasłonecznienia. Za dużo siły masz w łapach. Lepiej więcej rozumu używać a mniej siły. Szkoda auta.
Angel Czyli wystarczy go czymś podważyć i więcej nie tykać, tak? Wyglądało na przycik. Mocno nie wdusiłem. Po prostu nacisnąłem, a on wpadł do środka.
O! to nie wiedziałem, że to czujnik nasłonecznienia (myślałem, że jakiś odbiornik pilotów).
Czym steruje ten czujnik nasłonecznienia bo nie zauważyłem aby coś się zmieniało zależnie od tego czy zasłaniam te czujnik czy nie.
Wkoncu klimatronić to klima automatyczna wiec musi brać jakieś sygnały zewnętrzne by jakoś sterować w trybie auto. Czym steruje to nie pamiętam ale chyba coś z nadmuchem na szybę.
Czujnik nasłonecznienia decyduje o sile działania klimy. Im większe słońce, tym mocniej daje żeby utrzymać stałą temperaturę.
Tylko delikatnie go wyciągnij, żebyś nie wyrwał Big Grin
tyle ze jakiej sile mowa bo kompresor dzaiala zero jedynkowo czyli albo jest zalaczony albo nie. Tu tylko mozna regulowac klapami i predkoscia nadmuchu wiatraka powietrze w kabinie.
O to chodzi
Coś mi się wydaje, że to nie do sterowania klimą jest.
Przecież climatronic sprawdza temperaturę wewnątrz pojazdu (wlot do czujnika jest na panelu climatronica) i dąży do osiągnięcia zadanej temperatury poprzez zwiększanie lub zmniejszanie obrotów wentylatora nawiewu.

Jeśli by ten czujnik miał wpływać na pracę klimy to w zimny ale słoneczny dzień klima by chodziła na max. To czy natężenie światła jest duże czy małe nie ma bezpośredniego wpływu na temperaturę w samochodzie.

Może tam jest jakiś bardziej skomplikowany algorytm choć nie spodziewałbym się :-)
Moc chłodzenia jest taka sama. Jeśli wlaczysz klime to kompresor chodzi tak samo. Ptoblem w tym ze jak wali słońce to lepiej raczej puścić więcej tego zimnego powietrza góra a nie dołem. Więcej czy mniej zimna nie da się regulować bo niby jak? Co ma się kompresor wyłączać?
Stron: 1 2
Przekierowanie