Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klimatyzacja a start-stop
#1
Witam .
Jak w temacie jedne drugiemu przeczy .
Według możliwości zadziałania systemu start-stop . To system ten nie powinien zadziałać przy włączonej klimie . Hmm.... a mi samochód się wyłącza na włączonej klimie ??? Undecided

Oczywiście jest przycisk Start-stop do wyłączenia , który będę musiał programowo przestawić odwrotnie ,czyli zawsze na ''off''
Odpowiedz




#2
Zależy jaka temp masz w kabinie itp. Generalnie da się to wykonać z tym odwróceniem funkcji bo coś ostatnio słyszałem ze w niektórych vagach nie da się nawet wyłączyć na stałe.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#3
(25-05-2016, 12:48)wesol napisał(a): Generalnie da się to wykonać z tym odwróceniem funkcji

Tak tylko trzeba pogrzebać głębiej niż VCDS-em ( i dlatego muszę znaleźć magika z odpowiednim programem )

Ale przeryłem ELSE :
Tzw. warunki brzegowe systemu start stop:
Jeśli pojazd jest wyposażony w system start-stop, funkcja ta zostanie wyłączona w przypadku zaistnienia następujących sytuacji:

t System start-stop został wyłączony przez naciśnięcie przycisku trybu start-stop.
t Stan naładowania akumulatora jest niewystarczający do uruchomienia silnika (przewidywalne napięcie rozruchu).
t Jest aktywna funkcja odszraniania szyb.
t Jest aktywna funkcja ogrzewania szyby przedniej.
t Temperatura elementu sterującego systemu klimatyzacji odbiega więcej niż o 8 ° C od rzeczywistej temperatury wnętrza.
t Prędkość obrotowa silnika przekracza 1200 obr./min.
t Alternator -C- jest uszkodzony, np. został uszkodzony pas.
t Temperatura czynnika chłodniczego nie mieści się w zalecanym przedziale temperatur 25 ° C - 100 ° C.
t Prędkość dmuchawy wzrasta więcej niż o 4 stopnie.

czyli faktycznie nie ma mowy sense stricto o włączonej klimatyzacji tylko różnicy temperatur .
Troszkę inaczej jest to ujęte w dokumentacji dla użytkownika
Odpowiedz
#4
Właśnie wiem ze w niektórych autach nie idzie wyłączyć tej funkcji. Jest niejako elementem pro ekologicznym. Ale mogło się coś zmienić no i nie wiem jak to jest w SA.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#5
mi w servisie powiedzieli że się nie da wyłączyć
dwóch specy elektryków też że się nie da
ale kolega w skodzie oktavi w serwisie wyłączyli Huh
jeszcze będę wiercił ten temat
Odpowiedz
#6
Chodzi oto ze w niektórych się da stosunkowo prosto a w innych nie. Teraz jak jest w sharanie to nie wiadomo. Może nawet być tak że tuner polegnie a czasami wystarczy vcds. Są też przypadki ze odznaczasz w kodowaniu długim a i tak funkcja aktywna jest.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




#7
http://forum.vw-passat.pl/archive/index....46552.html

http://www.autowada.pl/node/118
Odpowiedz
#8
(26-05-2016, 08:23)Balbina76 napisał(a): http://www.autowada.pl/node/118

Czyli trzeba obejrzeć kodowanie modułu komfortu

Oni tu pokazują 5K0 czyli
u nas może siedzieć 5K0 lub nowszy 7N0
Odpowiedz
#9
5k0... to od Passata b7 moduł bcm. Chodzi też o oznaczenie końcowe literowe i ile bitowy jest ten moduł. Więcej bitów to więcej opcji i możliwości kodowania.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#10
W sharanie

nie wyłączysz na stałe start-stop, i pewnie w każdym samochodzie który spełnia jakieś tam normy dzieki tej funkcji, a nie jest to tylko dodatkowy bajer,

Trzeba to traktować jak choćby DPF, coś bez czego samochód nie będzie już EURO 5 ale 4,

mi ta funkcja działa max 1 raz na podróż bo zawsze wyłączam, przynajmniej w Polsce nie ma sensu przy ustawieniach naszych świateł, w Niemczech to lepiej wygląda jak stoisz 2 min na czerwonym.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Klimatyzacja nieszczelność gugar 17 2,486 02-07-2021, 12:40
Ostatni post: sirius98
  Klimatyzacja nie dziala jak auto stoi Iirreekk 20 5,015 06-06-2018, 20:56
Ostatni post: wesol

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości