Ocena wątku:
Klimatyzacja a start-stop
25-05-2016, 12:35
Post: #1
Klimatyzacja a start-stop
Witam .
Jak w temacie jedne drugiemu przeczy .
Według możliwości zadziałania systemu start-stop . To system ten nie powinien zadziałać przy włączonej klimie . Hmm.... a mi samochód się wyłącza na włączonej klimie ??? Undecided

Oczywiście jest przycisk Start-stop do wyłączenia , który będę musiał programowo przestawić odwrotnie ,czyli zawsze na ''off''
Reklama

25-05-2016, 12:48
Post: #2
RE: Klimatyzacja a start-stop
Zależy jaka temp masz w kabinie itp. Generalnie da się to wykonać z tym odwróceniem funkcji bo coś ostatnio słyszałem ze w niektórych vagach nie da się nawet wyłączyć na stałe.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
25-05-2016, 13:49
Post: #3
RE: Klimatyzacja a start-stop
(25-05-2016 12:48)wesol napisał(a):  Generalnie da się to wykonać z tym odwróceniem funkcji

Tak tylko trzeba pogrzebać głębiej niż VCDS-em ( i dlatego muszę znaleźć magika z odpowiednim programem )

Ale przeryłem ELSE :
Tzw. warunki brzegowe systemu start stop:
Jeśli pojazd jest wyposażony w system start-stop, funkcja ta zostanie wyłączona w przypadku zaistnienia następujących sytuacji:

t System start-stop został wyłączony przez naciśnięcie przycisku trybu start-stop.
t Stan naładowania akumulatora jest niewystarczający do uruchomienia silnika (przewidywalne napięcie rozruchu).
t Jest aktywna funkcja odszraniania szyb.
t Jest aktywna funkcja ogrzewania szyby przedniej.
t Temperatura elementu sterującego systemu klimatyzacji odbiega więcej niż o 8 ° C od rzeczywistej temperatury wnętrza.
t Prędkość obrotowa silnika przekracza 1200 obr./min.
t Alternator -C- jest uszkodzony, np. został uszkodzony pas.
t Temperatura czynnika chłodniczego nie mieści się w zalecanym przedziale temperatur 25 ° C - 100 ° C.
t Prędkość dmuchawy wzrasta więcej niż o 4 stopnie.

czyli faktycznie nie ma mowy sense stricto o włączonej klimatyzacji tylko różnicy temperatur .
Troszkę inaczej jest to ujęte w dokumentacji dla użytkownika
25-05-2016, 17:00
Post: #4
RE: Klimatyzacja a start-stop
Właśnie wiem ze w niektórych autach nie idzie wyłączyć tej funkcji. Jest niejako elementem pro ekologicznym. Ale mogło się coś zmienić no i nie wiem jak to jest w SA.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
25-05-2016, 22:51
Post: #5
RE: Klimatyzacja a start-stop
mi w servisie powiedzieli że się nie da wyłączyć
dwóch specy elektryków też że się nie da
ale kolega w skodzie oktavi w serwisie wyłączyli Huh
jeszcze będę wiercił ten temat
26-05-2016, 08:10
Post: #6
RE: Klimatyzacja a start-stop
Chodzi oto ze w niektórych się da stosunkowo prosto a w innych nie. Teraz jak jest w sharanie to nie wiadomo. Może nawet być tak że tuner polegnie a czasami wystarczy vcds. Są też przypadki ze odznaczasz w kodowaniu długim a i tak funkcja aktywna jest.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
26-05-2016, 08:23 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-05-2016 08:35 przez Balbina76.)
Post: #7
RE: Klimatyzacja a start-stop
http://forum.vw-passat.pl/archive/index....46552.html

http://www.autowada.pl/node/118
27-05-2016, 12:09
Post: #8
RE: Klimatyzacja a start-stop
(26-05-2016 08:23)Balbina76 napisał(a):  http://www.autowada.pl/node/118

Czyli trzeba obejrzeć kodowanie modułu komfortu

Oni tu pokazują 5K0 czyli
u nas może siedzieć 5K0 lub nowszy 7N0
27-05-2016, 12:23
Post: #9
RE: Klimatyzacja a start-stop
5k0... to od Passata b7 moduł bcm. Chodzi też o oznaczenie końcowe literowe i ile bitowy jest ten moduł. Więcej bitów to więcej opcji i możliwości kodowania.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
29-05-2016, 10:44
Post: #10
RE: Klimatyzacja a start-stop
W sharanie

nie wyłączysz na stałe start-stop, i pewnie w każdym samochodzie który spełnia jakieś tam normy dzieki tej funkcji, a nie jest to tylko dodatkowy bajer,

Trzeba to traktować jak choćby DPF, coś bez czego samochód nie będzie już EURO 5 ale 4,

mi ta funkcja działa max 1 raz na podróż bo zawsze wyłączam, przynajmniej w Polsce nie ma sensu przy ustawieniach naszych świateł, w Niemczech to lepiej wygląda jak stoisz 2 min na czerwonym.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Klimatyzacja nieszczelność gugar 17 2,472 02-07-2021 12:40
Ostatni post: sirius98
  Klimatyzacja nie dziala jak auto stoi Iirreekk 20 4,967 06-06-2018 20:56
Ostatni post: wesol

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name