Ankieta: Jaki silnik
Ankieta jest zamknięta.
Asz 58.82% 10 58.82%
Auy 41.18% 7 41.18%
Razem 17 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

 
Ocena wątku:
Wybór AUY czy ASZ??
25-04-2016, 21:39
Post: #41
RE: Wybór AUY czy ASZ??
ja miałem AUY i bardzo dużo mnie kosztował, niby oryginalny przebieg był a po 4 miesiącach użytkowania zaczęło się wszystko sypać, najpierw UPG, później TURBO, Przeguby, dwu mas.później znowu UPG, i na koniec wyszło to że wymieniłem silnik i było już ok,ale stwierdziłem że sprzedaje i nie męczę się już z nim.zaś mój wujek ma ASZ i robił tylko dwu mas i sprawy eksploatacyjne.
Dużo robię sharanów z mojej okolicy głównie AUY i powiem że także sprawy eksploatacyjne, jakiś tam przegub i turbina,a tak po za tym chłopaki sobie chwalą te autka,Jeśli miałbym oddać swój głoś to na ASZ z racji mocy



Jestem Marcin z Jastrowia i mam VW Touran 1,9 TDI 105 KM z 2007 roku
GG 7631161
Skype jak coś na PW
Nie nienawidzę cwaniactwa
służę pomocą w diagnostyce grupy VAG
Reklama

25-04-2016, 21:56
Post: #42
RE: Wybór AUY czy ASZ??
czysty przypadek. Po jednym silniku nie mozna domniemac ze jest gorszy. Zreszta tutaj w tych 1.9 tdi PD akurat mozna powiedziec ze konstrukcyjnie to dokladnie te same silniki czyli niczym sie nie roznia. nie mowie tu o tym ze korba w ASZ jest grubsza jak w AUY bo co to zmienai komus kto nei celuje w moc powyzej 300 koni?? Kompletnie nić. Ale patrzac z punktu widzenia cen czesci to chyba nieco lepiej wypada AUY co nie. Pompki raczej tansze i bardziej dostepne, chocby samo turbo to tez przy zachowaniu serii tez tansze i bardziej dostepne poza tym tak jak pisalem tu w SGa mamy ta nieszczesną KKK ktorej nei chce za darmo bo guwniana na maxa bo po pierwsze wydajnocią nie robi rewelacji wzgledem te z AUY po drugie jzu jej tak latwo sobie nie rozbiore jak ta z garretta po trzecie braki w czesciach takich jak zmienna geometria, pierscień geometri tez nie do zdobycia chyba a lubi sie wyrobić itd itd. Nawet samo to ze chcac zachowac serie to przy ASZ mamay weze dolotu drozsze i mniej dostepne, IC tak samo. Dalej zachowujac serie dwumas drozszy w ASZ a w AUY tanszy, chcac nawet zostac przy dwumasie to wkladajac do seryjnego AUY dwumasy od ASZ/BTB mamy raczje spokój na bardzo dlugo itd itd.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
26-04-2016, 11:13
Post: #43
RE: Wybór AUY czy ASZ??
Czy te sprzęgła różnią się jakoś konstrukcyjnie od siebie czy tylko material (sprezyny) sa mocniejsze.Na necie sprzęgło do golfa ASZ jest za około 1400zl a natomiast do sharana już 1800-1900zl.
26-04-2016, 11:30
Post: #44
RE: Wybór AUY czy ASZ??
Czymś tam się różnią. Są rodzaje takue: asz/btb z sga. Asz arl golf to to samo co aut w sga. No i trzecie to ajm z golfa jako najsłabszy zestaw. Czym się dokładnie różnią wewnątrz to chyba nikt nie sprawdzał czy sprężyny są mocniejsze czy co tam jeszcze wpływające na moc tego zestawu. Jedynie co to docisk z asz/btb sga ma grubsze śrubki mocujące.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
26-04-2016, 12:33
Post: #45
RE: Wybór AUY czy ASZ??
marcyb3 po takich niemiłych perypetiach kupujesz kolejne SGA ?
26-04-2016, 20:14
Post: #46
RE: Wybór AUY czy ASZ??
(26-04-2016 12:33)ULTRA napisał(a):  marcyb3 po takich niemiłych perypetiach kupujesz kolejne SGA ?

już nie kupuję tylko ewentualnie naprawiam znajomym,mam już drugiego tourana po sprzedaży sharana i jestem bardzo zadowolony
to mój pierwszy 2,0TDI AZV 136 KM 2003 r

[Obrazek: a414194bdb70.jpg]

A to mój obecny 1,9 TDI BKC 105 KM 2005 r

[Obrazek: 6b1a9bc12c9d.jpg]

P.S sorki za ot Big Grin



Jestem Marcin z Jastrowia i mam VW Touran 1,9 TDI 105 KM z 2007 roku
GG 7631161
Skype jak coś na PW
Nie nienawidzę cwaniactwa
służę pomocą w diagnostyce grupy VAG
26-04-2016, 22:27
Post: #47
RE: Wybór AUY czy ASZ??
No ładne pudełka Big Grin Ja sie zastanawiam pomału może nad jakąś zmianą, bo taki duży tabor nie jest już mi potrzebny, Tourana tez biorę pod uwagę, tak jak Passata B6, czy jakieś Audi, ostatecznie Seat, ale coś z VAG'a.
Widzę, że masz porównania 1.9 vs 2.0 i jak to tam się sprawuje, spalanie, dynamika, kultura pracy.??
01-05-2016, 08:54
Post: #48
RE: Wybór AUY czy ASZ??
Tak sobie pomyślałem że :skoro ten dwumas w ASZ jest taki kiepski a AUY latają na wirusach po 130-140 koni to czy nie lepiej włożyć dwumas od AUY do ASZ jeśli ktoś myśli latać na serii. Hmm????
01-05-2016, 09:56 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-05-2016 10:14 przez wesol.)
Post: #49
RE: Wybór AUY czy ASZ??
Nie nie jest kiepski. Jest właśnie najmocniejszy bo ten sam jest w sga asz i btb. Tyle że jest najmocniejszy na znoszenie dużego niutonometru. Ale środkowy element łączący obie części dwumasu jest taki sam. Nie ma tam żadnego ulozyskowania sluzgowego czy z brązu czy jakiejś paneli slizgowej. Czyli co innego znoszenie dużego niutonometru a co innego dużą ilość pracy cyklicznej tego elementu. Tak jakbyś pytał o wytrzymałość łożysk i tu mamy ilość moto godzin pracy pod obciążeniem nominalny a pod obciążeniem bardzo dużym, przekraczającym nominał kilkukrotnie. Co z tego ze ktoś w moim aut wymieniał przede mną dwumas na ten od btb jak i ten powodował nie tyle co drgania co problem z wbijaniem biegów. Cześć tłumacz w nim jest okej bo luz jest na poziomie 1.5 zęba wieńca zębate a dopuszczalny to aż zębów. Stracił osiowosc i po temacie.
A niektóre marki jak np w toyocie mają to łożysko ślizgowe zrobione w dwumasie. Także dla mnie to czy jest to dwumas od auy czy btb to nic nie zmienia. Jednomyślnie tego nie ma i nie ma tego problemu. System tłumienia tez jest może nie taki super jak w dwumasu ale te elementy tlumia zależnie od potrzeb a nie ze się kręci od deski do deski. Troszkę tych elementów w życiu wymieniłem. W swoim sharanie 3 czy 4 razy skrzynie wyciągalem. Ostatnim razem powiedziałem ze bezapelacyjnie idzie jednomas. Tez mnie do tego przekonał Krystian który pracował u Roberta w tune up i on tam tego pozakładal w dużych ilościach i zaraz auto ladowalo na stanowisku obok na hamowni i było robione np 240 koni i 450 Nm.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
01-05-2016, 11:52
Post: #50
RE: Wybór AUY czy ASZ??
Powiem Ci wesol że boję się tej dwumasy w tych ASZ. póki co to mam same przykre doświadczenia z tymi sprzeglami. Najbardziej mnie pieni ten diabelski szelest,wibracje i pukanie. Ogólnie wszystko działa jak trzeba ale pukanie jest denerwujące. Dziwne jest to że w moim AUY (380tys) co najwyżej łożysko oporowe się odezwie na chwilę i tyle. Teraz w tym nowym nabytku 140 tys i już zaczyna klekotac.
Mój kolega miał sharana 08 ASZ przy 90 tys musiał wymienić dwumas bo klekotalo (sachs). Zaj.....ie się zdziwił że po przejechaniu około 2000km zaś zaczęło naparzac. Powiem szczerze że dać 2tys zł za takie g....o to mi sie nie usmiechaAngry
Pytanie--- Jakie sprzęgło sztywne masz na myśli na podmianę????
Ewentualna regeneracja jest opłacalna??????(700zl)




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name