Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klimatyzacja nie załącza się???
Lepiej pojedź do kogoś kto podłączy i dokładnie sprawdzi ciśnienia bo bez tego to można gdybać. Facet nabijacz czy klimiarz? Z ciekawości ile zapłaciłeś za nabicie? Układ był pusty?
Gdyby mi się chciało tak jak mi się nie chce Big Grin
Odpowiedz




w jednym zakładzie nabili mi 700 bo twierdzili, że było pusto i zapłaciłem 231zł(33zł za 100g) a w drugim gość dobił 300 jak powiedziałem,że to na 99% dwustrefowa i zapłaciłem 60zł bo u niego 20zł za 100g. Ten drugi to chyba bardziej nabijacz niż klimiarz. w poniedziałek umówiłem się do serwisu klimatyzacji i zobaczymy co powiedzą.
Odpowiedz
Ceny masakryczne teraz są. Ja ostatnio nabiłem sam Sharana propan-butanem i koszt zero bo gaz nawet za free.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
A więc, udało mi się dzisiaj podjechać do tego nabijacza co mi dobijał tylko klimę i zrobił maszyną cały cykl odzysku i póżniej nabicia i odzyskał tylko 65g czynnika i mówił, że oleju było za dużo. Nabił 1050g i ciśnienie na LP było niecałe 4 bary na wolnych obrotach przy włączonej klimie a na HP ponad 25Bar. Odessał do 700 i ciśnienie na HP spadło do około 23Bar i dopiero jak odessał do około 500g to spadło do 20Bar. Po stronie LP minimalne jakie było to lekko ponad 3Bary. Po wymianie osuszacza nic się nie zmieniło. Według książki Bosha od maszyny do klimatyzacji przyczyną tego może być zbyt dużo czynnika w układzie(co jest niemożliwe, bo było go mniej niż trzeba) lub zawór rozprężny zacięty w pozycji zamkniętej. Zaworu jeszcze nie wymieniłem ale myślę, że w poniedziałek przekaże to "fachowcom" z kolejnego warsztatu. Powoli ręce opadają.
Czy jeżeli mam rurki od klimy idące do nadkola tylnego to w razie czego muszę kupić dwa zawory rozprężne? Czy fizycznie muszę wszystko rozebrać, żeby zobaczyć co tam siedzi?
I czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć ile powinno być czynnika nabite, bo nawet do serwisu dwa razy dzwoniłem i podawałem dane wszystkie i dwa razy mówili, że oddzwonią....i nic.
Odpowiedz
Ja już nic nie kumam. W końcu możesz stwierdzić czy masz dwu strefową czy jednak jedno? Masz te w suficie nawiewy?
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
2 parowniki po lifcie 950 +/- 25 masz na wlepce na pasie. Szczerze ja bym się wrukwił i pojechał do tych co nabijali na początku, że nie sprawdzili szczelności bo co to za test próżnią, bo cały hajs poszedł w kosmos. Teraz to można tylko gdybać. Wysokie HP może również być spowodowane zbyt dużą ilością oleju w układzie lub wilgocią w układzie. Osuszacz strzałkę wymieniałeś? Nie wiem jak to jest rozwiązane z 2 parownikami, ale samemu pewnie i tak tego nie ogarniesz, więc zamiast ponosić zbędne koszty jak teraz, jedź do konkretnego zakładu, który zna się na rzeczy a nie kolejnego nabijacza. Poza tym usunąłeś nieszczelność? Skraplacz czysciłeś? Od tego warto by zacząć.

Zawór rozprężny masz przy drugim parowniku z tyłu. Musisz zdjąć boczek.

Poza tym zweryfikuj faktycznie czy masz rurki od klimy czy nie mylisz ich przypadkiem z tymi idących do nagrzewnicy.

Gdyby mi się chciało tak jak mi się nie chce Big Grin
Odpowiedz




Dlatego właśnie pytam czy ma te nieszczęsne nadmuchu w suficie drugiego rzędu. Nie kumam tego dzisiejszego społeczeństwa. Naprawiają auta niby przy użyciu mechanika a nim chcą sterować jak dzieckiem 5 letnim. Za co jeszcze płacą. Albo mechanika trzeba szukać pozadnie albo jechać do serwisu autoryzowanego. Już zapłacił górę kasy a dalej niesprawne i nic nie wie.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
AAA. Zapomniałem dodać że podpytalem kolegę co tu może być przyczyną i mówi że problemem jest kompresor klimatyzacji. Poprostu może tłoczyć ale nie ma już siły zaciągać. Dlatego jest ciśnienie na tłoczeniu a nie ma zasysu. Na zasysie musi być że 2 bary a nawet i mniej.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
Eee noo, a co to za magia? Skoro tłoczy to i zaciąga :-) Złe różnice w ciśnianiach to raczej wina zaworow rozprężnycn a w klimach dwustrefowych one muszą być 100% sprawne.

A tak przy okazji? W jai sposób propanem sama nabiłeś klimę?
--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
Odpowiedz
Nie, nie jest tak. Pamiętaj że to układ zamknięty. Jeśli nie zaciąga kompresor to nie ma odparowania czynnik na parowniku. Tylko znikoma ilość odparowuje i masz ciśnienie na low powiedzmy 5 czy nawet z 8 barów gdy na hi będzie 18 czy 20 bar. Inaczej mówiąc gaz w postaci ciekłej będzie od skraplacza do zaworu rozprężnego i nawet w parowniku ale dalej już gaz się nie zmienia w postać gazowa.

Ludzie nabijają LPG nawet ten. Butelek do napełniania zapalniczek. Ja sobie kupiłem zawory i wale z butli turystycznej. Czysty proan nie jest nic lepszy bo słabiej chłodzi klima. Na propan-butan butanie śmiga aż miło.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Klimatronik nie załącza się gustafson13 7 454 19-07-2023, 06:17
Ostatni post: wesol
  Klimatyzacja aktywacja kompresora uszkodzona Mateusz12 0 285 11-04-2023, 18:57
Ostatni post: Mateusz12
  Klimatyzacja. Willow72 0 307 21-12-2022, 14:37
Ostatni post: Willow72
  Klimatyzacja nie chłodzi ,nabita,brak błędów jednostrefowy climatronic Tomek Westfalia 6 2,334 21-05-2021, 12:41
Ostatni post: Tomek Westfalia
  Klimatyzacja nabita nie chłodzi/słabo chłodzi/inne problemy wojci 211 100,544 13-05-2021, 22:04
Ostatni post: undertaker20
  Klimatyzacja nie działa - skany z VAG robertkol 3 2,422 04-08-2019, 23:56
Ostatni post: Stefano
  Klimatyzacja, błąd sygnału prędkości pojazdu , wyłącza sie dawidek1266 13 3,941 17-05-2019, 16:29
Ostatni post: Robert0609
  Migająca klimatyzacja/błąd 01086/01586 i i nne zorro 134 72,835 25-12-2018, 19:09
Ostatni post: Niemago
  KLIMATYZACJA pomocy, climatronik niebieski91 156 123,626 19-08-2018, 19:53
Ostatni post: wesol
  Nieszczelna klimatyzacja - źródła wycieku/naprawa wiktoree 39 16,023 06-06-2018, 22:57
Ostatni post: mamwi

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości