Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klimatyzacja nie załącza się???
Płukanie się robi zanim założę kompresor czy już po?
Odpowiedz




Oczywiście, że przez założeniem sprawnego kompresora. Do kompresora przed włożeniem ( jeżeli nie był zalany po regeneracji wlewasz odpowiednią ilość oleju PAG46, ważne aby nie zalać sandena sd7v16 całą ilością oleju przeznaczoną do układu bo podobno można uszkodzić zawór wydajnościowy ) resztę wlewasz do układu przy nabiciu. Nie pamiętam ile wchodzi do 2 strefowej ( wiem, że z jednym parownikiem chyba 135ml oleju na cały układ ), jak znajdę to napiszę. Możesz zadzwonić do gości z laser sinex i się jeszcze zapytać. Oleje PAG są silnie higroskopijne.
Gdyby mi się chciało tak jak mi się nie chce Big Grin
Odpowiedz
Wymieniona sprężarka. Stara sprawdzona tam gdzie kupiłem druga i powiedziano mi, że nie muszę płukać nic bo nie jest zatarta. Układ drozny a sprężarka pi nabyciu się zalaczyla i wylaczyla i tyle. Chyba klimatyzator i przetwornice kupię :-D
Odpowiedz
To ja już nic nie kumam. A nie było syfu w układzie? Robiona była ta płukanka układu? Jakoś nie chce mi się wierzyć że dwa zawory rozprężne są w pozycji zamkniętej i nic nie chłodzi ani tył ani przód.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
Masakra jakaś. Co mówili spece od klimy?
Gdyby mi się chciało tak jak mi się nie chce Big Grin
Odpowiedz
Witam.

Zbyt wysokie niskie ciśnienie i zbyt wysokie wysokie ciśnienie nie jest skutkiem uszkodzonej sprężarki, aczkolwiek Twoja i tak prawdopodobnie była do wymiany gdyż na skutek wcześniejszych błędów została uszkodzona (zawsze też pozostaje możliwość uszkodzenia nowej), dawała niskie ciśnienie ale na skutek zapchania układu ono i tak wzrastało, nowa sprawna sprężarka daje prawidłowe ciśnienie co przy zapchaniu układu powoduje jego gwałtowny wzrost i zostaje sprężarka odłączona. Jeżeli wentylator masz sprawny, to na pewno miałeś za dużo czynnika i oleju w układzie i dlatego potrzebne jest płukanie, bo zbyt dużej ilości oleju tak łatwo nie odessiesz i dodatkowo masz zapchaną chłodnice klimatyzacji, wewnętrznie na pewno, a i zewnętrznie pewne jest syfem zaklejona. Osuszacz do wymiany ze względu na wcześniejsze perypetie aczkolwiek nie ma on takiego wpływu na te ciśnienia. Przy takich wskazaniach ciśnień jak miałeś standard to sprawdzenie ilości czynnika i oleju, wentylatora chłodnicy i drożności samej chłodnicy, bo tylko rzeczy mają wpływ na takie wskazania manometrów. Pod warunkiem oczywiście, że te ciśnienia sprawdzili/podali ci prawidłowo.

Pozdrawiam
Odpowiedz




(07-08-2018, 21:18)wesol napisał(a): To ja już nic nie kumam. A nie było syfu w układzie? Robiona była ta płukanka układu? Jakoś nie chce mi się wierzyć że dwa zawory rozprężne są w pozycji zamkniętej i nic nie chłodzi ani tył ani przód.
No mi też się nie chce w to wierzyć a i ten Pan co mi sprężarkę sprzedawał to patrzał na moją starą i stwierdził że nie ma czego w układzie płukać bo nie widać na niej śladów zatarcia. Chyba, że chodzi o zbyt dużą ilość oleju to tego już nie wiem. Olej ze starej sprężarki był czyściutki jasno zielony i wyleciało go ze sprężarki może koło 50ml(czyli mało).
Czy jest jakaś możliwość sprawdzenia drożności chłodnicy - osuszacz też był już wymieniony. Zawory rozprężne wyciągnąłem i były czyste i jeszcze oryginalne z 2005 roku.
A moze ktoś zna kogoś kto w miarę szybko podjąłby się sprawdzenia i naprawy?

(07-08-2018, 21:34)tolus24 napisał(a): Witam.

Zbyt wysokie niskie ciśnienie i zbyt wysokie wysokie ciśnienie nie jest skutkiem uszkodzonej sprężarki, aczkolwiek Twoja i tak prawdopodobnie była do wymiany gdyż na skutek wcześniejszych błędów została uszkodzona (zawsze też pozostaje możliwość uszkodzenia nowej), dawała niskie ciśnienie ale na skutek zapchania układu ono i tak wzrastało, nowa sprawna sprężarka daje prawidłowe ciśnienie co przy zapchaniu układu powoduje jego gwałtowny wzrost i zostaje sprężarka odłączona. Jeżeli wentylator masz sprawny, to na pewno miałeś za dużo czynnika i oleju w układzie i dlatego potrzebne jest płukanie, bo zbyt dużej ilości oleju tak łatwo nie odessiesz i dodatkowo masz zapchaną chłodnice klimatyzacji, wewnętrznie na pewno, a i zewnętrznie pewne jest syfem zaklejona. Osuszacz do wymiany ze względu na wcześniejsze perypetie aczkolwiek nie ma on takiego wpływu na te ciśnienia. Przy takich wskazaniach ciśnień jak miałeś standard to sprawdzenie ilości czynnika i oleju, wentylatora chłodnicy i drożności samej chłodnicy, bo tylko rzeczy mają wpływ na takie wskazania manometrów. Pod warunkiem oczywiście, że te ciśnienia sprawdzili/podali ci prawidłowo.

Pozdrawiam

A więc tak:
1. "Nową" sprężarkę założyłem, nabito mi układ czynnikiem na próbę tylko 700g a nie 1050g i załączyła się i wyłączyła. sprawdziliśmy trzy razy i daliśmy spokój i odessaliśmy czynnik. Czynnika nigdy nie nabito mi więcej niż 1050g a co do oleju to pewności nie mam.
2. Chłodnicę myłem i czyściłem z zewnątrz a wewnętrznie nie wiem jak drożność sprawdzić(można powietrzem dmuchnąc czy trzeba po prostu wymienić na próbę?)
3. Wentylator też się załącza na wysoki bieg ale jeszcze nie do końca rozumiem dlaczego nie mam błędu czujnika zbyt niskiego ciśnienia skoro nie mam teraz czynnika.
Odpowiedz
Jakie ciśnienia miałeś po wymienianie? Jakie było jak rozłączyło sprężarkę? Czy wentylator od nabicia ciągle odpalał na 2 biegu po włączeniu klimy nawet przy temp niższej niż 30st na postoju?

Myślę, że każdy zakład zajmujący się klimą może sprawdzić drożność skraplacza lub parownika.
Gdyby mi się chciało tak jak mi się nie chce Big Grin
Odpowiedz
Na postoju bez odpalenia było 6bar na LP i 7-8bar na HP przy 700g czynnika i 32*C na zewnątrz. Jak włączyłem klimę to LP spadło powoli do lekko poniżej 3Bar a HP rozłączyło sprężarkę przy niecałych 20Barach. Wentylator do tego momentu chodził na wysokich obrotach.
Odpowiedz
A wcześniej jak to wyglądało przy niższych temp? Przecież presostat powinien wyłączyć sprężarkę z tego co pamiętam przy ciśnieniu chyba 32 bar a nie 20 barach. przy ok 38 barach otwierać powinien się zawór bezpieczeństwa w sprężarce. Wejdź w klimę i w którejś grupie powinieneś mieć kanały z bitami, pierwszy albo 2 powinien wskazywać wartości typu 11/10/00/01, nie pamiętam, która wartość pokazuje zadziałanie presostatu przy 32 barach, na pewno 00 to brak gazu, 10 jest gaz, 11 ciśnienie pow 16 bar i włączony 2 bieg wentylatora, więc 00 albo 01( jak jest taka wartość ) pokaże zadziałanie presostatu przy za wysokim ciśnieniu lub przy braku gazu. Wiesz ile tego oleju dodawali przy każdym nabiciu?
Gdyby mi się chciało tak jak mi się nie chce Big Grin
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Klimatronik nie załącza się gustafson13 7 495 19-07-2023, 06:17
Ostatni post: wesol
  Klimatyzacja aktywacja kompresora uszkodzona Mateusz12 0 311 11-04-2023, 18:57
Ostatni post: Mateusz12
  Klimatyzacja. Willow72 0 346 21-12-2022, 14:37
Ostatni post: Willow72
  Klimatyzacja nie chłodzi ,nabita,brak błędów jednostrefowy climatronic Tomek Westfalia 6 2,453 21-05-2021, 12:41
Ostatni post: Tomek Westfalia
  Klimatyzacja nabita nie chłodzi/słabo chłodzi/inne problemy wojci 211 101,341 13-05-2021, 22:04
Ostatni post: undertaker20
  Klimatyzacja nie działa - skany z VAG robertkol 3 2,476 04-08-2019, 23:56
Ostatni post: Stefano
  Klimatyzacja, błąd sygnału prędkości pojazdu , wyłącza sie dawidek1266 13 4,091 17-05-2019, 16:29
Ostatni post: Robert0609
  Migająca klimatyzacja/błąd 01086/01586 i i nne zorro 134 73,043 25-12-2018, 19:09
Ostatni post: Niemago
  KLIMATYZACJA pomocy, climatronik niebieski91 156 124,077 19-08-2018, 19:53
Ostatni post: wesol
  Nieszczelna klimatyzacja - źródła wycieku/naprawa wiktoree 39 16,147 06-06-2018, 22:57
Ostatni post: mamwi

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości