Ocena wątku:
Problem z elektrycznymi drzwiami przesuwnymi - temat zbiorczy
10-10-2017, 00:00
Post: #31
RE: zabezpieczenie tylnych drzwi
Ja miałem podobnie z tym że dotyczyły przednich drzwi . Pamiętam ilu elektryków tyle diagnozy od pozrywane kable po uszkodzenie sterownika. W końcu porozbierałem wszystko co możliwe i winowajca okazał się zamek drzwi . Po wymianie całego zamka wszystko do dzisiaj ok. Zamek pasuje od golfa VI.
Reklama

10-10-2017, 09:58
Post: #32
Drzwi przesuwne
Zakładam nowy wątek bo nic podobnego nie znalazłem.

Mianowicie, działa mi otwieranie i zamykanie tylnych drzwi (prawych) z pilota, przyciskiem znajdującym się koło dźwigni zmiany biegów i klamką zewnętrzną. Nie działa otwieranie i zamykanie drzwi klamką wewnętrzną i przyciskiem wewnątrz (koło drzwi), po jego naciśnięciu przycisk mruga i nic się nie dzieje. Brak błędów. Może ktoś już miał taką przypadłość?
10-10-2017, 13:45
Post: #33
RE: Drzwi przesuwne
Kolego to może być wszystko począwszy od zwarcia po wyłączniki i kable. Do póki nie siądzie na amen to masakra . Ja miałem problem zbliżony niby wszystko ok a drzwi czasami się nie zamykały nie reagował przycisk do zamykania . Ilu elektryków tyle opini. Po 6 miesiącach postanowiłem poprzegladac w wszystko co znajduje się w drzwiach i traf że akurat przez przypadek odkręciłem śruby mocujące zamek i cos jakby zaiskrzyło trudno mi to opisać. Wyciągłem zamek na zewnątrz jak go zatrzołem naciskać ruszać to działy się takie dziwne rzeczy. Wymieniłem go i do dzisiaj spokój. Żadnych błędów nie miałem . Dawniej wszystko było mechaniczne jak się urwało czy wyrobiło to było wiadome. A dzisiaj to nawet w serwisie metoda prób i doświadczeń. Takie czasy . Wytrwałości w poszukiwaniu.
10-10-2017, 16:07
Post: #34
RE: Drzwi przesuwne
(10-10-2017 09:58)popo666 napisał(a):  Nie działa otwieranie i zamykanie drzwi klamką wewnętrzną i przyciskiem wewnątrz (koło drzwi), po jego naciśnięciu przycisk mruga i nic się nie dzieje. Brak błędów. Może ktoś już miał taką przypadłość?
Ze schematu wynika , że przycisk działa . Daje sygnał zwarcia na masę i sygnał zwrotny - miganie diody żółtej . Chociaż miganie wskazuje , że jest jakaś usterka w działaniu .
   

Nic nie zapisało w błędach w VCDSie ? Dziwne ?
To musi coś blokować otwieranie od strony wewnętrznej . Może ta klamka wewnętrzna ? .
Ona steruje mechanicznie ( ciegło bowdena ) zamek drzwi Może tutaj coś się mechanicznie rozłączyło .Huh
10-10-2017, 20:15
Post: #35
RE: Drzwi przesuwne
masz zamek do wymiany
10-10-2017, 20:19
Post: #36
RE: Drzwi przesuwne
Big GrinIdeaBig Grin
Sprawa rozwiązana i naprawione. Ale wstyd się przyznać
BlushBlushBlushBlushBlushBlush

Żona włączyła blokadę na dzieciAngry
Sprawdzałem to wieczorem i nie zauważyłem, a dzisiaj w pracy mnie olśniło, że skoro nie ma błędów to musi to być stan normalny no i byłWink

Ach te kobitki "... Coś się stało bo drzwi nie działają..."
10-10-2017, 20:21
Post: #37
RE: Drzwi przesuwne
Tak jak pisałem....to może być wszystko . Kochana elektronika
12-10-2017, 09:42 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-10-2017 17:07 przez wesol.)
Post: #38
RE: Problem z elektrycznymi drzwiami przesuwnymi - temat zbiorczy
a co to za problem


________________
[url=http://guildfo
04-03-2019, 11:51
Post: #39
RE: Problem z elektrycznymi drzwiami przesuwnymi - temat zbiorczy
Nie domykanie tylnych drzwi ,odskakiwanie to niestety jak w moim przypadku serwis -aktualizacja softu koszt 250 zł
30-03-2019, 16:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-03-2019 16:40 przez adri1.)
Post: #40
RE: Problem z elektrycznymi drzwiami przesuwnymi - temat zbiorczy
Witam, na wstępie wszystkich serdecznie pozdrawiam. Jestem posiadaczem właśnie sharana mk2 2011. Moje pytanie dotyczy przycisków do sterowania elektrycznymi drzwiami na panelu środkowym i przy drzwiach a właściwie skąd jest brany sygnał do tych przycisków i co sygnalizuje. Bywają dni że wszystko jest w porządku, ale po wpadnieciu w jakąś dziurę przyciski te zaczynają świecić na żółto. Po wyjechali w drugą dziurę przyciski już nie świecą. Dodam tylko że na liczniku w tym czasie nie zaswieca się nic czyli drzwi są domknięte. Dotyczy to tylko drzwi prawych. Pozdrawiam




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  dołożenie radaru problem? pocisk85 4 1,742 13-07-2022 10:12
Ostatni post: michal_turek
  Problem przy rozruchu Macro 0 380 05-07-2021 08:19
Ostatni post: Macro
  App Connect - problem Bluetooth Hessus 2 978 19-07-2020 11:19
Ostatni post: Hessus
  Sharan II - problem z wycieraczkami i spryskiwaczem mpiotrek 1 573 03-03-2020 18:55
Ostatni post: szczyku

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name