Ocena wątku:
zakup łodzi
13-08-2015, 09:21
Post: #1
zakup łodzi
Słuchajcie, udało mi sie przekonać żonę do zakupu łodzi. Wgre wchodzi łodka do 15km aby pływać na dowód, szukam czegoś z półzakrytego z uwagi na pływanie z dziećmi, one bedą potrzebowały miejsca na drzemkę i aby sie schowac przed deszczem, budżet jakim dysponuje to 6tyś. jest wiele ogłoszeń łódek razem z przyczepą i silnikiem. Problem mój polega na tym że niewiem jak sprawdza sie taką łódź przed zakupem, na co zwrócić uwagę, z góry dzieki za wszelkie odpowiedzi i podpowiedzi.
p.s. mam gdzie ją trzymać i wodować.
Reklama

14-08-2015, 00:50
Post: #2
RE: zakup łodzi
Co chcesz dokładnie kupić motorówkę, żaglówkę z czego ma być kadłub drewniany, włókno szklane? Podaj najlepiej jakiś przykład to będzie wiadomo co do sprawdzenia. W każdej łodzi najważniejszy jest kadłub więc nie kupuj zwodowanej, wyciągnij ją z wody i obejrzyj dokładnie kadłub szukając pęknięć, przetarć i śladów niefachowej naprawy (każda widoczna naprawa kadłuba to niefachowa naprawa)



ALHAMBRA Sport 1.9 TDI AUY
14-08-2015, 20:13
Post: #3
RE: zakup łodzi
myślę o motorówce z niewielkim silnikiem 10km, lub półzakrytą lódkę do rekreacyjnego pływania, najlepiej z laminatu
15-08-2015, 01:40
Post: #4
RE: zakup łodzi
Laminatów jest kilka rodzajów ale podejrzewam że chodzi ci o laminat poliestrowo-szklany najczęściej stosowany w szkutnictwie. Niestety przy tej cenie nie opłaca się prześwietlanie kadłuba ale możesz przy użyciu mocnej latarki sam porównać grubości powłok, sprawdź grubość dna przykładając od wewnątrz latarkę i obserwuj przenikliwość światła na zewnątrz tak samo sprawdzasz na burtach jeżeli dno jest o wiele cieńsze to znaczy że ktoś lubił wbijać się w brzeg. Możesz w ten sam sposób sprawdzić dziób jeżeli jest grubsza warstwa laminatu to znaczy że był naprawiany, sam w młodości wybiłem dziurę w dziobie więc znam ten bólTongue Im więcej miejsc sprawdzisz tym lepiej, przyjrzyj się też miejscom mocowania knag itp. Oczywiście do sprawdzenia też silnikBig Grin



ALHAMBRA Sport 1.9 TDI AUY
30-09-2015, 14:20
Post: #5
Big Grin RE: zakup łodzi
Sprawdzenie silnika to najważniejsza czynność przed zakupem łodzi, często może zdarzyć się że silnik jest niesprawny. Oprócz tego obejrzyj całą łódź czy nie ma pęknięć i w jakim jest stanie.
14-10-2015, 07:08
Post: #6
RE: zakup łodzi
Ale akurat wymiana silnika w łodzi jest zdecydowanie łatwiejsza niż w przypadku innych aut.
18-11-2015, 10:38
Post: #7
RE: zakup łodzi
Witam
Bardzo jestem ciekawy czy już kupiłeś tą łódkę czy dalej coś szukasz ja też szukałem i wreszcie nabyłem to co spełniło moje potrzeby.Budżet 6tys. to stanowczo za mało aby sprawić sobie coś w miarę dającego satysfakcję z pływania.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zakup anglika mike tcz 19 5,657 12-02-2017 13:26
Ostatni post: schak
  zakup auta- co polecacie maciekx87 21 8,111 20-01-2014 20:43
Ostatni post: fredric

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name