Ocena wątku:
Po wymianie kół krzywa kierownica.
30-11-2015, 23:38
Post: #31
RE: Po wymianie kół krzywa kierownica.
(28-11-2015 21:04)wesol napisał(a):  Generalnie SKP nie powinno robic geometrii bo im nie wolno.
Pierwsze słyszę ......

Co do ściągania to proste są te felgi..? Jedz niech Ci wyważą jeszcze raz koszt jakiś 8zł za koło.
U mnie zawieszenie 100% sprawne i ściągało delikat w prawo, pojechałem na zbieżność i wszystko ok a dalej ściąga, winowajcą jest delikatnie skrzywiona alufelga na wiosnę jadę prostować, teraz na zimówkach wszystko gra, auto nie ściąga.
Reklama

01-12-2015, 07:31
Post: #32
RE: Po wymianie kół krzywa kierownica.
(30-11-2015 23:38)ULTRA napisał(a):  
(28-11-2015 21:04)wesol napisał(a):  Generalnie SKP nie powinno robic geometrii bo im nie wolno.
Pierwsze słyszę ......

A tak bo SKP nie moze naprawiac aut a jedynie ma skontrolowac czy jest sprawne. Sprawdza jedynie robiac geografie czy auto nie bylo walone albo wlansie po waleniu czy tryzma dalej parametry fabryczne by dopuscic do ruchu. Innymi slowy moze sprawdzic geo ale nie moze jej ustawiac/regulowac.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
01-12-2015, 17:10
Post: #33
RE: Po wymianie kół krzywa kierownica.
Nie martwcie się, prawdopodobnie już niedługo mają wejść zmiany w funkcjonowaniu SKP i na przeglądzie będziemy mieli tak jak mają to w DE i NL.

Wjedziesz niesprawnym autem na przegląd i diagnosta będzie zobligowany do niewypuszczenia takiego pojazdu na drogę, dopóki nie zostaną usunięte istotne dla bezpieczeństwa usterki. W samym SKP maja być instalowane kamery monitorujące pracę diagnosty a urządzenia kontrolujące hamulce, amortyzatory będą zapisywać na stałe wyniki tych kontroli w bazie danych.

To dopiero będzie jazda i dziki zachód, co ? Confused


Nie wiem czy SKP ma zakaz ustawiania geometrii w pojazdach, ale w tych SKP które są w moim mieście w każdej ustawiają geometrię kół i mają do dla tych usług oficjalny cennik. O np. tutaj: http://stacjadiagnostycznazamosc.pl/Zbie...D,a,4.html
Edit
Zadzwoniłem na SKP i dowiedziałem się że w miejscu gdzie odbywają się kontrole pojazdów (chodzi rolki, szarpaki) jest zakaz naprawy czegokolwiek. Ale w pomieszczeniu obok już takiego zakazu nie ma Wink
01-12-2015, 21:01
Post: #34
RE: Po wymianie kół krzywa kierownica.
(01-12-2015 17:10)pretor napisał(a):  Nie martwcie się, prawdopodobnie już niedługo mają wejść zmiany w funkcjonowaniu SKP i na przeglądzie będziemy mieli tak jak mają to w DE i NL.

Wjedziesz niesprawnym autem na przegląd i diagnosta będzie zobligowany do niewypuszczenia takiego pojazdu na drogę, dopóki nie zostaną usunięte istotne dla bezpieczeństwa usterki. W samym SKP maja być instalowane kamery monitorujące pracę diagnosty a urządzenia kontrolujące hamulce, amortyzatory będą zapisywać na stałe wyniki tych kontroli w bazie danych.

To dopiero będzie jazda i dziki zachód, co ? Confused


Nie wiem czy SKP ma zakaz ustawiania geometrii w pojazdach, ale w tych SKP które są w moim mieście w każdej ustawiają geometrię kół i mają do dla tych usług oficjalny cennik. O np. tutaj: http://stacjadiagnostycznazamosc.pl/Zbie...D,a,4.html
Edit
Zadzwoniłem na SKP i dowiedziałem się że w miejscu gdzie odbywają się kontrole pojazdów (chodzi rolki, szarpaki) jest zakaz naprawy czegokolwiek. Ale w pomieszczeniu obok już takiego zakazu nie ma Wink

W Niemczech, normalnie jedziesz na przegląd jak coś jest nie tak, płacisz 99 euro (Dekra) i dostajesz liste co jest do zrobienia i kartkę na 7 dni na możliwość jazdy aby usunać usterkę. Jak zrobisz wracasz oni sprawdzają i płacisz 15euro za dodatkowe sprawdzenie.
01-12-2015, 21:40
Post: #35
RE: Po wymianie kół krzywa kierownica.
(01-12-2015 07:31)wesol napisał(a):  
(30-11-2015 23:38)ULTRA napisał(a):  
(28-11-2015 21:04)wesol napisał(a):  Generalnie SKP nie powinno robic geometrii bo im nie wolno.
Pierwsze słyszę ......

A tak bo SKP nie moze naprawiac aut a jedynie ma skontrolowac czy jest sprawne. Sprawdza jedynie robiac geografie czy auto nie bylo walone albo wlansie po waleniu czy tryzma dalej parametry fabryczne by dopuscic do ruchu. Innymi slowy moze sprawdzic geo ale nie moze jej ustawiac/regulowac.

Mylisz się, SKP może naprawiać samochody, nie mogą "naprawiać" na tzw. ścieżce diagnostycznej gdzie są rolki, szarpaki, pomiary tłumienia amortyzatorów analizatory spalin itp. a jeżeli obok w tym samym budynku nawet 2 metry obok stanowiska diagnostycznego znajduje się stanowisko naprawcze kanał/podnośnik tam już sobie mogą dłubać co tylko chcą.
01-12-2015, 22:03
Post: #36
RE: Po wymianie kół krzywa kierownica.
2 metry obok to juz nie SKP. Tak pracowalem unas w Goleniowie na Fabrycznej. Diagnosta i SKP nie jest od napraw i nie wolno mu teog robic. Tak jak nie wolno mu tez wymieniac czysto teoretycznie zarowek itp. Ona ma sprawdzac auto a nie naprawiać. Musze wlasnie sobie jeszcze dorobic rok pracy w zawodzie to moze sobie zrobie uprawnienia diagnostyczne.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
01-12-2015, 23:53
Post: #37
RE: Po wymianie kół krzywa kierownica.
To co w takim razie mamy 2 rodzaje SKP..?
W jednych naprawiają, a w innych nie.? Co w takim razie oznacza STACJA KONTROLI POJAZDÓW, jak z boku w tym samym budynku naprawiają pojazdy i dają pieczątkę z naprawy |Stacja Kontroli Pojazdów XXX i dane właściciela stacji|

A co uprawnień diagnostycznych to fajna sprawa i sądzę, że ciekawy zawód. Ile pracowaleś w "zawodzie", ze chcesz dorabiać tzw. lata bo jeżeli chcesz robić kurs to max. 2 lata praktyki w SKP przed rozpoczęciem kursu jak masz skonczone Technikum, ale nie w dziedzinie samochodowej, jak Technikum Samochodowe/Mechaniczne to 1 rok praktyk, a jak po studiach to 6 miesięcy.
02-12-2015, 10:32
Post: #38
RE: Po wymianie kół krzywa kierownica.
Heh, a czy klient SKP może sobie coś sam na tejże stacji naprawić??

Kiedyś miałem zabawną sytuację. Od lat jeździłem do tej samej SKP, goście mnie już znali, zawsze było o czym pogadać, kontrola pojazdu bez ściemy - jak coś było nie tak to musiałem naprawić...
Kiedyś stoję na "ścieżce", gość mówi - nie ma Pan podświetlenia tablicy rejestracyjnej. Prosta sprawa - żarówki spalone... Okazało się, że nie. Prąd nie dochodził do oprawek. Najprawdopodobniej przełamany przewód we wiązce do klapy bagażnika (bezpieczniki szybko sprawdziłem).
Pytam na wszelki wypadek - z jakimi światłami ma się świecić oświetlenie tablicy - z pozycyjnymi. Pytam diagnostę czy ma metrowy przewód - ma...
Robię "pająka" z oprawki tylnej żarówki pozycyjnej do oprawki oświetlenia tablicy... - świeci ale przez środek "wejścia' do bagażnika wisi kabel.
Diagnosta mówi - no, działa ale przecież ten kabel utrudnia dostęp do bagażnika...
Pytam - czy łatwość dostępu do bagażnika podlega kontroli? :-) No nie :-)

Podbił dowód, wiedział, że i tak to zrobię tak jak trzeba...


Swoją drogą. Miałem kiedyś zrobione uprawnienia, jeszcze w technikum, przez NOT (już nie pamiętam jak to było). Czy taki papier ma jaką ważność?



--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
02-12-2015, 13:24
Post: #39
RE: Po wymianie kół krzywa kierownica.
Na jednym SKP stoisz z boku i nawet nie możesz się zbliżyć, a na drugim to pogadasz i wejdziesz do kanału jak trzeba Big Grin

A pracowałeś jako "diagnosta".? nie wiem czy takie uprawnienia nie "wygasły", chociaż gdzieś na stronie widziałem, że same uprawnienia diagnosty nie wystarczą jeżeli chcesz pracować jako diagnosta, trzeba zapłacić dodatkowo jakieś 400 stówy za jakiś papierek który to uprawnia cię do wykonywania pracy jako diagnosta .....
02-12-2015, 17:01
Post: #40
RE: Po wymianie kół krzywa kierownica.
Nie pracowałem. To było sporo lat temu - ze 20-cia lub ponad. Pamiętam, że robiliśmy taki kurs, był egzamin.
Pytam z czystej ciekawości bo później poszedłem inną drogą i mechanikę praktykuję tylko u siebie w garażu.



--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Question Trzęsie kierownicą i całą budą marrioz 611 283,331 26-09-2023 20:25
Ostatni post: domel_pl
  Kierownica Grzechu 0 450 22-03-2022 16:32
Ostatni post: Grzechu
  ['03] Kierownica zwykła wymiana leo 3 990 19-10-2021 07:06
Ostatni post: leo
Information Kontrolka oleju po wymianie uszczelki pokrywy zaworów adrianb 8 1,881 26-09-2021 09:19
Ostatni post: adrianb
  nie odpala po wymianie filtrów.. m-blue 1 795 05-07-2021 19:33
Ostatni post: m-blue
  Kierownica przed i po fl. bebet28 1 1,071 21-02-2018 14:06
Ostatni post: wesol
  Podgrzewana kierownica. Scrappy 17 12,389 20-01-2018 01:40
Ostatni post: Bogos
  trzęsie kierownica przy hamowaniu z każdej prędkości kowalwalcz 17 6,767 14-03-2017 10:12
Ostatni post: Czerwony
  Galaxy tempomat kierownica multi???? Kamillo 0 1,129 10-01-2017 11:47
Ostatni post: Kamillo
  Kierownica z 7N zyga4don 9 5,212 25-05-2016 19:56
Ostatni post: Artur677

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name