Ocena wątku:
Czujniki parkowania SGA
03-04-2016, 22:41
Post: #51
RE: Czujniki parkowania SGA
(03-04-2016 15:09)andrew7800 napisał(a):  Zanim zmówicie podróbki sprawdźcie w którą stronę u Was są kostki. Ja też zamówiłem na miejscu ale okazało się że kostka patrzy w inną stronę. Chciałem mieć układ sprawny to taki kupiłem tylko że inaczej wygląda po zamontowaniu (elipsa nie na boki tylko góra dół).Ale działa.

A przekręcić nie da rady w odpowiednia strone ? I ukierunkować go odpowiednio do położonych przewodów. Dzieki za radę. Bede pytał jak zamówię.



Sprzedam pod zamowienie nowe Navi i Antyrady.50% Taniej. Mam rowniez Seata Alhambre AFN.
Reklama

03-04-2016, 23:54
Post: #52
RE: Czujniki parkowania SGA
U mnie było tak że z tyłu nie ma problemu w którą stronę kostka patrzy ale w gniazdo w które wkładasz czujnik nie pozwoli go w inny sposób włożyć. Dokładnie chodzi mi o to że środek czujnika to elipsa ( ) oryginalnie a ja kupiłem czujnik że ta elipsa nie jest od lewej do prawej tylko góra dół Tak jak czujniki na fotce z linku. Czujnik z lewej i prawej strony haka. Lewy oryginał, prawy zamiennik.
http://goo.gl/photos/7fnGerG1KWxPpJ9u9



Jest: VW SHARAN 2.0 TDI BRT 140 KM, MAGIA TKWI W TDI Heart
Było: VW SHARAN 1.9 TDI AHU 90 KM
VW SHARAN 1.9 TDI 1Z 90 KM
VW SHARAN 2.0 ADY 115 KM
04-04-2016, 00:01
Post: #53
RE: Czujniki parkowania SGA
Hmm,to troche lipa ,bo jak ktos spostrzegawczy jest to zauważy to. Czyli trzeba zwracać uwagę na środek jak jest ukierunkowany. Ja znow mam po skrajnych bokach kolorowe żółte zamiast czarnych. Ale nie bede ich czyścił aby nie popsuć czegoś.



Sprzedam pod zamowienie nowe Navi i Antyrady.50% Taniej. Mam rowniez Seata Alhambre AFN.
04-04-2016, 00:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-04-2016 00:22 przez andrew7800.)
Post: #54
RE: Czujniki parkowania SGA
Z wierzchu wygląda jak by mozna było go rozłożyć i obrócić ale jak tego chciałem dokonać to w środku się uszkodził.
Rozebrałem dla testu uszkodzony i w środku są w piance kabelki tak cienkie jak nitka . Te nitki się rozpadły i czujnik do wyrzucenia.

Znalazłem zdjęcie mojego nowego czujnika i ma nr 4B0919275 (ten źle pasujący na fotce z prawej), numer oryginalnego starego który zdemontowałem 7M3919275A. Tylny zderzak.



Jest: VW SHARAN 2.0 TDI BRT 140 KM, MAGIA TKWI W TDI Heart
Było: VW SHARAN 1.9 TDI AHU 90 KM
VW SHARAN 1.9 TDI 1Z 90 KM
VW SHARAN 2.0 ADY 115 KM
04-04-2016, 21:57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-04-2016 22:03 przez peters.)
Post: #55
RE: Czujniki parkowania SGA
Zaczolem poszukiwania i kazdy odradza mi podróbki. Mówią ze zaraz siada miesiąc dwa. Nie wiem jaka jest prawda.
http://allegro.pl/czujnik-parkowania-sea...08039.html Takie chce kupic i założyć. Pisza ze wysoki klasy zamiennik wiec chyba pare lat wytrzyma,tym bardziej ze daja 1rok gwarancji.

http://allegro.pl/czujnik-parkowania-cof...17986.html



Sprzedam pod zamowienie nowe Navi i Antyrady.50% Taniej. Mam rowniez Seata Alhambre AFN.
04-04-2016, 22:21
Post: #56
RE: Czujniki parkowania SGA
Witam.

Jeżeli "Vika" jest dla sprzedawcy zamiennikiem wysokiej jakości to gratuluję poczucia humoru. Wrzuć sobie w google i poczytaj opinię o tej firmie jak mi nie wierzysz.

Pozdrawiam
04-04-2016, 23:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-04-2016 23:44 przez peters.)
Post: #57
RE: Czujniki parkowania SGA
To jakiej firmy polecasz kolego. Daja roczna gwarancje to chyba nie jest tak zle ?

Pozwole sobie zacytowac :

Witam, mam słabość do czarnych oczu, więc odrobiłem za ciebie lekcję i poszperałem w internecie. Firma jest ruska, z tego co o niej piszą inni - dobra. Niestety wersja angielska ich strony jest "under construction", a za moich czasów nieuczenie się rosyjskiego było patriotycznym obowiązkiem.
Ech, te oczy czornyje .

Wiec wole kupic Ruska czesc niz chinska lub EU które maja zaplanowane z góry postarzanie sie produktu.
Jeśli jest inaczej proszę pisać.



Sprzedam pod zamowienie nowe Navi i Antyrady.50% Taniej. Mam rowniez Seata Alhambre AFN.
05-04-2016, 10:56 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-04-2016 10:58 przez tolus24.)
Post: #58
RE: Czujniki parkowania SGA
Witam.

Jeśli chodzi o czujniki parkowania do SGA to tylko oryginał, jest sporo używek sprawnych z tzw. gwarancją rozruchową, które w większości przypadków na pewno posłużą dłużej niż zamienniki, nowe, teoretycznie oryginały, już za stówkę można kupić więc jak ktoś ma jedną czy dwie sztuki wymienić to też nie ma tragedii. Ja też ma dwa do wymiany i się właśnie zastanawiam czy kupić używane oryginały czy dozbierać do nowych oryginałów. W zamienniki w tym przypadku się nie bawię. To tak jak z przegubami wew. do SGA lepiej jest założyć używkę od Audi niż całą półoś w zamienniku, aczkolwiek ostatnio pojawiły się półosie regenerowane Laubera, bo wcześniej nie było i się zastanawiam czy nie zaryzykować, bo nigdy nie miałem problemu z tą firmą. No ale to inny temat.

Pozdrawiam
05-04-2016, 12:58
Post: #59
RE: Czujniki parkowania SGA
(04-04-2016 23:25)peters napisał(a):  Daja roczna gwarancje to chyba nie jest tak zle ?

Nie słyszałem, żeby ktoś uzyskał pozytywną reklamację w zakupach przez internet (chodzi mi o branżę motoryzacyjną). Bo albo firma nie istnieje, albo istnieje pod zmienioną nazwą, albo montaż nieodpowiedni itp, itd.
Wolałbym kupić (nawet jeśli to wyjdzie trochę drożej) w sklepie w swoim mieście, gdzie wiem, że ileś lat istnieje i nie pozwoli sobie na zbywanie klienta. Dodatkowo odchodzą mi koszty odsyłania, tylko zanoszę do sklepu i oni resztę załatwiają.
05-04-2016, 13:59
Post: #60
RE: Czujniki parkowania SGA
Rozmawiałem dzis z forumowym kolega ktory założył ponad rok temu zamiennik wlasnie od niego mam ten jeden link, i czujnik dalej pracuje. Wiec nie mam obaw odnośnie kupna. Jak cos to wyciągnę z aut na szrocie w UK co juz kupiłem dotychczas 4 szt. I zawsze bedzie na zapas.



Sprzedam pod zamowienie nowe Navi i Antyrady.50% Taniej. Mam rowniez Seata Alhambre AFN.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  brak modulu czujników parkowania jak dobrać inny mariusz3511 8 2,247 09-12-2016 01:07
Ostatni post: mariusz3511

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name