Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Czujniki parkowania SGA
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Od jakiegoś czasu nie działają mi w Sharanie czujniki parkowania, gdy włączam wsteczny zapiszczy ciągłym dźwiękiem i przestanie a lampka na panelu miga. Byłem na kompie okazał się że tylny lewy (hinten links) nie działa więc wymieniłem i [automat-usunięto wulgaryzm] nadal to samo. Co może być przyczyną tego ?
Obawiam się że za dużo bez komputera sam nie porobię :/ Dziś coś podziałam może się uda. Aczkolwiek wątpię że coś zdziałam.
Ja zanim kupiłem nowy czujnik dla pewności zamieniłem miejscami z dobrym obczaiłem w vagu czy faktycznie to czujnik czy nie czasem gdzieś wiązka , wyczyść też błędy po wymianie

masch1981

witam ja mialem ten sam problem i u mnie wystarczylo wymienic czujnik ale tak dla pewnosci to czy sprawdziles numer na czujniku (tj model) bo z tego co mi wiadomo to sa rozne i nie wszystkie takie same mimo ze tak samo wygladaja nie wiem czy to ma cos wspolnego ale moze warto sprawdzic. A tak dla zaiteresowanych to jest sposob sprawdzenia czujnika bez kompa. Wrzucamy wsteczny i dotykamy kazdy czujnik pod palcem powinienes czuc takie lekkie klikanie ten ktory nie klika to nie dziala. tak zdiagnozowalem moje i dziala w 100% no chyba ze to modul wiec zaden nie bedzie klikal Smile

plok63

witam
od niedawna jestem posiadaczem sharana 2001 r
od początku nie działają owe czujniki
po podłączeniu pod komputer VAG wskazuje następujące błędy:
01545-Cant Decode. Code File Not Loaded
31-00 Cant Decode.Code File Not Loaded
01456-Shareware Version.To Decode all DTCs
31-00 Please register / Activate
01457-Shareware Version.To Decode all DTCs
31-00 Please register / Activate
01458-Shareware Version.To Decode all DTCs
31-00 Please register / Activate
proszę o poradę co z tym zrobić wymiana czjnika na nowy nic nie daje , wymiana modułu to samo , przednie czujniki pykają czyli dobre tylne cicho cała instalacja od tylnych czujników aż do modułu przemierzona OK
Może to samo co tutaj: http://www.vw-sharan.pl/forum/showthread...light=park się stało.

plok63

Witam.
Problem z czujnikami został rozwiązany, był nim słaby styk przewodu masy do tylnych czujników na złączu gniazdko-wtyczka pod podwoziem pierwsze 6-cio pinowe. Podczas poprzedniego pomiaru wykazało przejście dlatego więcej nie próbowałem szukać.
Teraz czujniki działają i przód i tył.
Witam serdecznie,
Posiadam Galaxy GIHA z 2000r. w budzie po lifcie. Posiadam asystenta parkowania z tyłu i z przodu. Jeden czujnik parkowania z przodu lewy jest uszkodzony.
Pytanie czy od wszystkich SGA czujniki pasują między sobą? Co z pasowaniem czujników przód/tył pasują też bez problemu?
Ja latem wymieniałem czujnik w shariku z tyłu i na wszelki wypadek szukałem po numerze... wymiana trwała 3minuty.
Sprawdź przewody. U mnie też Vag pokazał awarię . Okazało się że przewody się przetarły. Połączyłem i wsio śmiga aż miło.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Przekierowanie