Ocena wątku:
Akcja serwisowa - Afera z emisją spalin
07-10-2015, 10:10
Post: #1
Akcja serwisowa - Afera VW z emisją spalin
Witam
Można już sprawdzić po numerze VIN, czy wasze auto podlega akcji serwisowej w związku z aferą VW.
http://info.volkswagen.com/pl/pl/home?tab=check-own-car
Reklama

07-10-2015, 10:47
Post: #2
RE: Akcja serwisowa - Afera VW z emisją spalin
Sprawdziłem
Teoretycznie mam swój CFFB czysty w Alhambrze Angel
Ale się zastanawiam czy na pewno strona Volkswagenowa ogarnia resztę VIN-ów z grupy VAG Confused
07-10-2015, 11:01 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-10-2015 11:04 przez sharanik.)
Post: #3
RE: Akcja serwisowa - Afera VW z emisją spalin
Mój niestety się łapie.
Można jeszcze sprawdzić na niemieckiej stronie.
http://www.volkswagen.de/de/servicezubeh...ahmen.html
07-10-2015, 12:16
Post: #4
RE: Akcja serwisowa - Afera VW z emisją spalin
też się załapałem, ale trochę to potrwa zaczym coś wymyślą skoro nie dali rady przez tyle lat.
07-10-2015, 12:38
Post: #5
RE: Akcja serwisowa - Afera VW z emisją spalin
(07-10-2015 11:01)sharanik napisał(a):  http://www.volkswagen.de/de/servicezubeh...ahmen.html

che che ale jak pokazuje że '' czysty to nie do końca :

nie ma wpływu na jakiekolwiek działanie lub numer podwozia nie jest nam znany.
Proszę ponownie sprawdzić swój wkład lub skontaktować się bezpośrednio do autoryzowanych wykonawców Volksvagen


hi , hi ale z chwilę może być silnik trefny .Confused
07-10-2015, 15:14
Post: #6
RE: Akcja serwisowa - Afera VW z emisją spalin
Nie sprawdzam, bo mam nie dość że wiekowy, to jeszcze benzynką śmierdzi...

Rozumiem - nie pochwalając takiej "jakości" oferowanej przez VW - wysiłki decydentów z Wyższej Półki Koncernu.

Tylko tak się zastanawiam:
- po jakiego grzyba brnąć w coś, co jest do wykrycia przez konkurencję (niby klientów) niemal w każdym momencie?

Spełnianie parametrów przy niezłej mocy silników i zużyciu paliwa na miarę niemal wysuszonej butelki 40%'towego napoju... toż to musiało się wydać nieco nierealne i zakrawające na zbyt pożądane, aby VW nie wzbudził zainteresowania.

To co... będą odkupowali towar nie spełniający norm jakościowych, a sprzedany jako pełnowartościowy?

Ja i tak niie skorzystam, ale Wam życzę jak najlepiej Smile
07-10-2015, 20:41
Post: #7
RE: Akcja serwisowa - Afera VW z emisją spalin
Najlepsze jest to że ta afera nie ma żadnego wpływu dla normalnego Kowalskiego, będzie dalej jeździł i cieszył się zjazdy autem z tym silnikiem bo to naprawdę udana jednostka ,mało pali, cicha i dynamiczna. W Polsce i tak 70% aut nie spełnia norm EURO2 czy EURO3 a połowa z tego nie spełnia żadnych norm. Właśnie na wiosnę VW ogłosił że chce zostać liderem sprzedaży aut na świecie, do tej pory była Toyota i raczej już po tej aferze nie będzie długo, ktoś dał cynk i posprzątane. Nie żebym bronił tu koncernu VW, bo ktoś dał nieźle d...y w VW ale zapewne dowiemy sie nie długo że takie praktyki to nie tylko w VW.
07-10-2015, 23:43
Post: #8
RE: Akcja serwisowa - Afera VW z emisją spalin
tak to własnie wygląda, jak się popatrzy na inne marki siedzące cicho i jeszcze tracący na giełdach a toretycznie powinny zyzskiwać.

generalnie te całe normy , a może bardziej nie normy tylko sposób ich mierzenia to o kant du..

tak jak ze średnim spalaniem, na max napompowane koła + zaklejone drzwi,

generalnie, zamierzam się poddać tej akcji serwisowej i nie zamierzam wycinać DPF.
08-10-2015, 12:38
Post: #9
RE: Akcja serwisowa - Afera VW z emisją spalin
Ja się załapałem... Sad
qrcze jeżeli zmienią nam program czy nie spadnie moc?? a nie wzrośnie zużycie paliwa??
Czy może zmusić ich aby najpierw pojechac na rolki sprawdzić przed zmianą oprogramowania a potem po zmianie na rolki.
Jeżeli raz oszukali to mogą I dalej motać.
Jeżeli nie zmienie oprogramowania czy wpuszczą mnie do Berlina???
Słyszałem że mają tylko niwelować to oszustwo I zakłamanie w wynikach docelowych (czyli wirus) a co z faktycznymi wynikami co z badaniami I normami VIATOLL??
Będzie sie działo.
08-10-2015, 13:28
Post: #10
RE: Akcja serwisowa - Afera VW z emisją spalin
(07-10-2015 10:47)Maciej_F napisał(a):  Sprawdziłem
Teoretycznie mam swój CFFB czysty w Alhambrze Angel
Ale się zastanawiam czy na pewno strona Volkswagenowa ogarnia resztę VIN-ów z grupy VAG Confused

Mój też powinien być teoretycznie czysty, bo ma ad blue (CFGC), ale jednak na stronie SEATa wyskakuje, że coś jednak jest nie tak:
http://www.seat.com/owners/diesel-engine...umber.html

Zastanawiam się tylko co będzie zmieniane? Na pewno inne rozwiązanie będzie dla silników bez ad blue, inne dla tych z mocznikiem...

Na pewno skorzystają chip-tunerzy, a aktualne oprogramowanie może być nawet w cenie później ;-)



Seat Alhambra I-Tech 2.0 TDI 177KM 6-bieg.

[Obrazek: icon1.png]




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  czujnik ciśnienia spalin (dpf) whuk@wp.pl 8 3,291 04-05-2019 21:59
Ostatni post: wesol

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name