Ocena wątku:
  • 31 głosów - średnia: 3.35
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Spryskiwacze reflektorów - temat zbiorczy
#51
Oj wesol tu bym się sprzeczał to że nie wszystkie mają samo poziomowanie to wiem ale jak to się ładnie nazywa system czyszczenia chyba powinien być. Z resztą jak są wycieruchy to i sprysk wtedy jest
Znalazłem takie coś

• zapisy regulaminu 48 określają, że reflektory wyposażone w źródło światła dużej jasności (wysoka wartość strumienia świetlnego), a takimi są gazowe wyładowcze źródła światła, powinny być wyposażone w urządzenia oczyszczające szybę reflektora (tzw. spryskiwacze) oraz urządzenia samopoziomujące reflektor, ma to zapobiegać nadmiernemu olśnieniu powodowanemu przez rozpraszanie światła na zanieczyszczeniach osadzonych na szybach reflektorów, czy olśnieniu powstającemu w wyniku zmian kierunku emitowanego światła.

A to znalazłem na forum prawnym

Przeglądając i czytając setki artykułów w internecie i gazetach nikt nie potrafi sprecyzowac jak naprawdę wygląda montaż lamp Xenonowych w autach.

z tego co ustalilem (wnioskując z tego co przeczytalem) to :

1. Ksenony wyposażone są w wysokociśnieniowe spryskiwacze i system samopoziomowania lamp (zgodnie z przepisami o ruchu drogowym nowe samochody z reflektorami ksenonowymi muszą być w to wyposażone, aby przejść proces homologacji).

2. przepisy nic nie mówią o ksenonach montowanych do aut używanych.

3. Homologacja jest przypisana do klosza lampy, do soczewki i przetwornicy jednocześnie. Te elementy otrzymują jedynie homologację na wspólną pracę. Jeśli wyjmiesz homologowane soczewki i włożysz do homologowanego klosza to tracisz homologację.Czyli jeśli lampa jest przystosowana pod xenon powiedzmy H4 ( np lampy ANGEL EYES gładkie szkło, Homologacja E) oraz posiadamy zestaw HID z homologacją E i przystosowany pod H4 to nie łamiemy prawa. w tym przypadku nie ingerujemu w lampe.

4. rozmowa z podkom. Piotrem Sroką, specjalistą Wydziału Ruchu Drogowego KWP Lublin

- Czy zmieniając tradycyjne lampy na ksenonowe, narażamy się na mandat lub zatrzymanie dowodu rejestracyjnego?

- Jeżeli kierowca pojedzie do stacji diagnostycznej, która wyda zaświadczenie, że lampy są zgodne z przepisami, to nie musi obawiać się problemów z policją. Po takich przeróbkach do stacji diagnostycznej warto pojechać nie tylko po zaświadczenie, ale również po to, by w razie konieczności skorygować ustawienie świateł.
- Na jakie kary narażają się kierowcy, którzy nie mają zaświadczenia, a ich ksenony oślepiają innych?

- Policjanci mogą kierowcę takiego samochodu pouczyć, ukarać mandatem w wysokości od 20 do 500 zł, skierować wniosek o ukaranie do sądu grodzkiego, a ponadto zatrzymać dowód rejestracyjny samochodu do czasu przedstawienia przez kierowcę zaświadczenia ze stacji diagnostycznej o zgodności reflektorów samochodu z obowiązującymi przepisami.

I cos takiego dot. xenonów

"6.2.9. (...) Światła mijania ze źródłem światła o wartości obiektywnego strumienia świetlnego powyżej 2 000 lumenów można stosować wyłącznie w połączeniu z instalacją urządzeń do oczyszczania świateł przednich, zgodnie z regulaminem nr 45. Ponadto, w odniesieniu do odchylenia pionowego, postanowień pkt 6.2.6.2.2 powyżej nie stosuje się."
Tutaj działam www.klubzafira.pl
Odpowiedz




#52
Witam!
Mam problem ze spryskiwaczami reflektorów. Mianowicie otwierają się, ale nie spryskują reflektorów. Rozebrałem wyczyściłem ale problem nadal jest. Gdy podłącze pompkę na "krótko" dysze się otwierają i spryskują. Nasuwają mi się dwa wnioski:
- za krótki ustawiony czas spryskiwania reflektorów - można to gdzieś VAG-iem ustawić?
- zużyta pompka i za mała wydajność - dlatego się wysuwa ale już nie pryskają

Macie może jakieś inne sugestie bądź rozwiązanie tej bolączki?
Odpowiedz
#53
sprawdzasz przy włączonych światłach?moim zdaniem to raczej wina sterowania pompką
Jestem Marcin z Jastrowia i mam VW Touran 1,9 TDI 105 KM z 2007 roku
GG 7631161
Skype jak coś na PW
Nie nienawidzę cwaniactwa
służę pomocą w diagnostyce grupy VAG
Odpowiedz
#54
Można gdzieś VAG-iem do tego się dokopać?
Odpowiedz
#55
Spryskiwacze działają tylko przy włączonych światłach, jak masz mało płynu w zbiorniczku to też nie prysną.
Odpowiedz
#56
Ja musiałem zawsze kilkakrotnie szybko pociągnąć za manetkę aby wydłużyć czas otwarcia spryskiwaczy i wtedy dopiero pryskało. Bez tego pryskało przeważnie jedynie lekko na lewą lampę (pewnie dlatego, że znajduje się bliżej pompki i płyn do niej szybciej dociera).
Odpowiedz




#57
Jak dla mnie wygląda to na wadliwą pompkę, płyn wraca do zbiorniczka i pompka nie jest w stanie w zaprogramowanym czasie popchnąć płynu do spryskiwacza.
albo wężyk jest pęknięty. (Przy pękniętym wężyku będzie płyn pod autem kapał jak kilka razy włączysz)
SHARAN 1.9 TDI 115KM 2001r
Odpowiedz
#58
U mnie jest jak u dadi-ego kilka razy "pod pompuję" i wówczas prysną na reflektory. Pompka zamówiona zobaczymy po zmianie napisze.
Odpowiedz
#59
No i trach, wymiana pompki nie pomogła, wymontowałem spryskiwacze i spróbuje je rozebrać- wyczyścić uszczelnić.
Pod samochodem nieszczelności brak.
Odpowiedz
#60
Mam pytanko kiedy powinna załączyć się pompka spryskiwaczy. Sprawdzony bezpiecznik poz11 20A jednak przy włączonych światłach i włączaniu spryskiwaczy szyb nie ma zasilania na pompkę, i tak się zastanawiam czy nie ma jeszcze po drodze nie ma żadnego przekaźnika??
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  spryskiwacze szyb przód i tył sarkrz 1 155 03-01-2024, 16:28
Ostatni post: Niemago
  Kierownica multifunkcyjna - temat zbiorczy grzegorz79 123 40,414 08-07-2022, 18:25
Ostatni post: petec
  Wiązka drzwi w przelotce - uszkodzenia/naprawa/pin-y itp. temat zbiorczy m-blue 62 19,660 20-12-2021, 20:02
Ostatni post: kalamb
  Samopoziomowanie reflektorów xenon Focal 84 51,611 19-09-2020, 17:24
Ostatni post: kretcik
  Światła awaryjne - wątek zbiorczy adam 14 4,132 15-11-2019, 11:58
Ostatni post: Czerwony
  Fabryczny autoalarm - lokalizazcja/działanie/zimiany/problemy - temat zbiorczy agaikarol 157 56,799 12-07-2019, 04:15
Ostatni post: wesol
Information Czujnik/wskaźnik poziomu paliwa -problemy - temat zbiorczy Mario SharanVR6 79 31,890 10-05-2019, 21:50
Ostatni post: tolus24
  Duży pobór/upływ prądu, grzanie się przewodów/elementów instalacji itp. - temat zbiorczy junak1956 106 31,204 01-04-2019, 00:49
Ostatni post: loboloco
  Światła postojowe przód/tył - temat zbiorczy Andrzej61 33 13,477 15-01-2019, 17:03
Ostatni post: tolus24
  Wiązka tylnej klapy - temat zbiorczy Hanys 31 8,553 21-09-2018, 01:36
Ostatni post: rodzynek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości