Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Spryskiwacze reflektorów - temat zbiorczy - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Dział: Elektryka auta (/forumdisplay.php?fid=75)
+---- Wątek: Spryskiwacze reflektorów - temat zbiorczy (/showthread.php?tid=8329)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11


spryskiwacz świateł spotkał się ktoś ? - marecki_name - 21-04-2010 20:52

Witam

ostatnio przyszło mi do głowy żeby założyć sobie spryskiwacz lamp przednich Smile czy ktoś może spotkał się z takim rozwiązaniem w Sharanie z 97 roku ??

Pozdrawiam Smile


RE: spryskiwacz świateł spotkał się ktoś ? - wioslo61 - 24-06-2010 19:18

witaj
w moim Sharanie 96 jest zamontowane fabrycznie
co ciebie interesuje to napisz


RE: spryskiwacz świateł spotkał się ktoś ? - marecki_name - 26-06-2010 12:39

Witaj Smile

interesuje mnie jak to jest rozwiązane ? Czy jest osobny włącznik na manetce, czy może jest tak że psikają równocześnie na szybę i na światła. Ewentualnie jakieś fotki jak możesz wstawić Smile

Pozdrawiam


RE: spryskiwacz świateł spotkał się ktoś ? - wioslo61 - 29-06-2010 07:50

włączanie spryskiwaczy świateł drogowych następuje równocześnie z szybą przednią ( ale tylko gdy są włączone światła ) oryginalne spryskiwacze są drogie ale polecam zwykła za 10 pln + przewód i trójnik odpowiedni do grubości rurek w spryskiwaczach i parę godzin czasu życzę powodzeni i miłej zabawy zdjęcie jest z etki


Spryskiwacze lamp - jak włączyć - 4444 - 07-03-2012 21:24

Witam
Mam oryginalne xenony, a co za tym idzie spryskiwacze reflektorów. Jak je włączyć? Przy psikaniu na szybę przez ok.5 sekund nawet się nie wysuwają. Możliwe, że któryś bezpiecznik spalony? Dobrze włączam spryskiwacze? Pozdrawiam


RE: Spryskiwacze lamp - jak włączyć - luki058 - 07-03-2012 21:29

a światła miałeś włączone??


RE: Spryskiwacze lamp - jak włączyć - 4444 - 07-03-2012 21:33

tak, podczas jazdy próbowałem, dosłownie 30 sekund później zjechałem na stację i lampy nawet nie opryskało Tongue


RE: Spryskiwacze lamp - jak włączyć - sk4000 - 07-03-2012 22:02

A płynu w zbiorniczku masz dość? Jak jest za mało to na lampy nie idzie tylko na szyby. Powinno zadziałać nawet przy 0,5 sekundowym naciśnięciu spryskiwacza.


RE: Spryskiwacze lamp - jak włączyć - 4444 - 07-03-2012 23:39

Mam dość dużo płynu, stawiałbym bardziej na jakiś bezpiecznik, hm, tylko który za to odpowiada...
W necie gdzieś znalazłem, że może być bezpiecznik 11, ale jutro to sprawdzę czy jest niespalony.


RE: Spryskiwacze lamp - jak włączyć - piotrek_1980 - 07-03-2012 23:52

(07-03-2012 21:33)4444 napisał(a):  tak, podczas jazdy próbowałem, dosłownie 30 sekund później zjechałem na stację i lampy nawet nie opryskało Tongue

To niczym zjechałeś może obeschły z jazdy??? Bo nie będą mokre jeżeli kawałek i dość szybko objechałeś a później po zatrzymaniu sprawdzałeś czy mokre bo opór powietrza wydmucha płyn z lamp. Odpal silnik, uzupełnij płyn, włącz światła wieczorem i włącz spryskiwacz napewno będzie widać taką mgiełkę jak będą pryskać po zaświeconej lampie. Może po zimie jeszcze nie odmarzły spryskiwacze jak miałeś kiepski płyn. Pompka w spryskiwaczach na światła podaje płyn pod większym ciśnieniem niż sprysk na szybę. Może dodatkowo zapchane są piaskiem i syfem z drogi po zimie ale w starych są takie zasłonki na zderzakach a po lifcie to są chyba wysuwane więc nie bardzo. Jak bezpiecznik to w tej tablicy pod deską masz oznaczenie jest ten sam co do sprysku na szybę. Jeżeli to w porządku to musisz wyciągnąć i wyczyścić dysze. Jeszcze pomyśł o tym płynie zamarzniętym.