Ocena wątku:
Obniżenie zawiasu o ile? dywagacje
18-09-2011, 12:32
Post: #11
RE: Obniżenie zawiasu o ile? dywagacje
Mi się wydaje że przed obniżanie każdy powinien się przejechać najpierw obniżonym - szwagier kupił właśnie takiego z niemiec - nie znam szczegółów co i jak, ale był na 18 + sztywny zawias +obniżony ileśtam - w gratisie dostał oryginalny zawias, wrócił do niego po 2 tygodniach, a po miesiącu pozbył się 18 i też założył oryginalne 16. Wymienił tylko 2 zalety tamtego zawiasu - wygląd i prowadzenie na równej drodze, na łukach wyboistych tragedia, komfort tragedia, a z kołami 18 trzeba sie obchodzic jak z jajkiem, kręgosłup w dupe dostaje solidnie...
Wiem po swoim - oryginalne nowe amorki + nowe dobre opony (ja mam 215/55 R16 Conti prem cont2 2011r) i auto prowadzi się i trzyma drogi jak głupie, choć następne będą sport cont2. Moje zdanie - obniżanie i utwardzanie auta tylko z myślą o wyglądzie, jest delikatnie mówiąc mocnym bezsensem.
Pozdr
Janciownik
Reklama

18-09-2011, 17:33
Post: #12
RE: Obniżenie zawiasu o ile? dywagacje
tez jestem zdania ze obnizac to trzeba z rozumem. Inaczje mowiac deczko tak 2 cm i styka. Lidzie obnizaja tak ze auto siedzi na odbojach. Koła jak koła im chudszy naleśnik tym mniejszy komfort. 16-17 są okej bo takie tez przewiduje producent. wieksze koła może i wygladaja lepiej w tej budzie ale auto wtedy nie nadaje sie do normalnej jazdy. Ja takich uzytkownikow nazywam inwalidzi. Auto ma sluzyc do jazdy ma być caly czas sprawne (wszelkie usterki naprawiac na bieżąco). Koła mam takiej wielkości by mozna było sobie opony kupic bez płaczu ze kosztuja majatek. Wieś tuning mnie nie inetresuje.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
18-09-2011, 20:45
Post: #13
RE: Obniżenie zawiasu o ile? dywagacje
wesol masz racje auto ma być funkcjonalne ,a nie mam odczuwać z tego powodu ze obniżyłem dyskomfortu, tak jak piszesz fabryczny wystarczy.
Ta jak pisałem mam 2,5 cm fabrycznie i 17" felgi więcej nie potrzebuje na zakrętach super, a i do lasu jak trzeba wjechać z rodzinką nie ma problemu.



Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
20-09-2011, 23:25
Post: #14
RE: Obniżenie zawiasu o ile? dywagacje
starzejecie się chłopakiBig Grin
21-09-2011, 11:58
Post: #15
RE: Obniżenie zawiasu o ile? dywagacje
(20-09-2011 23:25)Hamamatsu napisał(a):  starzejecie się chłopakiBig Grin

No jakby nie patrzył Smile 34 stuknęło, kręgosłup nawala, nawet motocykl ze sporta zmieniam na turystyka Big Grin




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name