Ocena wątku:
Ceramizer do silnika
10-03-2015, 20:46
Post: #1
Ceramizer do silnika
Witam
Czy ktoś wlewał do Dieselka ceramizer do oleju? Ostatnio nawet w gadżecie pokazywali że faktycznie dziala i nawet moc minimalnie wzrosła choć nie wiem co to ma wspólnego.

W moim przypadku chodzi o troszeczkę wyciszenie silnika, może delikatnie równiejszą prace. Jest sens to zakupić?
Reklama

10-03-2015, 21:36
Post: #2
RE: Ceramizer do silnika
No jak gadzet testowal t musi to buc dobre. Szkoda tylko ze Masters tez mial taka wizyte i opisywal ja to zmontowali te pomiary i całą operacje jak u niego byli tez z podobna sprawą. Oczewiscie wyniki czysto teoretycznie nie byly sfalszowane ale wytlumaczył pan Marek jak to sie odbyło. Nic to nei daje i niemoze dac. Czysto teoretycznie wierzysz ze jakies pierwiastki laduja na gladzi cylindrów i wypelniaja jakies tam ubytki i nie zostaja starte przez pierwscienie które tam gnaja w te i nazat?? Czemu nie wplywaja negatywnie na inne elementy? same tylko pozytywy sa tak?? Nie sa w stanie zalepic wtysków itp sprawy??
Zaden mechanik jakiego znam czy to szpec od dlubania aut czy tylko odrobine czy na powaznie na grube moce nawet o tym nigdy nie pomyślał. Ciekawe czemu? Tylko w gre unich wchodzi jedynie wymiana elementów nowe ewentualnie przywracanie dawnej struktury. To sa mrzonki i mity by tylko kase wydębić.

Gdzies juz o tym byla kiedys gadka.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
10-03-2015, 21:53 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-03-2015 21:56 przez Hubert111.)
Post: #3
RE: Ceramizer do silnika
O mocy nie chce nawet rozmawiać bo tez uważam to za głupotę.
Natomiast chciałem sie dowiedzieć waszej opinii na temat polepszenia/wyciszenia (chociaz w minimalnym stopniu) pracy silnika.
Gdyby był to stary silnik, zajechany to nie zastanawiałbym się i spróbował

Z tego co czytam to zdania są podzielone chociaż mało kto piszę, że mogło by to silnikowi zaszkodzić.
10-03-2015, 22:24
Post: #4
RE: Ceramizer do silnika
zaszkodzic nie zaszkodzi ale pomoc to nie pomoże. To polepszacz humoru jedynie. Ci co sie nie znają i nie maja pojecia o motoryzacji to pewnei tam wynajda jakies plusy itd ale fachowiec nei da sie zwiesc i nie zauwazy roznicy.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
10-03-2015, 23:17
Post: #5
RE: Ceramizer do silnika
Kolega stosował coś takiego w audi 2,3 i powiem, że jak mu kopcil na niebiesko to po zastosowaniu tego przestał i dym puszczał tylko przy mocnym deptaniu.



seat alhambra 1,8T
11-03-2015, 11:46 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-03-2015 11:50 przez dmusek.)
Post: #6
RE: Ceramizer do silnika
Czyli zaklei pierścienie i inne wąskie kanaliki, szczeliny itd. Podobnie jak te wszystkie moto doktory, engine silent-y dodawane do oleju i proszki oraz płyny do uszczelniania układu chłodzenia.Smile
Wszystko zdaje egzamin, ale w ograniczonym zakresie. Ponieważ jak się coś psuje, trzeba to nareperować lub wymienićExclamation Po kilku leczeniach przez różnych znachorów już i lekarz może nie pomóc. Big Grin
To są tylko półśrodki odwlekające naprawę i niejednokrotnie podnoszące jej późniejsze koszta.
Ktoś z naszego forum testował chyba jakiś ceramizer czy inny uszlachetniacz. Ale nie wiem jak tam się sprawa zakończyła. Może napisze jeszcze jak wynikiHuh
Na filmiku reklamowym są dwie stare BeeM-ki. Spuszczono z nich olej. Do jednej wlali ceramizer, a do drugiej nie. No i która się zatrze pierwsza. Ale mi i test...
Gdyby do drugiej wlali tyle samo najtańszego oleju, to głupio by ten cały ceramizer wypadł Big Grin
11-03-2015, 18:12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-03-2015 18:16 przez Motorek4612.)
Post: #7
RE: Ceramizer do silnika
Siema, ja wlałem dwie tubki do hyundai pony 1.5 na gaźniku, powód??
Auto brało olej dość sporo i nie miało mocy. Docieranie po wlaniu ceramizera zgodnie z instrukcja czyli pierwsze 200 km delikatnie z gazem, potem już normalnie. Moje spostrzeżenia???? Im dłużej się jeździło z ceramizerem tym lepiej silnik pracował, jednak nie zdążyła się wytworzyć ta ceramiczna powłoka ponieważ hyundaj zdążył to wszystko spalić i musiałem dolewać oleju co 100 km ok 0.5 litra. Wiec dałem se luz . Auto nadal jeździ, nadal bierze olej, ale już bez ceramizera, po prostu nie opłaca się go lać do zbyt zużytego silnika, na plus jest to ze lżej pali rano ciszej pracuje, i może delikatnie mniej pali benzyny, mocy mu nie przybyło, olej bierze jak brał. Tyle z mojej strony, koszt zakupu tubki ceramizera to ok 60 zł, ja dałem dwie czyli ok 120, za te cenę mam ok 7 litrów najtańszego oleju mineralnego w cearfurze po 13zł/l.....Se teściu dolewa i jeździ..hehehehe Pozdro.
11-03-2015, 19:43
Post: #8
RE: Ceramizer do silnika
kolega ma takiego pony i powiem ze tez mu troszke tej oliwy łyka. MA go zagazowanego i juz chya ze 15 lat nim jezdzi. O dziwo nie rdzewieje mu to autko. Konstrukcja jak budowa cepa na gazniku i nie ma si eco tam popsuc. W pompce paliwowej se wytal jakis element i problemy mial z paleniem na benzynie ale zrobil to i chodzi jak zloto. Rozrusznik ma trzy szczotki i tez z ty walczyl w tym aucie. Syn jego tez jakeis ceramizery i plukanki stosowal i nic mu to nie zmienilo. Co do doktorów i takich tam specyfikow to z kuzynem zesmy tego tez sporo lali do aut ktore sprowadzał swego czasu. Standardowo jechalismy i sie robilo wymiane oliwy w fordach na 20W60 plus dwa doktory bo kopcily dosc czesto po mocnym przegazowaniu. Rys na cylindrach nie naprawi zaden ceramizer. Tak samo podtartej panewki tez nie uzupelni zaden specyfik. To tylko łodzenie sie ze cos to daje.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
16-03-2015, 22:24
Post: #9
RE: Ceramizer do silnika
na temat ceramizera post osobiście zakładałem. niestety potwierdziły się słowa, któregoś ze stałych bywalców. brat to wlał do cytryny 2,0 HDi i niestety remont go nie minął. tak więc szkoda pieniędzy jaki silnika bo bez tego specyfiku jeszcze by pojeździł bez remontu.



VW Sharan 1,9TDI ANU 90kM 2000r.
16-07-2023, 10:58
Post: #10
RE: Ceramizer do silnika
Witam.
Właśnie się zastanawiam nad zaaplikowaniem do 1.8 T awc ceramizera One Shot, bo skubaniec lubi sobie łyknąć oliwe .Szczególnie po ostatniej płukance.Więc proszę o opinię jak ma sie to do silników beznyznowych.
Pozdrawiam




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zasilanie silnika wodorem. tacini 57 37,051 13-08-2015 22:54
Ostatni post: skimir

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name