Ocena wątku:
Zasilanie silnika wodorem.
24-09-2012, 22:37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-09-2012 09:17 przez daneczek76.)
Post: #1
Zasilanie silnika wodorem.
http://allegro.pl/s-500-long-biala-z-ins...66245.html
To auto z mojego miasta na wodór,jutro dzwonie do gościa,pogadam,obejrzę,dowiem się więcej.
Reklama

24-09-2012, 22:47
Post: #2
RE: Chcę kupić sharana,proszę o poradę
Nic ci ta instalacja nie da. Nie ma perpetum mobile. Rozbicie wody na pierwiastki skladowe to duze zużycie pradu. Ponowne polaczenie gazow w wode to oddanie tej energii. Bilans wychodzi na zero ale tzeba liczyc straty w postaci ciepla i sprawnosci urządzeń. Sprawnosc nie wieksza jak 20-30 %. Innymi slowy jesteś w plecy a nie do przodu plus to ze jeszcze zaorasz alternator bo produkowac 15 Amper wiecej jak normalnie nie bedzie wiecznie.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
25-09-2012, 21:00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-09-2012 23:09 przez wesol.)
Post: #3
RE: Chcę kupić sharana,proszę o poradę
Okazało się że s500 stoi dwie ulice dalej i codzień koło niego przejeżdżam.Rozmawiałem tel. z właścicielem,na spotkanie umówiłem się na weekend.Powiedział że to działa,że ma mieście na benzynie pali 15-17 a z wodorem 4-5 litrów mniej.Powiedział że może taką instalację załatwić,że konsultował się z fizykiem i chemikiem i wszystko jest ok.Pooglądam w weekend.
25-09-2012, 23:16
Post: #4
RE: Chcę kupić sharana,proszę o poradę
no to moze sie zglosic po nagrode nobla za zrobienie perpetum mobile. Skad ta energia sie niby bierze bo jakos trzeba naprodukowac tej mocy do poruszania sie. Mozesz mi to wyjasnić?? O tym calym HHO juz na nie jednym forum czytalem, sa fotki i opisy ale nie ma prawa to zadzialać.

Podczas drugiej wojny swiatowej w mysliwcach by uzyskac chwilowego wiekszego kopa ( by uciec przed wrogiem) był stosowany dodatkowy wtrysk wlasnie wody do cylindrów. Dzialało to jednak inaczej bo silnik byl bardzo goracy wiec woda ulegala rozpadowi na pierwiastki pochlaniajac cieplo silnika a za chwile wodór z tlenem ulegal ponownemu łaczeniu w procesie spalania. Wodór jest palny a tlen podtrzymuje spalanie. Mialo to jednak pewna wade- mozna blo stosowac to tylko przez kilka sekund no i silnik byl ostro przeciążony.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
27-09-2012, 21:31 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-09-2012 21:51 przez tacini.)
Post: #5
RE: Chcę kupić sharana,proszę o poradę
http://generatorywodoru.pl/oferta.html
Biały merc ma zamontowane (w zderzaku) dwa generatory każdy przeznaczony na pojemność silnika 2litry.Oszczędność taka jak pisałem wcześniej,nie zaglądałem pod maskę auta (właściciel niechętnie udziela informacji o podzespołach samochodu-chce sprzedać całe auto).Z rozmowy wywnioskowałem że są to instalacje ze strony którą zamieściłem wyżej.
27-09-2012, 22:24
Post: #6
RE: Chcę kupić sharana,proszę o poradę
Jeszcze raz ci napisze. Rozlozenie wody na wodór i tlen wymaga energii. W tym przypadku energii elektrycznej. Spalenie wodoru i tleny powoduje oddanie energi w postaci cieplnej oraz nieco energii mechanicznej. Bilans taki nie moze wynosic 110% Sa straty i koniec kropka. To tak jakbyś chcial łądowac akumulator w domowej sieci by pozniej odlaczyc prad od elektrowni i ciagnac prad z tego akumulatora. Bilans jest ujemny bo sa straty.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
03-10-2012, 21:27
Post: #7
RE: Zasilanie silnika wodorem.
witam .zeczywiscie teoria elektrolizy wody wdaje sie nie oplacalne ale majac zamontowany taki sprzet w swoim aucie dalo mi wieksza dynamike silnika oraz mniejsze zuzycie paliwa na 100 ponad 20% co przy wiekszych przebiegach jest odczuwalne w kieszeni.teraz jestem na etapie zastosowania do ogrzewania domu .pozdrawiam
04-10-2012, 15:37
Post: #8
RE: Zasilanie silnika wodorem.
Milion razy wolał bym silnik na sprężone powietrze.



Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
04-10-2012, 19:27
Post: #9
RE: Zasilanie silnika wodorem.
witam calkiem dobry pomysl ylko jaki koszt i gdzie oszczednosci .pozdrawiam
04-10-2012, 20:17
Post: #10
RE: Zasilanie silnika wodorem.
Chyba mowa o tym moim ulubionym silniku. Prosta konstrukcja a paliwem jest sprezone powietrze nabijane w butle w podwoziu. W domu masz sprezare i wielki zbiornik z tym powietrzem. Podjezdzasz i tankujesz sobie takie powietrze przez 3-4 minuty i mozesz na tym pokonac okolo 80 -100 km zaleznie od wielkosci pojazdu, masy, stylu jazdy oraz wielkosci zbiornikow z powietrzem. Czesci mechanicznym prawie wcale i praktycznie nie wymaga serwisowania.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ceramizer do silnika Hubert111 10 5,621 05-02-2024 17:15
Ostatni post: foton

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name