Ocena wątku:
Dogrzewacz przegrzany/błąd przegrzania
16-03-2015, 21:24
Post: #11
RE: Dogrzewacz przegrzany
przy majstrowaniu przy piecu dosc czesto potym jest piecyk zapowietrozny i wywala wlansie blad przegrzania. No chyba ze nie ma cyrkulacji ciecyz z powodu wadliwej pompki ewentualnie dziabniety ktorys czujnik temperatury. Dlatego prosilem o podanie wartosci z tych czujniow. w blokach pieca masz temp: na czujniku plomienia na czujniku cieczy wejsciowej i czujniku cieczy wyjsciowej.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Reklama

17-03-2015, 01:25
Post: #12
RE: Dogrzewacz przegrzany
Tak jak piszesz, być moze ma problem z czujnikiem, pompką lub ze sterownikiem, oby nie z uszczelką pod głowicą i spalinami w układzie chłodzenia.



Serwis; dogrzewacze i ogrzewania postojowe, Webasto i Eberspacher, TEL. 601052155
20-03-2015, 21:10 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-03-2015 21:16 przez Hubert111.)
Post: #13
RE: Dogrzewacz przegrzany
Panowie po usunięciu błedu zrobiłem trase ok.40km, zgasiłem auto i dogrzewacz włączył sie na jakas minute. Temperatura na zewnatrz ok. 6 stopni a auto w pelni nagrzane.
Czyli jakiś czujnik temperatury?
20-03-2015, 21:18
Post: #14
RE: Dogrzewacz przegrzany
Jesli dobrze zrozumialem to zgasiles auto i dogrzewacz sie wlaczyl na minute?? Raczje wylaczal sie okolo 2 minut stopniowo co?? Co rozumiesz prze zokreslenie "auto w pelni nagrzane"??



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
21-03-2015, 12:53
Post: #15
RE: Dogrzewacz przegrzany
Moze i 2 minuty, nie wiem nie sprawdzalem, natomiast chodził jednostajnie nie stopniowo. Auto bylo zgaszone po 40km wiec 90stopni na piecu musialo byc.
21-03-2015, 17:06
Post: #16
RE: Dogrzewacz przegrzany
No to nastepnym razem podepnij vaga i sprawdz czy bylo te 90 stopni na piecu to sie zdziwisz. Piec wylacza sie etapami po wyciagnieciu kluczyka bo wypala paliwo w palenisku czyli wychladzanie tez jest. potem juz ledwo ledwo poswistuje na sam koniec.
To ze na szafie jest 90 stopni nie swiadczy o ty ze plyn chlodzacy ma idealnie 90 stopni bo moze miec i 78 i moze meic 99 stopni a wskazowka bedzie idealnie na 90 stala jak wryta. Poza tym temperatura cieczy nie jest taka sama w calym ukladzie. Inna na rurkach inna na piecu inna na wyjsiu z glowicy itd.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
19-12-2017, 20:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-12-2017 20:14 przez sasquach.)
Post: #17
Webasto przegrzanie
Witam
Dałem dla elektryka zrobić naprawic webasto. Posiadam postojowe i na pilota Zrobił koszt 500 zł Pojeździlem i zaczął szwankowac. Włącza się i wyłącza Okazało się że pompka obiegu padła. Zrobił regenerację za 120 (działa do dziś). Przyszedłem odebrać działało. Po 15 minutach przestało Wróciłem do niego podłączyl pod kompa i stwierdził że przegrzanie i trzeba na nowo. Powiedział że albo wentylator albo sterownik Wiem że z czymś nie mógł się połączyć bo nic nie pokazało oprócz przegrzania.

jak wyjechałem od niego radio nie działało. Miałem podłączone żółty z czerwonym itd Teraz jest czerwony z czerwonym i działa Muszę sprawdzić czy odwrotnie zadziała. Zwróciłem uwagę że jak otwieram auto z pilota to jest ok światła mrygaja ale jak zamkne to auto się zamknie światła Nie reagują i nie pali się światełko w drzwiach.

Moje pytanie czy ten elektryk coś zepsuł i czy te radio jak i pilot miałoby coś wspólnego? Czy wyciągnięcie pompki mogło coś uszkodzić w instalacji przez elektryka? Czy przy wyciągnięcie tej pompki wskazane jest odłączenie akumulatora? Czy wyciągnięcie pompki wymaga wyjecia listwy do filtra (w podszybiu)oraz ściągnięcia rury idącej do filtra powietrza ( rura co jest podłączona do czarnej skrzynki po lewej stronie)? Ponieważ po wyjechaniu od elektryka ona wypadła gdzie jest na Obrączke która trzeba mocno ścisnac
kombinerkami żeby wyjąć bądź nasadzic?

Co ja mam teraz zrobić bo zgłupialem?
19-12-2017, 22:10
Post: #18
RE: Dogrzewacz przegrzany/błąd przegrzania
Pisałem odpowiedź i ktoś coś zmienił więc napiszę jeszcze raz.Angry

Ja bym udał się do gościa co naprawiał pompkę z zapytaniem co i gdzie zmieniał by szybciej ocenić co jest nie tak.
Sprawa wyjęcia pompki to jest słabe podejście i trzeba czasem pewne elementy zdemontować a do wyjęcia pompki nie potrzeba rozłączać akumulatora.
Sprawa zamiany kabli miejscami od radia to możliwe jeśli nie mamy oryginalnego radia. Trzeba wtedy zamienić miejscami przewód od podtrzymania pamięci z przewodem zasilającym by akumulator na postoju zbyt szybko się nie rozładował.
Jeśli chodzi o potwierdzenie kierunkami zamknięcia pojazdu to sprawdź czy wszystkie krańcówki są całe i sprawne. Jeśli któraś nie domaga to auto się zamknie ale nie potwierdzi kierunkami że jest zamknięte. Tak jest u mnie w 2007 roku.



Jest: VW SHARAN 2.0 TDI BRT 140 KM, MAGIA TKWI W TDI Heart
Było: VW SHARAN 1.9 TDI AHU 90 KM
VW SHARAN 1.9 TDI 1Z 90 KM
VW SHARAN 2.0 ADY 115 KM
20-12-2017, 00:34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-12-2017 00:37 przez Stefano.)
Post: #19
RE: Webasto przegrzanie
(19-12-2017 20:09)sasquach napisał(a):  Witam
Dałem dla elektryka zrobić naprawic webasto. Posiadam postojowe i na pilota Zrobił koszt 500 zł Pojeździlem i zaczął szwankowac. Włącza się i wyłącza Okazało się że pompka obiegu padła. Zrobił regenerację za 120 (działa do dziś). Przyszedłem odebrać działało. Po 15 minutach przestało Wróciłem do niego podłączyl pod kompa i stwierdził że przegrzanie i trzeba na nowo. Powiedział że albo wentylator albo sterownik Wiem że z czymś nie mógł się połączyć bo nic nie pokazało oprócz przegrzania.

jak wyjechałem od niego radio nie działało. Miałem podłączone żółty z czerwonym itd Teraz jest czerwony z czerwonym i działa Muszę sprawdzić czy odwrotnie zadziała. Zwróciłem uwagę że jak otwieram auto z pilota to jest ok światła mrygaja ale jak zamkne to auto się zamknie światła Nie reagują i nie pali się światełko w drzwiach.

Moje pytanie czy ten elektryk coś zepsuł i czy te radio jak i pilot miałoby coś wspólnego? Czy wyciągnięcie pompki mogło coś uszkodzić w instalacji przez elektryka? Czy przy wyciągnięcie tej pompki wskazane jest odłączenie akumulatora? Czy wyciągnięcie pompki wymaga wyjecia listwy do filtra (w podszybiu)oraz ściągnięcia rury idącej do filtra powietrza ( rura co jest podłączona do czarnej skrzynki po lewej stronie)? Ponieważ po wyjechaniu od elektryka ona wypadła gdzie jest na Obrączke która trzeba mocno ścisnac
kombinerkami żeby wyjąć bądź nasadzic?

Co ja mam teraz zrobić bo zgłupialem?


Wyjęcie, czy wymiana pompki płynu wymaga zdemontowania rynny pod wycieraczkami, zrzucenia rury ciśnieniowej z EGRu, /bez kombinerek - wysuwa sie tylko zabezpieczenie/, a rury ssącej z filtra nie trzeba demontować. Najlepiej jeszcze zrzucić grubszy wężyk podciśnieniwy z pompy Vacum, bo jest podatny na uszkodzenia przy tej wrednej robocie.
Akumulatora nie odłączamy.
Pilot sterujacy ogrzewanie postojowe, nie ma wpływu na radio, czy kierunkowskazy.



Serwis; dogrzewacze i ogrzewania postojowe, Webasto i Eberspacher, TEL. 601052155
20-12-2017, 06:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-12-2017 06:30 przez sasquach.)
Post: #20
RE: Dogrzewacz przegrzany/błąd przegrzania
Owszem Ale wyjeżdżając od elektryka radio nie działało Poczułem lekki swąd. Webasto podzialalo z 10 minut po regeneracji pompki, dlatego zapytałem czy on mógł to zepsuć a co do rury to wracałem i wypadła a auto brak mocy I czy ta rura ot tak sobie mogłaby wypaść? Zapłaciłem tyle kasy a tu takie cuda
O akumulator zapytałem ponieważ zegary były skasowane i to mnie zdziwiło




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Błąd wentylatora powietrza 01414 ukciak 32 8,523 12-09-2022 19:32
Ostatni post: wesol
  Dogrzewacz Touran.Nie odpala po urchomieniu silnika Bogos 5 2,009 14-01-2021 23:46
Ostatni post: Bogos
  DOGRZEWACZ pomocy - Eberspächer "Webasto" sharanista 639 463,293 12-12-2020 14:15
Ostatni post: wesol
  Pompa Wody Dogrzewacz tomwawa 51 18,677 13-10-2020 14:09
Ostatni post: wesol
  Problem Dogrzewacz D3WZ Alhambra 1999 r Szybki 20 6,763 18-12-2018 18:54
Ostatni post: DDiablo
  Dogrzewacz Sharan FL - nie działa Porsche Design 42 17,454 13-12-2018 04:41
Ostatni post: wesz82
  Dogrzewacz rozładowywuje akumulator klimekjanek 3 1,227 10-12-2018 20:10
Ostatni post: klimekjanek
  Dogrzewacz - Czujnik temperatury na podszybiu kubulinek 47 32,226 25-10-2018 20:45
Ostatni post: Stefano
  01491 - Błąd świecy/problemy marcyb3 35 14,107 22-01-2018 23:04
Ostatni post: Ziomal27
  Dogrzewacz wyłancza się po paru minutach... gladiator_96 47 12,237 20-12-2017 11:51
Ostatni post: wesol

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name