Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Dogrzewacz przegrzany/błąd przegrzania - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Dział: Dogrzewanie (/forumdisplay.php?fid=67)
+---- Wątek: Dogrzewacz przegrzany/błąd przegrzania (/showthread.php?tid=7616)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


Dogrzewacz przegrzany - Hubert111 - 09-03-2015 15:03

Witam
Już w zime zauważylem że Alhambra strasznie długo sie grzeje. Okazało się że winny jest dogrzewacz. Po podlączeniu pod kompa wyrzuciło błąd "dogrzewacz przegrzany" usunęliśmy i przez 2-3dni faktycznie slyszalem ze pracuje.
Ostatnio znowu usunąłem bład i sytuacja podobna. Przez 2 dni slyszalem ze pracuje normalnie ale pozniej przestaje kompletnie działać bo go nie slysze.
Nawet przy temp. ponieżej 5

Teraz kwestia tego co dalej z nim zrobic? Wyciagnac i dac do obojetnie jakiego elektromechanika czy tylko i wyłącznie zostaje mi do dyspozycji kolega z forum "Stefano"

Chyba ze kwestia lezy po stronie elektryki?

Duzo jest roboty zeby sciaganc ten dogrzewacz? Moge normalnie bez niego jezdzic?


RE: Dogrzewacz przegrzany - wesol - 09-03-2015 17:41

Jakie temperatury pokazuje w blokach?


RE: Dogrzewacz przegrzany - dmusek - 09-03-2015 22:57

Może najpierw sprawdź czy działa Ci pompka na podszybiu. Może nie masz dobrego obiegu lub zrobiła Ci się w układzie poduszka powietrza.


RE: Dogrzewacz przegrzany - mamwi - 09-03-2015 23:38

Po pierwsze pompka, jak pisze Dmusek. A jeśli jest dobra, to może padać czujnik temperatury na piecu. Tam są dwa, w wymienniku ciepła, czerwony i niebieski jeśli dobrze pamiętam. Jeśli czujnik oszukuje piec że jest za wysoka temperatura to się wyłącza. Miałem taką awarię. Na szrocie dałem 50 za czujniki i śmiga do tej pory.


RE: Dogrzewacz przegrzany - Hubert111 - 10-03-2015 01:54

A jak ta pompkę można sprawdzić? Trzeba cos rozbierać żeby się do niej dokopać?


RE: Dogrzewacz przegrzany - marcyb3 - 10-03-2015 22:04

po prostu przekręć kluczyk do momentu zapalenia się kontrolek i wyciągnij , następnie za zbiorniczkiem wyrównawczym płynu chłodzącego znajduje się pompka którą powinieneś słyszeć nawet nie otwierając maski


RE: Dogrzewacz przegrzany - Hubert111 - 12-03-2015 15:56

Pompkę słychać ewidentnie.
Natomiast dogrzewacza już nie.

W FL'ach nagrzewnica załącza się poniżej 5 stopni czy 10?


RE: Dogrzewacz przegrzany - wesol - 12-03-2015 17:19

Poniżej 10 stopni ale czujnik jest na poszybiu i szybko łapie temperaturę z komory silnika. Tak więc może być tak że na dworze będzie nawet -2 a po zatrzymaniu auta po kilku minutach już piec się wyłączy.


RE: Dogrzewacz przegrzany - Stefano - 12-03-2015 20:05

(09-03-2015 15:03)Hubert111 napisał(a):  Witam
Już w zime zauważylem że Alhambra strasznie długo sie grzeje. Okazało się że winny jest dogrzewacz. Po podlączeniu pod kompa wyrzuciło błąd "dogrzewacz przegrzany" usunęliśmy i przez 2-3dni faktycznie slyszalem ze pracuje.
Ostatnio znowu usunąłem bład i sytuacja podobna. Przez 2 dni slyszalem ze pracuje normalnie ale pozniej przestaje kompletnie działać bo go nie slysze.
Nawet przy temp. ponieżej 5

Teraz kwestia tego co dalej z nim zrobic? Wyciagnac i dac do obojetnie jakiego elektromechanika czy tylko i wyłącznie zostaje mi do dyspozycji kolega z forum "Stefano"

Chyba ze kwestia lezy po stronie elektryki?

Duzo jest roboty zeby sciaganc ten dogrzewacz? Moge normalnie bez niego jezdzic?

Podaj dokładnie jakie błędy masz w piecyku. Tak będzie chyba najlepiej, jak zaczniemy od rozszyfrowania co go 'boli'.


RE: Dogrzewacz przegrzany - Hubert111 - 16-03-2015 21:11

Dokładnie wyrzuca 2 błędy:
1/2 Blokada funkcji 1492
2/2 Nagrzewnica przegrzana 1410