Ocena wątku:
Co myślicie o tym interfejsie
12-02-2015, 21:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-02-2015 22:06 przez dawidek1266.)
Post: #31
RE: Co myślicie o tym interfejsie
Moje pytanie brzmi czy mogę i jak vcds lite
1.czy mogę zmienić kod licznika
2.wyłączyć poduszke pasarzera
3.kasować inspekcje
4.W alhambra 1.9tdi 90km wykrył błąd czujnik temperatury paliwa i nie mogę skasować bo błąd nadal wywala dodam że reszte błędów skasowane
Mam ten program i sprawdziłem pompowtryski przepływomierz
Turbo
Jak chciałem wejść w test zegarów to błąd
Polski vag fiksuje gdzie dane auta pisze jakeś kreski kwadraty i znaki zapytania



Jeszcze jedno da mi ktoś instrukcję jak zrobić tego vaga domowej roboty na tych rezystorach czy czymś mam dużo czsu to bym sobie zrobił
Reklama

12-02-2015, 22:18
Post: #32
RE: Co myślicie o tym interfejsie
Tak mozna. Bylo na forum co i jak. Nie jest to trudne. Znajdziesz nawet grzebiac po omacku.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
12-02-2015, 22:32
Post: #33
RE: Co myślicie o tym interfejsie
Wytłumacz mi jak zrobić ten vag domowej roboty i jak zmienić kod licznika vcds lite ico myślicie o scantool
13-02-2015, 11:04
Post: #34
RE: Co myślicie o tym interfejsie
W moim kablu nie ma przełącznika a do pinów od płytki idą tylko cztery kable da się to przerobić jakoś żeby łączyło się ze wszystkim ?
13-02-2015, 16:32
Post: #35
RE: Co myślicie o tym interfejsie
Zrobienie kabelka na maxie 232 to nie problem koszt max 10zł,tylko problem się pojawia czy posiadasz port rs232 w lapku,bo w kompie na bank będzie,ale wątpie żebyś latał z pc i monitorem to auta,jak chcesz to mogę podesłac sprawdzony schemat.
Co do przerobienia tego niebieskiego vak kkl potrzebny jest taki przełącznik
http://allegro.pl/przelacznik-dip-switch...16640.html
z jednej strony łączysz razem cztery piny w szeregu i podłanczasz do lini K z płytki,pozostałe pojedynczo lutujesz pod piny we wtyczce OBD2 jakie chcesz miec,czyli pozycja 1 pod pin 7 (silnik) itd... tym fesjem ogarniałem ople i volvo v40 1.9td tylko mogłem się połączyc z nadwoziem bo z silnikiem nie zagadał i nie zagada.
13-02-2015, 18:30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-02-2015 18:54 przez dawidek1266.)
Post: #36
RE: Co myślicie o tym interfejsie
To jak możesz to podeślij ten schemat na dawid7252@gmail.com
Mogę użyć http://allegro.pl/adapter-przejsciowka-p...95394.html i nie będzie problemu jeszcze jedno tego interfejsu nie da się zrobić na USB i jak możesz to napisz jak połączyć te kable w tym niebieskim vagu

Jeszcze jedno tym kablem co ja mam to mogę diagnozować ople i fiat'y i co piszesz że ogarnołeś te ople i volvo v40 1.9td to na przerobionym czy nie i czy tym nie przerobionym połączę się z klimą airbag i licznikiem żeby zmienić kod
13-02-2015, 20:26
Post: #37
RE: Co myślicie o tym interfejsie
[Obrazek: min_e36c46708904a8ab7fb2efa10b005.gif]

Taki fejsik zlutowac nawet na pająka i podpiac pod kompa z wyjsciem COM i mozna sobie diagnozowac i opelki i fiaty i vagi i chyba jeszcze cos. Oczewiscie w vagu na pelnej wersji programu vag com i vcds lite mozna sobie zmieniac kodowania itd. Mam taki fejsik awaryjnie gdzies w domu. Mam tez taki przedłuzacz z wtyczkami COM gdzies o dlugosci 10 metrów i sobie wypuszczam kabelek z pokoju ze stacjonara i dlubie sobie co tam sobie chce.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
13-02-2015, 20:30
Post: #38
RE: Co myślicie o tym interfejsie
z kablem kkl robisz tak http://forum.autokacik.pl/files/283528303-152_gora.jpg co do pinów to już zależy jakie auta chcesz diagnozowac.
Co do tego z rs232 to robilem taki i jest sprawdzony http://slacklist.olek.waw.pl/smietnik/OBD2/#samochody
robiłem go na płytce pcb uniwersalnej,bo nie chciało mi się trawic płytki,najprostszy sposób to rozmieszczasz elementy na płytkę i na spodniej stronie lutujesz według wzoru bądz schematu,jak chcesz trawic płytkę to pamiętaj że przy wydruku musisz włączyc opcje MIRROR lustrzane odbicie.
13-02-2015, 20:49
Post: #39
RE: Co myślicie o tym interfejsie
tak te na maxie tez robilem kiedys. Ten na tranzystorach dziala dokldnie tka samo jak ten na maxie. Nic nei lepiej ani nie gorzej. Przelotke mam tez taką z usb na COM chyba pacifika i tez trybi i na z vagami. Owszem na lusb na liczniku wyskakuja krzaki jakies dziwne znaki itd i nie lacyz sie z dogrzewaczem i czyms tam jeszcze ale to tak maja te kable. Zeby dzialao z licnzikiem i dogrzewaczem to trzeba najpewniej brac vcds'a i umnie na tym smiga dobrze.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
13-02-2015, 20:58
Post: #40
RE: Co myślicie o tym interfejsie
czytałem opini innych urzytkowników właśnie na temat tych przejściówek konwerterów com na usb i więkrzośc miała problemy,lepiej zrobic tak jak pisałeś wesol 10m kabla i przez okno,bądz dorwac jakiegoś leciwego notebooka z portem com.




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name