Ocena wątku:
komora spalania z rurą - uszkodzona siatka
17-01-2022, 22:04
Post: #1
komora spalania z rurą - uszkodzona siatka
Witam.
D5WS strasznie dymił. Po rozebraniu okazało się że się re otworki w komorze spalania są pozatykane. Stwierdziłem także że po siatce na dnie gdzie wchodzi sztyft zostały jedynie resztki (parę drutów). W necie znalazłem zdjęcia gdzie wyraźnie widać że siatka powinna zajmować więcej niż połowę otworu. Czy ktoś z Was już się z takim czymś spotkał, czy da się to jakoś naprawić czy niestety trzeba wymienić całą rurę.
Reklama

17-01-2022, 22:15
Post: #2
RE: komora spalania z rurą - uszkodzona siatka
Wyczyścić i założyć nowe sitko. Części wymienne.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
18-01-2022, 13:18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-01-2022 13:58 przez adrbru.)
Post: #3
RE: komora spalania z rurą - uszkodzona siatka
A gdzie takowe sitko można kupić. I jak ono jest mocowane w tej komorze. I może jeszcze sprecyzuje że nie chodzi mi o sitko które jest dookoła sztyftu (ten walec z kołnierzem) tylko to na dnie otworu gdzie wchodzi sztyft.    
No chyba że tam nie powinno być siatki ? Ale raczej tak bo na kilku zdjęciach znalazłem.


Załączone pliki Miniatury
   
19-01-2022, 11:22
Post: #4
RE: komora spalania z rurą - uszkodzona siatka
W tym otworze ma tak być i tam nic nie grzeb.
Sitko orginalne 60 zl, podróbka 20 zl. Jak potrzebujesz to dzwoń.



Serwis; dogrzewacze i ogrzewania postojowe, Webasto i Eberspacher, TEL. 601052155
22-01-2022, 22:27
Post: #5
RE: komora spalania z rurą - uszkodzona siatka
Tak się domyśliłem że tak ma być. Tylko u mnie tak właśnie nie jest (te zdjęcia są z neta). U mnie jest po prostu dziura i kila drutów, ktoś przede mną wygrzebał tą siatkę. I właśnie pytam czy da się to wymienić.
23-01-2022, 13:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-01-2022 13:44 przez Stefano.)
Post: #6
RE: komora spalania z rurą - uszkodzona siatka
(17-01-2022 22:04)adrbru napisał(a):  Witam.
D5WS strasznie dymił.
....................
Czy ktoś z Was już się z takim czymś spotkał, czy da się to jakoś naprawić czy niestety trzeba wymienić całą rurę.
Tutaj na forum jest to opisane już ze 100 razy, a ty zakładasz nie potrzebnie nowy temat i pytasz czy ktoś się może z czymś takim spotkał. Tak, wszyscy mamy SGA i takie kłopoty, trochę trzeba poszukać, poczytać i będziesz już wiedział.


(22-01-2022 22:27)adrbru napisał(a):  ........
U mnie jest po prostu dziura i kila drutów, ktoś przede mną wygrzebał tą siatkę. I właśnie pytam czy da się to wymienić.
Pisałem wcześniej - tak ma być!!! Ważne jest czy są drożne te 3 otworki z góry palnika i na dole te podłużne, oraz jego wyczyszczenie w środku, z nagaru.
Jak chcesz na siłę inny palnik, to koszt 50 zł.



Serwis; dogrzewacze i ogrzewania postojowe, Webasto i Eberspacher, TEL. 601052155




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name