Ocena wątku:
Szukam Vag-a
27-12-2014, 12:42
Post: #31
RE: Szukam Vag-a
Takie info dostalem od okolegi co sie zajmuje fejsami itp sprawami. Zacytowalem co mi napisal. Ale troszke w tym cos jest. Zasilanie z 12V z auta. Przetwarzane jest na powiedzmy 10.8V czy w mniejszych na mniejsze naeicie a w pda pewnie cos kolo 7.2V ( dwa ogniwa litowe) czy cos kolo tego. Potem masz inne na usb cos kolo 5 V Potem wpinasz fejs ktory komunikuje sie z autem po wtyczce obd2 gdzi enapeicie jest 12V. To czy kabel jest na usb czy com to ponoc niewielka roznica. Ponoc nawet separacja elektornika nie wiele pomaga. Tez sie zdziwilem jak mi siadl kabel a działal przeciez dlugo na takim spieciu. Ponoc to i tak dobrze z esiadl kabel a nie ze sie cos uwalilo w lapku czy w ECM silnika czy innych modulach.
Nie mowie ze sie musi cos ufajczyc ale uwazajcie lepiej.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Reklama

27-12-2014, 12:52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-12-2014 12:55 przez DDiablo.)
Post: #32
RE: Szukam Vag-a
Może i coś tam kiedyś na ten temat jednak słyszałem, ale mi wypadł. Do tej pory na lapie korzystałem w sumie z samej baterii bo nie miałem zasilacza samochodowego, albo zasilałem go normalnym zasilaczem sieciowym, więc problem teoretycznie mnie nie dotyczył. Chociaż starszego lapa zasilałem z zasilacza samochodowego i miałem podłączony kabel obdII i też nic się nie stało, a siedział na zasilaniu dłużej niż aktualny bo miał słabą baterię (ibm t20). Dzięki za info, ale wydaje mi się, że problem byłby szerzej podniesiony gdyby coś się takiego działo nagminnie. Może to wada zasilaczy, przetwornic czy samego interfejsu? Nie wiem, wydaje mi się, że skoro jest separacja galwaniczna to nie powinno być problemów. Jakby się coś stało to będę wiedział gdzie szukać przyczyny. W pda mamy napięcie 4,2v max na ogniwach dlatego zasilanie z 5v jest



Gdyby mi się chciało tak jak mi się nie chce Big Grin
27-12-2014, 13:46
Post: #33
RE: Szukam Vag-a
hmm z jednego ogniwa litowego. Mowie ze nie mam pewnosci czy siadzie czy nie siadzie. Mi tez pracowalo to neiraz po kilka godzin i tez bylo okej. Zakupilem fejsa i dzialal z dobre pol roku i nalge kaput. Tak to bywa wlasnie. Ponoc zadna separacja nie daje pewnosci. Zazwyczaj tunerzy to jada z baterii a jak juz to z zasilania z sieci. Nie musi byc tak ze siadzie cos w przeciagu kadransu.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
27-12-2014, 13:50
Post: #34
RE: Szukam Vag-a
Rozumiem. Jak to mówią jest ryzyko, jest zabawa Smile Poczytam elektrodę jeszcze i zorientuję się w temacie.



Gdyby mi się chciało tak jak mi się nie chce Big Grin
28-12-2014, 22:09
Post: #35
RE: Szukam Vag-a
Udało mi się połączyć z zegarami i klimą, ale w wersji 1.1.4 ( wersja 1.1.6 niby się łączy, ale nie wyświetla informacji, nic ) wszystko wyświetla pięknie, temp oleju na zegarach i wszystko to co na vagu.



Gdyby mi się chciało tak jak mi się nie chce Big Grin
02-01-2015, 22:29
Post: #36
RE: Szukam Vag-a
Dzięki koledze DDiablo też uruchomiłem vag-check 1.1.6 na hp ipaq h5550,zbudowałem interfejs z rs232 i śmiga lepiej niż ten co mam na usb,po testach obsługuje wszystkie funkcje i sterowniki jakie posiadam w aucie.Jutro postaram się porobić parę fotek dla zainteresowanych Big Grin
02-01-2015, 23:23
Post: #37
RE: Szukam Vag-a
(02-01-2015 22:29)blabson napisał(a):  Dzięki koledze DDiablo też uruchomiłem vag-check 1.1.6 na hp ipaq h5550,zbudowałem interfejs z rs232 i śmiga lepiej niż ten co mam na usb,po testach obsługuje wszystkie funkcje i sterowniki jakie posiadam w aucie.Jutro postaram się porobić parę fotek dla zainteresowanych Big Grin

Witam.
Przez wiele godzin czytam wypowiedzi Kolegow w roznych tematach i jestem przerazony. Ja nie rozumie prawie nic z technicznych polskich okreslen choc nie zapomnialem jezyka polskiego. Nie wyobrazam sobie (na tym etapie ) zapytac o jakas porade bo nie bede wiedzial co zrobic z "interfejs" czy dodac go czy polaczyc z "h5550" i przykrecic to na "vag-check"? Jestem tu nowym i nie wiem czy dam sobie rade w
zrozumieniu porad od Was w sprawie mojego nabytego z wadami Sharona. Nie chcialbym azeby sprawdzilo sie mi przyslowie: " zamienil stryjek siekiere (BMW) na kijek(Sharona)" W chwili obecnej obsluguje program Windows 8.1 w wersji niemieckiej.Huh
03-01-2015, 12:52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-01-2015 12:53 przez DDiablo.)
Post: #38
RE: Szukam Vag-a
Ciebie akurat ten program nie dotyczy. Szukaj vcds-lite http://www.ross-tech.com/vcds-lite/download/index.html nie wiem czy z 8 będzie działał, chociaż z tego co napisali powinien śmigać.



Gdyby mi się chciało tak jak mi się nie chce Big Grin
03-01-2015, 15:11
Post: #39
RE: Szukam Vag-a
VCDS Lite śmiga na Windows 8 i 8.1. Używam Big Grin



SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
03-01-2015, 17:08
Post: #40
RE: Szukam Vag-a
(03-01-2015 15:11)Scrappy napisał(a):  VCDS Lite śmiga na Windows 8 i 8.1. Używam Big Grin

Kolega wgra mi dzisiaj najnowsza wersje linuksa. Czy program ten bedzie mi takze przydatny? wzw. z moim Sharanem?

Pozdrawiam




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name