Ocena wątku:
Szukam Vag-a
23-12-2014, 20:43
Post: #1
Szukam Vag-a
Witam wszystkich
Piszę do was bo kupiłem vagi na bluetooth i niestety nie działały mi, nie łączyły się z ECU i nic z tego nie wyszło(jeden od 2001 roku a drugi od 1996 ale nie łączył się z moim szarkim). Szukam jakiegoś vaga do mojego sharana 2,0 benzyna z 1996 roku na kabel .Możecie mi coś doradzić w tej sprawie.
Pozdrawiam i wesołych Smile
Leszek
Reklama

23-12-2014, 20:54 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-12-2014 21:51 przez smok_wawelski.)
Post: #2
RE: Szukam Vag-a
Czy znalazłeś i przeczytałeś te wątki ?
http://www.vw-sharan.pl/forum/showthread.php?tid=72
http://www.vw-sharan.pl/forum/showthread.php?tid=6516 ?
Jesteś już dobrą chwilkę na forum - troszkę go znasz - prośba zatem o używanie wyszukiwarki i przeczytanie wątków
Prośba też o bardziej konkretne formułowanie tematu wątku - wydaje mi się że wtedy łatwiej uzyskasz pomoc.

Napisz proszę:
Jaki jest system operacyjny komputera na którym chcesz używać Vag-Com ?
Czy Twój komputer posiada port Com czy tylko USB?

U mnie ADY 2.0 benzyna 1998r. - bezproblemowo Vag-Com ver. 3.11 i 4.09 - pod Windows na XP i Vista 32bit port COM sprawdzone - innych win nie używam bo zwykle pracuję na Linuxie (Debian) - tu niestety przez emulator wine są problemy z obydwoma w/w wymienionymi wersjami Vag-com da się co prawda bardzo na silę skonfigurować emulator windowsa ale chodzi to niespecjalnie.
W w/w watkach były też informacje o systemach 64bit



Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom - St. Żeromski
[Obrazek: stopka.png] - Pozdrawiam - moja www
- kontaktować się ze mną proszę przez e-mail
23-12-2014, 22:37
Post: #3
RE: Szukam Vag-a
witam
Wszystko się zgadza czytałem te posty ale chodziło mi o rodzaj tego konkretnego vaga bo miałem dwa ale nie kompatybilne z moim modelem auta ( a niby w specyfikacji on był)także przed zakupem innego chciałem może jakiegoś modelu vaga na którym ktoś śmiga w tym roczniku.Komp na 7ce chodzi i stery do 7mki były też sciągnięte
A co do portu com to posiadam i usb też ale na systemie 7ce jest komp.
Tak sobie myślę że może z kompa wywalić tą 7kę i wgrać xp albo viste?
A co do prośby o konkretne formułowanie postów: da się zrobić na przyszłość i dzięki za porady z forumSmile
23-12-2014, 22:51
Post: #4
RE: Szukam Vag-a
Spoko to nie "czołganie" to sugestie aby ułatwić sobie życie nawzajem Smile przy okazji uzupełnij te obow. pola profilu - będzie łatwiej gadać jak będziemy widzieć motor i rocznik Smile

Spróbowałbym na 7-ce i porcie Com Vag-Com 3.11 ew. 4.09, - uruchom jako administrator.
Interfejsy kupuję zwykle w krakowskim Viakenie - ok. 50zł Vag-Com + starsze ople

Jak masz jakiegoś np. starego lapka coś w tylu Dell'a c640 o którym pisałem to XP i takie same wersje Vag'a. Koszt takiego Della to obecnie ok. 200zł - może warto do garażu wrzucić i nie tyrać porządnego lapka. C-640 to bardzo "twardy" model Dell'a ciężki do zabicia Smile
Vag-Com w tych wer. praktycznie nie ma żadnych wymagań sprzętowych starczy naprawdę bardzo mizerny hardware np. P4 i 512 RAM a XP-ek właśnie po to żeby marny hardware wydolił bo Viśta albo 7-ka go zatka Smile



Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom - St. Żeromski
[Obrazek: stopka.png] - Pozdrawiam - moja www
- kontaktować się ze mną proszę przez e-mail
23-12-2014, 23:04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-12-2014 23:47 przez smok_wawelski.)
Post: #5
RE: Szukam Vag-a
(23-12-2014 22:53)wesol napisał(a):  No ja mam krysztalowa kule to odgadne jakie auto masz i co ci tam nie chcialo zadzialać. Kolego musisz sie ogarnac bo tu juz bylo o tym pisane po pare razy co i jak i jak trzeba instalowac i jakie kable itd. Tylko musisz sie ogarnąć i sprecyzowac.
@wesol - kolejny raz proszę skończ z ironicznymi uwagami - to nie wnosi nic do sprawy. Naprawdę nie chcę psuć miłej świątecznej atmosfery ale za chwilę będę zmuszony sięgnąć po ostrzejsze niż prośba środki. Zauważ też że kolega został poproszony o uzupełnienie profilu.

(23-12-2014 23:13)wesol napisał(a):  Mozesz mnie nawet zbanować jak chesz. Slusznie zwrocilem uwage apisalem posta jeszcze przed tym twoim wiec nie widzialem ze zwrociles uwage o profilu. Ne da sie komus pomoc jak sie nie wie co ma i co potrzebuje.

#4 smok_wawelski: Dzisiaj, 21:51, #5 @wesol : Dzisiaj, 21:53 - mówi samo za siebie, nie chcę - wyraźnie o tym piszę - chodzi mi tylko o to że niepotrzebnie ironizujesz i wkurzasz ludzi prowokując w ten sposób kłótnie - a ja mam temu właśnie zapobiegać.



Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom - St. Żeromski
[Obrazek: stopka.png] - Pozdrawiam - moja www
- kontaktować się ze mną proszę przez e-mail
23-12-2014, 23:44
Post: #6
RE: Szukam Vag-a
Spoko koledzy już piszę co mam i mnie boli,więc:
Pierwszym moim zakupem był ten Interfejs:
http://allegro.pl/interfejs-ch340-vag-kk...31748.html
Drugim moim zakupem był ten interfejs:
http://allegro.pl/bezprzewodowy-interfej...99227.html
Jeszcze małe uzupełnienie Komp dell d531 na win 7ce i była próba też na galaxy s3,niby też na nim działa,i w obu przypadkach nie łączy się z ecu.
Autko szarki 2,0 benzyna z 96roku bez gazu
Jak o czymś zapomniałem sorki dopisze jak wam brakujeSmile
24-12-2014, 00:04
Post: #7
RE: Szukam Vag-a
To nie są kable vag. To nie ma prawa na takim oprogramowaniu smigac.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
24-12-2014, 00:29
Post: #8
RE: Szukam Vag-a
(23-12-2014 22:37)grykus napisał(a):  witam
Wszystko się zgadza czytałem te posty ale chodziło mi o rodzaj tego konkretnego vaga bo miałem dwa ale nie kompatybilne z moim modelem auta ( a niby w specyfikacji on był)także przed zakupem innego chciałem może jakiegoś modelu vaga na którym ktoś śmiga w tym roczniku.Komp na 7ce chodzi i stery do 7mki były też sciągnięte
A co do portu com to posiadam i usb też ale na systemie 7ce jest komp.
Tak sobie myślę że może z kompa wywalić tą 7kę i wgrać xp albo viste?
A co do prośby o konkretne formułowanie postów: da się zrobić na przyszłość i dzięki za porady z forumSmile

Mnie osobiscie na 7 starter nie udalo sie uruchomic sterow usb do kabla, na 8 ruszylo od kopa...
24-12-2014, 00:30
Post: #9
RE: Szukam Vag-a
Tu masz wątki o ELM327
1/ http://www.vw-sharan.pl/forum/showthread...ht=Elm+327
2/ http://www.vw-sharan.pl/forum/showthread...ht=Elm+327

Pierwszy wątek jest właśnie o ELM327 na Bluetooth

Oba fejsy co kupowałeś to praktycznie ten sam diabeł. Przy drugiej aukcji masz specyfikację softu z którym współpracuje - zbliżony do Vag-Com jedynie Polski Vag ale ten program raczej nie ma dobrej opinii



Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom - St. Żeromski
[Obrazek: stopka.png] - Pozdrawiam - moja www
- kontaktować się ze mną proszę przez e-mail
24-12-2014, 00:53
Post: #10
RE: Szukam Vag-a
Po mojemu nie kombinuj z zakichanym USB - masz Com lapek ogień jak dla Vaga - kup fejsa i leć po Com'ie musi na win7 kupić pogadaj jeszcze jak będziesz dzwonił o aspekcie 32bit i 64bit - tu Stefano o tym pisze.

jak masz system 64bit to 3.11 i 4.09 odpada tylko będzie ok VCDS to jest Vag-Com - tyle że nazwany inaczej dla Adako - też jest w którymś wątku opisane albo tu masz na stronie Adako http://www.vag-com.pl/index.php?mod=site&id=12 tu może być konieczność usb



Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom - St. Żeromski
[Obrazek: stopka.png] - Pozdrawiam - moja www
- kontaktować się ze mną proszę przez e-mail




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name