Ocena wątku:
Szukam Vag-a
25-12-2014, 22:13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-12-2014 22:21 przez DDiablo.)
Post: #21
RE: Szukam Vag-a
No z ładowarki, a z czego ma być. Bateria w nim jest o dziwo sprawna jak na tyle lat. Zamierzam go podłączyć na stałe, znaczy wpinał będę wtyczkę rj45 do samochodu i będzie śmigało bez zabawy z kablami. Muszę tylko pomyśleć jak to ładnie zrobić.



Gdyby mi się chciało tak jak mi się nie chce Big Grin
Reklama

25-12-2014, 23:17
Post: #22
RE: Szukam Vag-a
To życzę powodzenia na sprzezeniu. Długo już tak działa?



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
26-12-2014, 00:03
Post: #23
RE: Szukam Vag-a
Na razie bawiłem się tylko do testu i coś tam logowałem, loguje tak samo jak vagcom. Muszę jeszcze spolszczenie poprawić.



Gdyby mi się chciało tak jak mi się nie chce Big Grin
26-12-2014, 08:53
Post: #24
RE: Szukam Vag-a
DDiablo podzielisz się informacjami co i jak,jaki masz PDA z rs232 czy z usb.Kiedyś chciałem takie cosik sobie zrobić,ale po czytaniu wszelakich info na necie dałem sobie spokój,jak masz z hostem usb to zastosowałeś przejściówkę pod kabel vag? jak to połączyłeś,i co najważniejsze co ze sterownikiem FDTI na WM bo tu pojawia się problem.
Jak możesz to podziel się info,na pewno nie jeden user pociął by sobie deskę rozdzielczą by sobie pda z fejsem umiejscowić Big Grin
26-12-2014, 11:58
Post: #25
RE: Szukam Vag-a
Tylko rs232 inaczej nie ruszy ten program, chyba, że monoscan albo jeszcze jakiś obdII logger czy jakoś tak. Ja akurat mam mio 168. Bawiłem się na drugim pda z "nieoficjalnym" hostem usb i kablem usb, ale tylko raz mi niby wykrył kabel i nic więcej, nie połączył się. Jedynie wersja vag check 2.1 łączy się po bluetooth, ale gość już nie rozwija programu, strona kaput a kabel kosztował ok 80funtów jak nie lepiej z tego co pamiętam. Były 2 kable do wersji 2.1 na bluetooh i rs232, obsługiwały can itp. Jest jeszcze program monoscan on niby działa z kablem na usb i rs232 ale mi się nie udało go ruszyć na drugim pda z hostem, a na tym chyba nie pójdzie bo mam wm2003se. Co prawda mój host w tym drugim pda jest nieoficjalny bo producent nie wypuścił tego pda z hostem usb, mi udało się go całkiem przypadkiem aktywować pod wm bawiąc się androidem. Trzeciego pda z "oficjalnym" hostem usb nie mam, więc może niech ktoś kto ma spróbuje to ruszyć. Szukam jeszcze pda z tv out, ale chyba będzie ciężko taki znaleźć, więc sobie daruję.



Gdyby mi się chciało tak jak mi się nie chce Big Grin
26-12-2014, 18:31
Post: #26
RE: Szukam Vag-a
napisz jak podłączałeś,kable lutowałeś bezpośrednio do płyty pda? czyli sygnał wykorzystałeś z pinu 6,10,13,??? według zamieszczonego linka
http://pinouts.ru/PortableDevices/mitac_...nout.shtml
widać też na nim że można podziałać z USB,sprawdzałeś czy jest to możliwe i czy wykrywa kabel z usb.Pytam dlatego że mam kkl na usb,jak trzeba będzie to kupie z rs232.
26-12-2014, 18:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-12-2014 19:17 przez DDiablo.)
Post: #27
RE: Szukam Vag-a
Najpierw wymieniłem w nim gniazdo bo go nie było ( miałem w zasobach od jakiegoś telefonu koreańskiego, pasowało idealnie ), potem polutowałem do wtyczki znalezionej gdzieś w szpargałach piny od rx i tx + zasilanie ( było ciężko znaleźć odpowiednie piny we wtyczce, dłużej się z nią bawiłem niż lutując gniazdo kolbówką z z drutem) i kabel synchronizacji do od usb ( ale niestety on mi nie działa , komp nie wykrywa a nie chciało mi się dalej z tym bawić bo i tak zalałem klejem wtyczkę i gniazdo, synchronizuje przez irdę jak trzeba albo wrzucam na kartę ) do tego programu wykorzystać trzeba tylko piny rx i tx i to wszystko łączysz je bezpośrednio 1:1 czyli rx do rx tx do tx no i masa ( piny w rs232 to 2, 3 i 5 masa) i ma śmigać na com1 Wink Mio nie ma hosta usb tylko client. Z kablem usb sobie daruj, chyba, że monoscan. Kabel na rs232 można i samemu zrobić, możesz też swój na usb wykastrować o ftdi, ale po co skoro możesz zrobić drugi albo kupić.

Nie podłączysz się kablami bezpośrednio do płyty w tym mio, piny są za blisko siebie, za dużo roboty, łatwiej gniazdo wlutować jeżeli wyrwane.
   

Kabel wygląda tak, zrobiłem go z kabla sieciowego ze wględu, że miał 8 pinów i potrzebne mi tyle było. Łatwo go rozłączyć i dorobić odpowiednie w zależności od zapotrzebowania. Wtyczki de-9 są produkcji UNITRY Big Grin
   



Gdyby mi się chciało tak jak mi się nie chce Big Grin
27-12-2014, 10:10
Post: #28
RE: Szukam Vag-a
kolega dał mi następce mio168 (myguide 6500xl)z mocniejszym prockiem i wm 4.2,teraz pozostało zrobić lub kupić fejsa no i testy.Z tym zasilaczem nie dało by rady zastosować stabilizator 5v,wlutować go w fejsie do 12v branego z obd2 i puścić przez wolne piny rs232 do pda.
PDA z hostem usb nie ruszy,tak jak pisałeś raz wykrył kabel i nic poza tym,było to wałkowane na elektrodzie,ktoś podawał linka na ruskie forum do sterownika FDTI na WM ale linki pogasły.
smok_wawelski powinieneś przenieść ten wątek bo robi się ciekawie Big Grin
27-12-2014, 10:54 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-12-2014 11:08 przez wesol.)
Post: #29
RE: Szukam Vag-a
zeby nie bylo tka ze sie spali cos. Zazwyczja pala sie fejsy ale tez i uklady zasilania kompa. Czemu?? Ano dajmy na to nasz laptop ma zasilanie z baterii ale czasmai dajemy zasilacz samochodowy. sam lap jest zasilany niby napieciem zazwyczja 19 V ale w srodku i tak jest wiele rzeczy po inwenterach wewnetrnych. Porty usb maja zasialnie 5V. Jesli sprzeglneicie to z zasoalniem auta to sie zaczna dziac cyrki. Tak uwalilem swojego VCDS'a. Tez nie wiedzialem co jest ale dostalem odpowiedz od dostawcy fejsa po rozmowie. Dlatego tez z tego co widzialem tunerzy tez podchodza do auta z lapkiem na bateryjnym zasilaniu a obrobke softu juz robi w biurze na zasilaniu sieciowym.

"to wygląda jakbyś spalił kontrolery USB w kablu (być może w PC ale raczej w kablach) a to jest zawsze wina zasilania laptopa i modyfikacji jakie tu wprowadziłeś. Tutaj w paczce znajdziesz materiał na ten temat

http://www.sendspace.com/file/g8vsvo

w COM'ie też masa jest przenoszona (równoważona) pomiędzy urządzeniami przy czym w tym przypadku nie ma elektroniki w kablu która "przepali" się jako pierwsza (ratując tym samym kompa) i tym razem możesz doprowadzić do uszkodzeń w laptopie. Wywal (albo podrzuć wrogowi znienawidzonemu) przetwornice, inwertery i wszelkie tego typu używki (weź przedłużacz i oryginalny zasilacz od laptopa, pomyśl też o przedłużce kabla USB), zapamiętaj tę historię a ustrzeżesz się od wielu niemiłych i kosztownych przypadków w przyszłości."



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
27-12-2014, 12:19 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-12-2014 12:40 przez DDiablo.)
Post: #30
RE: Szukam Vag-a
Pierwszy raz słyszę o czymś takim wesol. Poczytam temat. Chociaż nie wydaje mi się, żeby z moim zasilaczem coś mogło się stać czy to fejsowi czy pda. Zresztą nawet jakby się coś stało to 20zł nie będzie tak szkoda.

Edit: na szybko przeczytałem i tutaj chodzi głównie o przetwornice z 12v an 230v. Zresztą jak do tej pory nie zjarał mi się pda a kilka razy podłączałem go już i był zasilany z gniazda zapalniczki. Jakby był problem to już by się zjarał.


blabson

Ten myguide 6500xl to nie jest klon mio168? bo wygląda identycznie.



Gdyby mi się chciało tak jak mi się nie chce Big Grin




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name