Ocena wątku:
Hak holowniczy firmy Auto-Hak - który wybrać ?
21-12-2014, 14:32
Post: #21
RE: Hak firmy Auto-Hak - który wybrać?
I trzeba zwrócić uwagę czy jest do przedlifta czy do polifta. Daneczek dał link do westfali, ale do przedlifta, stasio pokazywał kiedyś fotki, że z przedlifta nie pasuje do polifta hak.



SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
Reklama

21-12-2014, 14:35
Post: #22
RE: Hak firmy Auto-Hak - który wybrać?
trzeba czytac poprostu ze zrozumieniem ale jak sie dwóje mialo w szkole to co tu pisac. Sciagnij zderzak jak nie idze sciagnac fajki z haka. Tak samo wymien kolo zapasowe jak winda siadla. DO tego dodaj to ze jestes w terenie w nocy a nie pod domem za dnia. Ja tam sie od chyba pol roku juz nosze zeby scagnac kolo zapasowe i moze ta winde bo ostatni raz to bylo jakies prawie 3 lata temu jak tam zagladalem. Jedynie dwa razy juz pompowalem kolo na zapasie. Zazwyczaj pompuje ponad 3 bary bo ostatnim razem mialem 1.5 bara juz bo wiadomo powietrze uchodzi z czasem z kola.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
21-12-2014, 14:57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-12-2014 15:05 przez daneczek76.)
Post: #23
RE: Hak firmy Auto-Hak - który wybrać?
Wesol my czytamy ze zrozumieniem tylko kosmiczne wywody z opowiadaniem i przygodami 1001 i jednej nocy nic do tematu nie wniosły wystarczy napisać: ze hak zdejmowany moze sie zacinać w najmniej oczekiwanym momecie jak winda od koła .
Tak Scappy masz racje mòj błąd nie zauważyłem co do linku już poprawiam.



Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
21-12-2014, 18:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-12-2014 23:24 przez smok_wawelski.)
Post: #24
RE: Hak firmy Auto-Hak - który wybrać?
No włąśnie prośba czytajcie ze zrozumieniem bo mix się robi że hej.
Zatem może po kolei:
(21-12-2014 09:13)wesol napisał(a):  jesli jest duza roznica w cenie to ja tez bym takieog nie bral. Poza tym ala westfalia to dosc czesto sie klinuja i albo nei idzi eich sciagnac albo nawet sama fajka z tym zamkiem sie psuje. Jak dla mnie zbedny bajer bo ja nie demontuje haka. Nie smigam zagranice by mi mieli sie doczepic o ile sie doczepią. WOle na dwie srubki miec go montowanego.
Kieszeń każdego to jego prywatna sprawa, Westfalia się nie blokuje z założenia tylko z powodu braku konserwacji i braku wyciągania kuli.
Nie masz racji że tylko zagranica - w PL ten przepis też obowiązuje tyle że nie jest rygorystycznie przestrzegany.
Nawiasem mówiąc gdyby w PL było to dopuszczalne to w myśl Konwencji Wiedeńskiej mógłbyś jechać ze stałym hakiem za granicę do UE

(21-12-2014 12:32)skimir napisał(a):  .......Mam westfalię (kupiłem razem z samochodem) - konstrukcja solidna, kuty hak, nie rdzewieje .........
Jak zobaczyłem jak to jest skonstruowane - faktycznie finezja i pomysłowość, to stwierdziłem, że jak pojeżdzę ze zdjetym hakiem i do wnętrza mocowania najdzie syfu to go więcej nie złożę...
Ostatecznie wszystko solidnie nasmarowałem i tak jeździ.
PS: czy do westfalii była jakaś oryginalna zaślepka w miejsce haka?
Oto powód zapiekania i ocena Westfalii z którą ja się w !00% zgadzam - to naprawdę super jakość i rozwiązanie.
Tak zaślepki są dostępne gdzieś je widziałem w sklepach z akc. do kempingowych - próbuj może szukać również w takich sklepach np. Fiamma

(21-12-2014 13:24)stasio59 napisał(a):  ....wiadomo ze od czasu do czasu należy taki hak zdjąć dobrze oczyścić i nasmarować można jeśli się go nie uzywa to w woreczek zapakować wraz ze smarem i wsadzić w kieszeń
Stasiu głównie nie fajka ale to co masz na aucie - tu najwięcej rdzewieje i się zasyfia, sama fajka już nie bardzo bo często w środku wożona.

(21-12-2014 13:54)wesol napisał(a):  a no taki urok. ...... Tu trzeb adbac niestety. .........
No właśnie a ile razy przed tym zdarzeniem zadbałeś o właściwą konserwację, gdybyś zadbał nie byłoby tego problemu.

(21-12-2014 14:30)dmusek napisał(a):  .......Wystarczy plaec namoczyć w towocie. Przelecieć otwór wkoło i będzie się łatwo odpinać. Ja zaczepiam hak gdy muszę coś przeciągnąć. Szkoda, że u nas policja tak mało lepi bałwanom mandaty za jeżdżenie z hakiem. Sorry, ale jakby się hak częściej zdejmowało i działałby należycie.Big Grin
Czyli kolejny raz powtarza się ten argument - konserwacja i po sprawie - nie zrzucajmy winy za własne niedbalstwo na producentów haków z wypinaną kulą - to zupełnie błędne rozumowanie, w ten sposób można usprawiedliwić wszystko.

Natomiast co do drugiej części Twojej wypowiedzi ........ [ zaistniało nieporozumienie]
[...... więc myślący "bałwan" - absolutnie nie czując się urażony - wyciął aby aby nieporozumienie nie wprowadzało to w błąd innych..... Smile .. wyjaśnienie p, dalsze posty w wątku..... ]

(21-12-2014 14:35)wesol napisał(a):  trzeba czytac poprostu ze zrozumieniem ale jak sie dwóje mialo w szkole to co tu pisac. ......
daneczek Ci już wyklarował - nie tnę Ci posta tylko dlatego że ciut zahacza o hak - ale prosze "do rzeczy" wesol a nie filozoficzne wywody



Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom - St. Żeromski
[Obrazek: stopka.png] - Pozdrawiam - moja www
- kontaktować się ze mną proszę przez e-mail
21-12-2014, 18:42
Post: #25
RE: Hak firmy Auto-Hak - który wybrać?
Ok dziękuję za pomoc wszystkim osobom.

Wezmę chyba ten z szybkim demontażem.

Jeszcze zaciekawiło mnie jedno.

Patrzcie na ten hak:
http://allegro.pl/show_item.php?item=4881348681

i na ten hak:
http://allegro.pl/hak-holowniczy-vw-shar...31033.html

Widzicie różnice między nimi ? Gdybym je miał obok siebie to powiedziałbym że muszą być od dwóch różnych aut. Jeden ma całą belkę poprzedczną opuszczoną niżej względem bocznych płoz mocujących. A drugi ma belkę poprzeczną na tej samej wysokości co boczne płozy mocoujące.

Druga sprawa to mocowania na belce - te blaszki takie wystające mocno w górę. W jednym są bardzo wysoko a w drugim nisko.

Ktoś może skomentować czemu te konstrukcje aż tak mocno się różnią w tym zakresie ?
21-12-2014, 18:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-12-2014 20:28 przez smok_wawelski.)
Post: #26
RE: Hak firmy Auto-Hak - który wybrać?
Te obrazki niczego nie dowodzą - zwróć uwagę na obrazki z lewej strony te małe - są przeróżne to po prostu może być tak jak wielokrotnie na allegro że pokazywane jest coś zbliżone np. podobny hak w aukcjach dla różnych haków do rożnych aut.

Jedynie rys techn. albo szczegółowe foto tak jak w rzutach prostokątnych dałby jasną odpowiedź.

Niewątpliwie pomimo tego co wyżej napisałem - gdybym miał auto bez haka i kupowałbym hak dziś to wybrałbym automat ze zdejmowaną kulą optymalizując jego cenę Smile



Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom - St. Żeromski
[Obrazek: stopka.png] - Pozdrawiam - moja www
- kontaktować się ze mną proszę przez e-mail
21-12-2014, 20:03
Post: #27
RE: Hak firmy Auto-Hak - który wybrać?
Różnicę widać wg mnie gołym okiem patrząc na te zdjęcia.
Wiadomo że rys. techniczny najlepszy ale te zdjęcia to są real foto a nie katalogowe.

Wg mnie ten tańszy hak po zamontowaniu będzie miał kulę niżej niż ten drugi hak.
21-12-2014, 20:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-12-2014 20:29 przez smok_wawelski.)
Post: #28
RE: Hak firmy Auto-Hak - który wybrać?
Ok - ja nie twierdzę że na fotach nie ma różnic.
Twierdzę że fota pod kątem zniekształca i utrudnia ocenę oraz twierdzę że czasem bywa na Allegro pokazywane jest nie to co się sprzedaje a wyrób np. podobny od innego modelu auta - nie twierdzę też że w tym przypadku tak jest.
Czy foty są real - też nie zarzucam że tak nie jest - ale nie do końca wiemy nawet jak ktoś tak napisał.

Po prostu trochę kasy to jest - zatem nie wietrzę podstępu ale doradzam ostrożność i dokładne sprawdzenie żeby się nie naciąć - to normalne wg mnie działanie przy zakupach wysyłkowych.
Lepsze to chyba niż ponieść koszty przysłania i wysyłki zwrotu - 50zł na ulicy wg mnie nie leży a telefon to znacznie mniejszy koszt i meil też nie gryzie Smile



Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom - St. Żeromski
[Obrazek: stopka.png] - Pozdrawiam - moja www
- kontaktować się ze mną proszę przez e-mail
21-12-2014, 20:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-12-2014 21:28 przez smok_wawelski.)
Post: #29
RE: Hak firmy Auto-Hak - który wybrać?
takie same nei moga byc bo byl by plagiat. Co nie znacyz z espelniaja dokladnie to samo zadnie i tak smao beda wygladac po zalozeniu zderzaka. Poporstu sa takie ze belka ma te wąsy przyspawane a ja mam np taka ze ma przykrecane do belki no i oczewiscie tam juz do podluznicy w aucie. Czasami ten uchwyt od beli co idzie w dol tez moze byc dluzszy bo gelka nie ma tych wąsów w ksztalcie litery "L" tylko prosto. Wynika to te z tego ze belka jest dosc cienka a zdezak ma za soba bardzo duzo miejsca i weszly by conajmniej diwe takie belki jedna nad drugą. Dwa takie haki zalozylem w sga, jeden w foxie i jeden w golfie 4 i chyba cos tam jeszcze. Poza tym chyba ze 40 w oplach ale to inna bajka tak ja blokady skrzyni "bear" czy kratki z homologacja auta na ciezarowe.
Ogolnei to nei rozumeim teog tematu bo chyba juz o hakach rozmawiane bylo na forum

[mod: smok_wawelski
wycięto OT - tematy organizacyjne, zachowania i postawy userów omawiamy w dziale O naszym Forum - tam przeniosłem wyciętą część tego posta
- wątek tutaj.
Nie widzę problemu aby podyskutować o mojej, Twojej czy innego usera postawie, zachowaniu czy zasługach - ale proszę zróbmy to w odpowiednim dziale i zachowaniem wzajemnego szacunku i rzeczowych argumentów w dyskusji - Dodatkowa prośba do Ciebie o przynajmniej trochę staranności w pisaniu - naprawdę źle się czyta Twoje posty
]



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
21-12-2014, 22:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-12-2014 22:12 przez dmusek.)
Post: #30
Question RE: Hak firmy Auto-Hak - który wybrać?
Oh, Smoku!
Z tymi hakami, chodzi o to, że jeżeli masz hak odpinany masz obowiązek jeździć z odpiętym. Oczywiście jeśli nie masz nic na nim zamontowane jak wieszak na rowery czy przyczepkę. Jeżeli natomiast masz hak na stałe, to nie ma co się misiakami przejmować.Big Grin Tak, więc przepraszam.

Śniegu brak, bałwanów także... Dziwne będą święta Tongue




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zawieszenie tył/auto długo kręci dar3k369 5 723 14-06-2023 22:04
Ostatni post: dar3k369
  Auto wibruje w określonej prędkości - nagła usterka raventes 4 637 24-05-2023 06:15
Ostatni post: raventes
  zablokowane auto POMOCY aspec.jurecki@wp.pl 12 2,738 05-06-2020 16:48
Ostatni post: grzeczny_52
  Auto " myszkuje " po drodze raventes 18 4,743 02-11-2019 16:07
Ostatni post: kalamb
Brick Termostat - problemy, firmy - temat zbiorczy andrzej_77777 114 35,825 12-04-2018 23:03
Ostatni post: wesol
  Jakiej firmy przegub wewnetrzny do MK II bercik350 34 22,520 19-01-2017 15:04
Ostatni post: wesol
  auto ściąga na prawo kremaster 15 4,438 13-02-2016 14:46
Ostatni post: dmusek
  Elementy zawieszenia,drążki kierownicze ,końcówki firmy MELYLE. sharanwawa 11 6,704 23-11-2015 09:20
Ostatni post: grzesiekm
  Jak rozpoznać który przegub puka tomamar 37 31,342 08-06-2015 17:30
Ostatni post: suhhar
  Hak holowniczy - Koszt montażu do MKI kubabike 34 14,190 08-04-2015 21:16
Ostatni post: misiek_lbn

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name