Ocena wątku:
ZVSA - Wilgotne szyby od wewnątrz
19-12-2014, 17:50
Post: #11
RE: Wilgotne szyby od wewnątrz
(19-12-2014 00:19)Czerwony napisał(a):  Koledzy,
filtr kabinowy jest raczej schowany (nie jest bezpośrednio eksponowany na warunki zewnętrzne). Pytanie mam następujące: czy da się w ogóle filtr kabinowy zawilgocić (pomijam utopienie samochodu)? Czy duży deszcz jest w stanie zmoczyć filtr? Mycie Karcherem?

Zastanawiam się, czy to autosugestia, czy faktycznie po wyjeździe z myjni szyby bardziej parują.

Pytanie dodatkowe: macie jakieś sprytne "myki" na wysuszenie filtra, bez wyjmowania? Jeżeli jest niedawno wymieniony, a nałapie już tej wilgoci, to co robić? Demontaż tego nie jest najwygodniejszy - łagodnie mówiąc.
Kolego czerwony, filtr da sie zmoczyc myciem, lub potrafi tez namoknac przy wiekszej ulewie bez najmniejszego problemu Wink
Reklama

19-12-2014, 18:14
Post: #12
RE: Wilgotne szyby od wewnątrz
Z moich obserwacji, dobrze umyta szyba o wiele mniej paruje. Istnieją też takie produkty jak antypara, lub sposób na perfekcyjną panią domu i lustrem w łazience, czyli pianka do golenia Big Grin(nie próbowałem).
Jeżeli chodzi o filtr to uważam że zawsze trochę wciągnie wilgoci z powietrza i to jest normalne ale jednocześnie gdy wilgotność maleje przepływające powietrze osusza go. W innym wypadku musiałbym codziennie wyciągać filtr i co... na kaloryfer?



[Obrazek: Season_5_cast_banner.jpg]
20-12-2014, 07:35
Post: #13
RE: Wilgotne szyby od wewnątrz
A może kolega silniczek mył ? i niechcący karczerkiem za daleko polał ?
Tak czy siak , podczas jazdy filtr powinien sam wyschnąć . A może brak osłony ( pólki ) oddzielającej mechanizm wycieraczek od silnika ?
Dobry patent na parujące szyby ? Na szmatkę nałożyć i przesmarować delikatnie niewielką ilością szamponu .
20-12-2014, 14:07
Post: #14
RE: Wilgotne szyby od wewnątrz
Panowie, miałem ostatnio to samo. Szyba umyta od środka, filtr wymieniony ze dwa miesiące temu. I nagle zaczęły mi parować szyby. Mokre, tłustawe?, mazały się. Nigdy tak nie było. Po umyciu szyby po trzech dniach to samo. Już stawiałem na pocącą się nagrzewnicę, ale przemyślałem, co założyłem do samochodu:
   
Jakie było moje zdziwienie, gdy po usunięciu zapachu i umyciu szyb od tygodnia mam suche szyby. Nie jeden zapach w samochodzie miałem, ale nigdy żaden nie dawał takiego efektu.
Ja osobiście filtr kabinowy wymieniam przed zimą i po zimie. Wtedy szyby nie parują, a w lecie nie śmierdzi.



Seat Alhambra 1.9 TDI 110 KM 1998r - żyje dalej na Ukrainie (chyba)
27-12-2014, 04:31
Post: #15
RE: ZVSA - Wilgotne szyby od wewnątrz
Witam ponownie przede wszystkim dziękuję za wszystkie odpowiedzi ! Jednak z tego co pamiętam tata w ostatnim czasie wymieniał filtr kabinowy i dalej nic nie pomogło ciągle to samo Big Grin. A jest taka możliwość że jeżeli poprzedni właściciel jeżdził (chyba) z zapachem w kabinie to mogło to skutkować tym że szyby są nadal wilgotne i jakby lekko tłustawe ??. Bo z tego co pamiętam o odkąd tato kupił Alhambrę ten problem nam towarzyszy Big Grin

Pozdrawiam i życzę udanego sylwestra
27-12-2014, 04:55
Post: #16
RE: ZVSA - Wilgotne szyby od wewnątrz
Tą zagadkę można odgadnąć w bardzo prosty sposób - porządnie wymyć, odtłuścić szybę - trochę pojeździsz i zobaczysz czy to zaszłość czy bieżący problem Smile



Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom - St. Żeromski
[Obrazek: stopka.png] - Pozdrawiam - moja www
- kontaktować się ze mną proszę przez e-mail
27-12-2014, 16:03
Post: #17
RE: ZVSA - Wilgotne szyby od wewnątrz
Polecam też wyczyścić podszybie pod filtrem, u mnie było sporo piasku i parę liści co skutkowało dłuższym odparowywaniem wilgoci. Welurowe dywaniki też gromadzą wilgoć co powoduje parowanie szyb jak jeszcze nie wymieniłeś to już pora.



ALHAMBRA Sport 1.9 TDI AUY
27-12-2014, 16:11
Post: #18
RE: ZVSA - Wilgotne szyby od wewnątrz
Przecież temat mokrych i mażących się szyb był już na forum kilka jak nie naście razy poruszany.
1. Wymycie szyby oraz wymiana filtra + oczyszczenie podszybia z liści, kurzu itd.
2. Jeśli nadal tak jest i do tego szyby tłuste to jak nić nagrzewnica leci. Wyciek może być tak minimalny że nie widac ubytków ze zbiorniczka.

U mnie na dnie obudowy nagrzewnicy był normalnie skoncentrowany płyn chłodniczy, gęsty jak miód. Wymyłem wszystko, założyłem nową nagrzewnicę i mam spokój.
27-12-2014, 16:56 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-12-2014 17:08 przez smok_wawelski.)
Post: #19
RE: ZVSA - Wilgotne szyby od wewnątrz
(27-12-2014 16:11)szparag86 napisał(a):  Przecież temat mokrych i mażących się szyb był już na forum kilka jak nie naście razy poruszany.

może i był poruszany ale ja na forum jestem od niedawna i nie ogarnąłem jeszcze wszystkich tematów,więc wolałem założyć swój.
Przepraszam! i pozdrawiam
27-12-2014, 17:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-12-2014 17:10 przez smok_wawelski.)
Post: #20
RE: ZVSA - Wilgotne szyby od wewnątrz
I nic tragicznego się nie stało że założyłeś - to zrozumiałe że nowy użytkownik na początku nieco czasem błądzi.

Z wymianą nagrzewnicy niestety jest trochę roboty - jak rzeczywiście nieszczelna to niestety trzeba i nie ma co czekać.
Ale nie zaszkodzi sprawdzić najpierw te rzeczy co były opisywane. Jeszcze jedna mi na myśl przychodzi - papieroski ?

Zobacz też wątki:
http://www.vw-sharan.pl/forum/showthread...wane+szyby
http://www.vw-sharan.pl/forum/showthread...wane+szyby
http://www.vw-sharan.pl/forum/showthread...agrzewnicy

Opis funkcji wyszukiwarek masz tutaj: http://www.vw-sharan.pl/forum/showthread.php?tid=6785



Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom - St. Żeromski
[Obrazek: stopka.png] - Pozdrawiam - moja www
- kontaktować się ze mną proszę przez e-mail




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name