Ocena wątku:
ZVSA - Wilgotne szyby od wewnątrz
18-12-2014, 22:01 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-12-2014 02:39 przez smok_wawelski.)
Post: #1
ZVSA - Wilgotne szyby od wewnątrz
Witam! mam od pewnego czasu problem w Seacie, mianowicie parują szyby a co najlepsze od środka zawsze są lekko mokre. Mam kumpla posiada galaxego w TDI i również ma podobny problem. Macie jakąś rade co do mokrych i parujących szyb ? Jest na to jakaś rada? idzie coś z tym zrobić ?

Pozdrawiam Rolleyes
Reklama

18-12-2014, 22:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-12-2014 22:21 przez robertkol.)
Post: #2
RE: Wilgotne szyby od wewnątrz
Tak. Trzeba wymienić filtr kabinowy. Tak dokładnie to problemem jest kondensacja pary wodnej, gdy na zewnątrz jest zimno, a my wsiadamy do środka i oddajemy ciepło i wilgoć oddychając, para wodna skrapla się w miejscach najchłodniejszych, w przypadku samochodu na szybach. Należy wtedy używać mocnego nawiewu, bez trybu Econ. Zasadnicze znaczenie ma stan filtra kabinowego, najlepiej wymieniać 2 razy w roku.



http://www.kolbuild.pro
KOLBUILD - Remonty i Wykończenia Wnętrz
18-12-2014, 22:12
Post: #3
RE: Wilgotne szyby od wewnątrz
Jak nic mokry filtr kabinowy
http://allegro.pl/filtr-kabinowy-wegl-ma...68423.html
18-12-2014, 22:28 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-12-2014 22:29 przez robertkol.)
Post: #4
RE: Wilgotne szyby od wewnątrz
(18-12-2014 22:12)pawcio napisał(a):  Jak nic mokry filtr kabinowy
http://allegro.pl/filtr-kabinowy-wegl-ma...68423.html

Mokrego nigdy nie spotkałem, zawsze jest zaklejony kurzem przez co jest niewydajny.



http://www.kolbuild.pro
KOLBUILD - Remonty i Wykończenia Wnętrz
18-12-2014, 22:42
Post: #5
RE: Wilgotne szyby od wewnątrz
kolego wyjmij filtr kabinowy na zimę i tak nie ma kurzu, a szyby nie będą parowały



Jestem Marcin z Jastrowia i mam VW Touran 1,9 TDI 105 KM z 2007 roku
GG 7631161
Skype jak coś na PW
Nie nienawidzę cwaniactwa
służę pomocą w diagnostyce grupy VAG
18-12-2014, 23:45
Post: #6
RE: Wilgotne szyby od wewnątrz
Wyjecie filtra całkiem to chyba nie jest najlepszy pomysł .Chyba ze nie ma klimatyzacja Wink
19-12-2014, 00:19 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-12-2014 00:22 przez Czerwony.)
Post: #7
RE: Wilgotne szyby od wewnątrz
Koledzy,
filtr kabinowy jest raczej schowany (nie jest bezpośrednio eksponowany na warunki zewnętrzne). Pytanie mam następujące: czy da się w ogóle filtr kabinowy zawilgocić (pomijam utopienie samochodu)? Czy duży deszcz jest w stanie zmoczyć filtr? Mycie Karcherem?

Zastanawiam się, czy to autosugestia, czy faktycznie po wyjeździe z myjni szyby bardziej parują.

Pytanie dodatkowe: macie jakieś sprytne "myki" na wysuszenie filtra, bez wyjmowania? Jeżeli jest niedawno wymieniony, a nałapie już tej wilgoci, to co robić? Demontaż tego nie jest najwygodniejszy - łagodnie mówiąc.
19-12-2014, 00:28
Post: #8
RE: Wilgotne szyby od wewnątrz
moin skromnym zdaniem po za wyjeciem raczej nic sie nie da , a po drugie nowy filtr nie jest drogi zeby sie bawic w regeneracje delikatnie mowiac m to nie poczatek lat 90-tych , gdzie nic nigdzie nie bylo ...
19-12-2014, 01:36
Post: #9
RE: Wilgotne szyby od wewnątrz
Według mnie szybko może zawilgocić się ponieważ woda spływająca z przedniej szyby spływa częściowo na blachę pod filtrem która jest nagrzana od silnika i przyśpiesza parowanie. Co do suszenia bez wyciągania to chyba tylko suszarką możesz się pobawić ale nie widzę sensu przecież łatwo się go wyciąga o ile masz dobrej firmy (dobrze dopasowany)



ALHAMBRA Sport 1.9 TDI AUY
19-12-2014, 02:16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-12-2014 02:16 przez Czerwony.)
Post: #10
RE: Wilgotne szyby od wewnątrz
(19-12-2014 00:28)rafikk87 napisał(a):  moin skromnym zdaniem po za wyjeciem raczej nic sie nie da , a po drugie nowy filtr nie jest drogi zeby sie bawic w regeneracje delikatnie mowiac m to nie poczatek lat 90-tych , gdzie nic nigdzie nie bylo ...

Zasadniczo pobieżnie się zgadzam, ale co tydzień, po myciu, filtr wymieniać?
Smile




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name