Ocena wątku:
czy to głowica???
18-12-2014, 23:23 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-12-2014 17:02 przez moherydz.)
Post: #21
RE: czy to głowica???
Mam kilka uwag pod adresem Pana WesolaSmile Po 1 przeczytałem dzisiaj dokładnie książkę Sharana którą 1 właściciel dostał do samochodu.Pisze tam jednoznacznie aby przez 10 minut od zakończenia jazdy nie otwierać korka od wlewu cieczy chłodzącej gdyź groźi to wylewem płynu ale cóź,widocznie niemcy którzy zrobili ten samochód wiedzą gorzej od Pana Wesola.Ale spoko,postanowiłem przełożyć jego test na moje 2 auto to jest Vw Passat B7 rok 2012 przebieg 56 tyś KM.Przejechałem spokojnie kilka kilometrów po czym otworzyłem korek od wlewu i był Pssst i ciecz poszła do góry dosyć sporo.Postanowiłem powtórzyć test przy dużych obrotach i przejechałem kilka kilometrów zmieniając biegi powyżej 3000rpm po zatrzymaniu nie byłem nawet wstaniue owtorzyć korka gdyź po paru przekręceniach kurka zauważyłem,że ciecz jest przy samym korku i odkręcenie go ewidentnie by spowodowało gejzer ze zbiorniczka.Cóź według Pana Wesoła Passat z przebiegiem 56 tysięcy kilometrów ma teź uszkodzoną uszczelke lub głowice.Jakie szczęście,że jest jescze na gwarancji i mi to zrobią za darmoBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin Bałem się już powtarzać test na Skodzie mojej żony gdyź gdyby objawy były takie same to zostałbym przed świętami bez żadnego samochodu bo wszystkie 3 by wylądowały na święta na wymieane UPGSmileSmileSmileSmileSmileSmileSmileSmileSmileSmileW zaistniałem sytuacji zrobiłem test na samochodzie mojej mamy Peugeot 207 HDI chyba 1.5 nie wiem dokładnie.Auto ma przejechane 11000 kilometrów i efekt jest dokładnie taki sam,widocznie francuzi nie potrafią robić samochodów...
.gif  scissors_ani.gif (Rozmiar: 811 bajtów / Pobrań: 126) [moherydz]
!!!!!!
Zresztą Boże...!!!O czym tu wogóle mówić!!!Nawet w Sharanie na korku jest rysunek żeby nie otwierać go na wysokiej temperaturze!!!!...
.gif  scissors_ani.gif (Rozmiar: 811 bajtów / Pobrań: 126) [moherydz]
!!!!!!

Ciśnienie w układzie to chyba 1,5 albo 1,2 bara więc to jest logicznie,że zaraz po jeźdźie coś się tego płynu podniesie!!!!!!!!!!!



VW Sharan 1.9 TDI 115 KM AUY 2001
Vw Passat B7 2.0 TDI
MB W220 400CDI Było by pięknie gdyby nie AIRMATICBig Grin
MB R129 500SL V12
Skoda Roomster piekielnie mocne 1.2TSISmile
Reklama

19-12-2014, 08:56 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-12-2014 17:33 przez moherydz.)
Post: #22
RE: czy to głowica???
Pisalismy ti juz tu nie raz. Ze to co pdoaje producetn nei zawsz emusi sie zgadzac. Piszemy tka jak jest. TO z eproducent podaje ze "może" sie plyn wylac nie znaczy ze tak musi byc. Umnie sie nie wylewa nawet po palowaniu i nie czekaniu nawet tych 10 minut. Jak si eu ciebie wylewa to twoja sprawa. Moz ejeszcz pare osób jak bedzie chcialo to sprawdzi czy sie u nich wylewa tez to pogadamy.

Poza tym wszystkim jesli myslisz ze sa dwa stany z UPG to fajnie. Myslisz ze jest tak ze dobra albo padnieta. A nie moze byc tak ze juz jest lekko popuszczajaca. Myslisz ze kazde polaczenie czy to na uszczlekach gumowych czy na pakulach czy na tasmie teflonowej jest na 100% szczelne przy kazdym cisnieniu?? Lepije sie zorietuje koelgo jakie cisnienia panuja w komorze spalania to pgadamy. Tak smao jak z SGA i skryzniami automatycznymi w nich. Kiedys gadalem z Bajerem na ten temat. Pracowal troszke w tune up i mam z nim kontakt, ba jest zalogowany nanaszym forum. Zachecalem go by sie udzielał. Niestety nie loguje sie od dluzszego czasu a szkoda. To samo z Robertem. Ciekawe czemu. Niewazne. Z Bajerem- dla niektorych Krystianem rozmawialem i mowil mi ze wiekszosc uzytkownikow SGA z automatem nawet nei wiedza ze cos jest nei tak ze skrzynia. Mowil mi ze dawno nie widzial w pelni sprawnej skrzyni automatycznej w tym aucie....[Obrazek: attachment.php?aid=3302][moherydz].



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
19-12-2014, 12:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-12-2014 17:33 przez moherydz.)
Post: #23
RE: czy to głowica???
Ok,czyli rozumiem,że Passat z przebiegiem 54 i Peugeot z przebigiem 11 mają popuszczone uszczelki,ok powodzenia,...[Obrazek: attachment.php?aid=3302][moherydz]!!!!!!
W ogóle ciekawy motyw....[Obrazek: attachment.php?aid=3302][moherydz]
Takim sposobem można niezłą kase naczepać gdyź wszystkie samochody w tym kraju(...[Obrazek: attachment.php?aid=3302][moherydz]) mają walnieta uszczelke.



VW Sharan 1.9 TDI 115 KM AUY 2001
Vw Passat B7 2.0 TDI
MB W220 400CDI Było by pięknie gdyby nie AIRMATICBig Grin
MB R129 500SL V12
Skoda Roomster piekielnie mocne 1.2TSISmile
19-12-2014, 15:57
Post: #24
RE: czy to głowica???
zawsze jest ciśnienie , po jeździe samochodem, czy to będzie spokojna jazda czy nerwowa.dokładnie tak jest jak pisze kolega @LukaszWRC że powinno się odczekać trochę po jeździe żeby sprawdzić stan płynu,

Kolego @Wesoł proszę pisać bez błędów ponieważ ciężko się rozczytać po tobie.



Jestem Marcin z Jastrowia i mam VW Touran 1,9 TDI 105 KM z 2007 roku
GG 7631161
Skype jak coś na PW
Nie nienawidzę cwaniactwa
służę pomocą w diagnostyce grupy VAG
19-12-2014, 16:39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-12-2014 16:47 przez daneczek76.)
Post: #25
RE: czy to głowica???
(18-12-2014 23:23)LukaszWRC napisał(a):  .Jakie szczęście,że jest jescze na gwarancji i mi to zrobią za darmoBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin Bałem się już powtarzać test na Skodzie mojej żony gdyź gdyby objawy były takie same to zostałbym przed świętami bez żadnego samochodu bo wszystkie 3 by wylądowały na święta na wymieane UPGSmileSmileSmileSmileSmileSmileSmileSmileSmileSmile
A ty bez kasy w portfelu i święta bez prezentów i pustym stole.

Ja szczeże mówiąć nawet bym się nie odwarzył szybko odkręcić korka, zawsze na gorącym troszke się odkręcało aż syknie i zejdzie ciśnienie i dopiero dalej.

Prosze was kolegdzy bez dogryzania sobie na wzajem merytoryka przedewszystkim.
I prosze nie rzucać nazwiskami , znajomy pan Kaziu, Juzek , Stefan itd. bo to nikogo nie interesuje. A ja też wielu ludzi znam.

Wesol prosze uświadom sobie że nie zawsze masz racje i też możesz się mylić mimo doświadczenia. Człowiek całe życie się uczy i głupi umiera.



Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
19-12-2014, 16:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-12-2014 17:14 przez moherydz.)
Post: #26
RE: czy to głowica???
Dzięki,też myślę,że mam racje.Dziwi mnie tylko jak ktoś z taką wiedzą...[Obrazek: attachment.php?aid=3302][moherydz]...
Ja nikomu nie dogryzam,...[Obrazek: attachment.php?aid=3302][moherydz]

Troszkę za ostro.
Można mieć różnice w zdaniach, można się nie darzyć sympatią ale należy się wzajemnie szanować.
[moherydz]



VW Sharan 1.9 TDI 115 KM AUY 2001
Vw Passat B7 2.0 TDI
MB W220 400CDI Było by pięknie gdyby nie AIRMATICBig Grin
MB R129 500SL V12
Skoda Roomster piekielnie mocne 1.2TSISmile
19-12-2014, 19:54
Post: #27
RE: czy to głowica???
U mnie nawet na gorącym silniku odkrecam korek i płyn ciut do góry się podniesie, delikatne ciśnienie w układzie zawsze jest. Napewno nie powinno go wywalac do góry. Problem jest już u ciebie rozwiązany?



seat alhambra 1,8T
19-12-2014, 20:23 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-12-2014 20:28 przez smok_wawelski.)
Post: #28
RE: czy to głowica???
arturo [ .. moderacja ... ] Psykniecie jest ale delikatne. Napewn nei moze sie plyn podnosci o 3, 4 czy 8 cm do gory. nie ma takiej opcji. Dzis wracalem z pracy i mialem zapieta przyczpeke. W pracy moge sobie brac drewno opalwe dowoli ile dam rade generalnie. Wiozlem cala przyczpepke swoja. Chcecie to wam zorbie fotke. Cislem zeby zagrzac dobrze auto. Jechalem golfem do teraz smigam tym akurat. I co pod domem mowie sobie sprawdze jak tam cisnienie w ukladzie. I co psykniecie lekie bylo. Nie wiem jak mam wam to udowodnic film nagrac czy nadal bedziecie mi tu wypisywac dyrdymały?? Moze ktos sie pokucie na wyczieczke do mnie to sam naocznie stwierdzi?? moze w sobote albo w neidziele bede jechal do Szczecina moze ktos chce sie spotkac i to potwierdzic??

mod smok_wawelski - proszę zaprzestań takich ocen użytkowników



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
19-12-2014, 20:36 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-12-2014 20:47 przez empoli71.)
Post: #29
RE: czy to głowica???
[moderacja]A po 2 gratluje cisnąć zimnego diesla...może dlatego nie masz ciśnienia?Smile
Moderowane przez mod.empoli71 Panowie proszę uspokoić trochę emocje bo polecą ostrzeżenia nie będzie tolerowane takie zachowanie



VW Sharan 1.9 TDI 115 KM AUY 2001
Vw Passat B7 2.0 TDI
MB W220 400CDI Było by pięknie gdyby nie AIRMATICBig Grin
MB R129 500SL V12
Skoda Roomster piekielnie mocne 1.2TSISmile
19-12-2014, 20:56
Post: #30
RE: czy to głowica???
przykładowe ciśnienie występujące w 1Z,więc po co te dyskusje i przepychanki


Załączone pliki Miniatury
   




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy to UPG/uszczelka pod głowicą? - objawy/problemy/rozwiązania itp. - temat zbiorczy marecki_name 262 41,930 30-10-2022 12:28
Ostatni post: wesol
  Uszczelka pod głowicą - inne niż SGA - pytania marecki_name 22 13,960 22-03-2014 14:28
Ostatni post: kaskader

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name