Ocena wątku:
Problem sharan-brak kierunków ,awaryjnych i centralnego
16-12-2014, 00:49
Post: #11
RE: Problem sharan-brak kierunków ,awaryjnych i centralnego
kolego marcyb muszę ci powiedzieć ze naprowadziłeś mnie na rozwiązanie problemu
Mianowicie rano jeszcze raz sprawdziłem te bezpieczniki były całe i usterka była dalej wiec dzisiaj po południu już miałem jechać do warsztatu ale przed wyjazdem jeszcze raz dokonalem ogledzin tej skrzynki z bezpiecznikami i Eureka.Kostka Która wychodzi ze skrzynki na bezpieczniki koło akumulatorów tam są 3 przewody 2 gróbe czerwone i jeden cieniutki czerwony.Ten cienki czerwony miał nienaturalne wybrzuszenie Na oslonce ale był cały, więc wziąłem go i zacząłem go giąć nagle osłonka przewodu pękla i wysypał sie z niej zielony pył to była szadz pozostałosc po przewodzie. Wiec do ręki lutownica naprzód- przewod zlutowany i co - Wszystko wróciło do normy!!
ale to połowa historii . Wsiadam do auta wszystko chodzi jak powinno Jazda próbna i nagle Wyswietla sie EPC czyli chyba tryb awaryjny obroty tylko do 2000 ob/min 50km/h i nic więcej.Gasze silnik EPC znika ale dodaje gazu I przypadłość wraca. Zaglądam znowu koło czarnej skrzynki koło aku ,bo mogłem tam cos rozłączyć ale nic poruszałem kablami i nic jade dalej nagle zaświeca mi sie choinka na zegarach wszystkie kontrolki olej esp abs oil itd.. no i STOP!!! Masakra .nie rozpisujac sie co miałem już w głowie biorę sie za pozostałe dwa grube przewody które też wychodza z tej skrzynki biorę nóż i tnę w zdłuż kable i to samo co w cienkim pył i szadz oczyściłem przewody z zieloneo nalotu i na szczęście zostało trochę przewodów w kablach więc WD40 do środka chwile poczekałem .Restart kompa przez odłączenie aku i jadę wszystko zgasło i narazie jest ok.Zobaczymy jak bedzie dalej ale na pewno musze Odciąć te przewody i zamontowac nowy pin tylko nie wiem czy dostane taki czy bedzie trzeba cudować ze starym.


Załączone pliki Miniatury
   
Reklama

16-12-2014, 00:54
Post: #12
RE: Problem sharan-brak kierunków ,awaryjnych i centralnego
czyli ten bezpiecznik odpowiada ze te wszystkie nie działające dodatki Rolleyes tylko ze u ciebie kable zgniły a nie spalił się bezpiecznik, u mnie jak się spalił to tak samo nie działy dodatki Big Grin Big Grin



Jestem Marcin z Jastrowia i mam VW Touran 1,9 TDI 105 KM z 2007 roku
GG 7631161
Skype jak coś na PW
Nie nienawidzę cwaniactwa
służę pomocą w diagnostyce grupy VAG
30-10-2016, 15:37
Post: #13
RE: Problem sharan-brak kierunków ,awaryjnych i centralnego
Dopisuję się do tematu.
Miałem bardzo podobny problem: nie działały kierunki, centralny itd.
Wasze posty naprowadziły mnie na uszkodzenie.
Uszkodzony był ten cienki kabelek czerwony ( zasilający chyba moduł komfortu ) wychodzący z czarnej puszki przy akumulatorze. Jest on za fioletowym bezpiecznikiem. Na pierwszy rzut oka wyglądał ok, jednak jak go delikatnie zacząłem rozciągać to okazało się że jest w środku skorodowany i przerwany. Wystarczyło polutować, zaizolować i zaczęło działać.
Dzięki za pomoc.
Okazuje się że ten kabelek zasilający nie wytrzymuje próby czasu (moje auto jest z 2003r) i jest za cienki.

pozdrawiam
WojtekSmile
31-10-2016, 12:07
Post: #14
RE: Problem sharan-brak kierunków ,awaryjnych i centralnego
jakość kabli w naszych sga to jakaś masakra... to pierwszy samochod jaki mam i trzeba odwalac takie mecyje. sztukowalem juz wiązki drzwi, klapy... w polonezie było lepiej... o mercu nie wspomnę. jedyne problemy jakie. mialem. z elektryka to byl Jeep ale on był z 82 roku!



ALHAMBRA 1.9 TDI ASZ 2005, VW LUPO 1.4, wcześniej : TOYOTA AVENSIS T25, MERCEDES E 220 W124, OPEL ASTRA G, JEEP CHEROKEE WAGONEER, MERCEDES W 123, POLONEZY, MALUCHY, DUŻE FIATY, I KILKADZIESIĄT RÓŻNYCH SŁUŻBOWYCH.... oraz motorynka Stella z silnikiem Java 50ccm Tongue
31-10-2016, 13:20
Post: #15
RE: Problem sharan-brak kierunków ,awaryjnych i centralnego
Nie ma co narzekać właściciele tych aut od 2010 roku maja zdecydowanie gorzej
01-11-2016, 09:06
Post: #16
RE: Problem sharan-brak kierunków ,awaryjnych i centralnego
koledzy ale jak by się nic nie działo z instalacją w przelotkach to co byście robili, a tak to zawsze można się oderwać o rzeczywistości i troszkę pogrzebać przy autku.Ja osobiście bardzo lubię coś porobić przy aucie Rolleyes



Jestem Marcin z Jastrowia i mam VW Touran 1,9 TDI 105 KM z 2007 roku
GG 7631161
Skype jak coś na PW
Nie nienawidzę cwaniactwa
służę pomocą w diagnostyce grupy VAG
01-11-2016, 11:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-11-2016 11:15 przez PAMONIUSZ.)
Post: #17
RE: Problem sharan-brak kierunków ,awaryjnych i centralnego
kwestia, kto i jak czasowy... ja jestem w tzw ciągłej d u pie czasowej więc ew czas przy aucie wolę przeznaczyć na tzw. konieczności lub upgrade'y zamiast sztukować kabelki. Dla przykładu w tym czasie co sztukowalem chyba z kilkanascie kabli wypinajac całe wiązki moglbym zamontować kamerkę cofania ktora juz krzyczy z kartonika... ZAMONTUJ MNIE... CHCĘ WIDZIEĆ ŚWIAT A NIE KARTON... i jak takiej malutkiej kamerce wytłumaczyć że księgowy VW kable na montaż wybierał.. Sad



ALHAMBRA 1.9 TDI ASZ 2005, VW LUPO 1.4, wcześniej : TOYOTA AVENSIS T25, MERCEDES E 220 W124, OPEL ASTRA G, JEEP CHEROKEE WAGONEER, MERCEDES W 123, POLONEZY, MALUCHY, DUŻE FIATY, I KILKADZIESIĄT RÓŻNYCH SŁUŻBOWYCH.... oraz motorynka Stella z silnikiem Java 50ccm Tongue
01-11-2016, 11:36
Post: #18
RE: Problem sharan-brak kierunków ,awaryjnych i centralnego
Wytłumacz jej, ze łatanie elektryki może służyć jej bezpieczeństwu. Będzie Ci wdzięczna :-)
03-01-2017, 00:05
Post: #19
RE: Problem sharan-brak kierunków ,awaryjnych i centralnego
Witam,
od kilku dni/paru tygodni mam podobny problem. A mianowicie:
Zaczęło się o zanikania prawego kierunkowskazu przy zamykaniu auta z pilota, dalej przy włączaniu kierunku, kolejno problem objawił się przy awaryjnych - PRAWY kierunek ZNIKŁ.
lewy również fiksuje, chwilami nie reaguje innym razem świeci światłem ciągłym(deska i światła). Po rozebraniu skrzynki z bezpiecznikami pod kierownicą znalazłem przekaźnik o oznaczeniu symbolu V23076-A3001-C132. Po włączeniu prawego kierunku słychać bardzo szybkie klikanie, przy włączonym lewym kierunku klika/stuka/hałasuje powoli=normalnie. Czy wymiana tego elementu pomoże ?
czy może jest to zły trop i nie ma z tym nic wspólnego i szukać przyczyny w braku masy w prawych kierunkach ??
20-02-2017, 07:13
Post: #20
RE: Problem sharan-brak kierunków ,awaryjnych i centralnego
Odpowiadając na zadane przez siebie pytanie, te przekaźniki(bo jest ich dwa) to nie najlepszy trop. po wymianie usterka dalej występuję. Sprawdziłem również bezpieczniki w tej skrzynce przy aku. wymieniłem bezpieczniki na nowe i niestety również brak rezultatu. jedyny trop jaki mi pozostaje to wiązki przewodów na progu .... No chyba że ktoś ma lepszy pomysł ??




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zwarcie na akumulatorze VW Sharan: brak kierunkowskazów, wycieraczek, zamka centralne p4w3l 3 287 17-09-2023 20:12
Ostatni post: Niemago
  Brak masy do BSI megaix 2 250 09-07-2023 21:56
Ostatni post: Stefano
  Problem z elektryką szyb dar3k369 9 873 14-06-2023 10:19
Ostatni post: wesol
  brak awaryjnych,kerunków,oświetlenia kabiny i innych seat41 0 253 29-05-2023 23:16
Ostatni post: seat41
  Brak podświetlenia zegarów sebter 17 11,492 17-02-2023 19:32
Ostatni post: robsson
  Brak tylnych świateł przeciwmgielnych ukciak 10 752 09-01-2023 19:20
Ostatni post: wesol
  Uniwersalny sterownik centralnego zamka vw sharan 99r Krzakenes 1 321 24-12-2022 12:02
Ostatni post: wesol
  Sterownik centralnego zamka juniorbhm 31 15,670 17-08-2022 11:30
Ostatni post: Pawelas
  brak prądu na radiu toldi0528@wp.pl 0 367 11-07-2022 14:10
Ostatni post: toldi0528@wp.pl
  Problem z centralnym zamkiem motocykle_123 0 422 20-05-2022 08:31
Ostatni post: motocykle_123

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name