Ocena wątku:
Zasysanie zapachu spalin... z rury ? Help
30-06-2014, 10:02 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-06-2014 14:20 przez smok_wawelski.)
Post: #1
Zasysanie zapachu spalin... z rury ? Help
Kiedyś na forum jeden użytkownik napisał, że "Zasysanie zapachu spalin na postoju przy uruchomionym silniku, to dość częste w naszych autkach. Pobór powietrza do naszych nawiewów niestety jest pod maską i jak wiatr od tyłu wieje to zaciąga spalinami z wydechu...".
Ja od wielu miesięcy próbuje dojść co powoduje w moim Sharanie zaciąganie spalin. Nie jest to jakieś super intensywne i w zasadzie chwilowe, praktycznie tylko ja jeżdząc tym samochodem zwracam na to uwagę. Ale jednak jest. Zastanawiałem się czy może to być zawiewanie z rury, aż trafiłem na wyżej cytowanego posta.
czy ktokolwiek z forumowiczów może to potwierdzić ? Spotkał się z taka sytuacją u kogoś innego ? Może gdzieś na innym forum.

Bezskutecznie próbuję dojść co jest źródłem spalinowego smrodku. Sprawdziłem wydech u 5 mechaników/tłumikarzy. JEST OK. EGR mam odpięty więc teoretycznie nie ma więcej miejsc gdzie mogłoby smrodzić spalinami.

KAŻDA sugestia mile widziana

Dzięki z góry za odpowiedź

pozdrawiam
Reklama

30-06-2014, 12:26
Post: #2
RE: Zasysanie zapachu spalin... z rury ? HELP
Podczas jazdy lubi zaciągać spaliny spod niedomkniętej lub nieszczelne klapy bagażnika. Jeżeli cały wydech jest szczelny, to chyba jedyne rozwiązanie.

Ja nie czuję spalin na postoju, nawet mając otwarte okna musi odpowiednio zawiewać, aby wepchnąć spaliny do kabiny.



[Obrazek: wqdz690429546a.GIF] Piszę poprawnie po polsku.

kiedyś Galaxy 2,3 i Sharan 1,8, teraz MB R500
30-06-2014, 12:43
Post: #3
RE: Zasysanie zapachu spalin... z rury ? HELP
U mnie też nic nie śmierdzi choć wydech już nieszczelny. U znajomego w xsarze piicasso na postoju waliło spalinami to podkładkę pod wtryskiem wymienił i jest ok.



SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
01-07-2014, 11:43
Post: #4
RE: Zasysanie zapachu spalin... z rury ? Help
U mnie przy pierwszym uruchomieniu lub postoju na skrzyżowaniu też zajeżdza spalinami a zagladałem pod maskę na silnik mam zasyfiony EGR i okolice i podejżewam że to jest przyczyną .Bo w czasie normalnej jazdy nic nie czuć .
02-07-2014, 09:26
Post: #5
RE: Zasysanie zapachu spalin... z rury ? Help
A może wystarczy włączyć obieg zamknięty powietrza i wtedy jak masz smród w aucie to szukać w okolicach klapy tylniej



VW SHARAN 1,9 TDI 115KM AUY 2003 r.
02-07-2014, 10:26
Post: #6
RE: Zasysanie zapachu spalin... z rury ? Help
Wczoraj przy wyjmowaniu turbiny okazalo sie, ze sruby od kolektora wydechowego da sie odkrecic w palcach.
2 lata temu wymieniana byla turbina i widocznie albo nie dokrecili albo sie obluzowaly.
W efekcie caly czas w kabinie bylo czuc lekki zapach spalin rano silniejszy, a przy cofaniu to az dusilo. Turbina tez wstawala jakos slabiej.
Warto sprawdzic kolektor. Smile
25-07-2014, 07:54
Post: #7
RE: Zasysanie zapachu spalin... z rury ? Help
Speque, poradziłeś sobie z tymi spalinami?

u mnie było podobnie. Wziałem sie za wyczyszczenie egr oraz jego zaślepienie ale zaślepkami. Problem spalin w kabinie jak ręką odjął. POdejrzewam, że przyczyną był niepsrawny egr.

Pozdrawiam



25-07-2014, 09:32
Post: #8
RE: Zasysanie zapachu spalin... z rury ? Help
wez kubek z woda i polej wtryski, stawiam ze masz nieszczelnośc na wtrysku którymś i stąd zapach.
jak wodą polejesz to będa szły bomble z nieszczelnego wtrysku.
25-07-2014, 10:30
Post: #9
RE: Zasysanie zapachu spalin... z rury ? Help
Weź mi kolego powiedz jak on ma to zrobić z wodą bo nie rozumie tego. Przecież kolega ma pompowtryski sądząc po jego opisie ze ma po lifcie auto



Jestem Marcin z Jastrowia i mam VW Touran 1,9 TDI 105 KM z 2007 roku
GG 7631161
Skype jak coś na PW
Nie nienawidzę cwaniactwa
służę pomocą w diagnostyce grupy VAG
25-07-2014, 13:35
Post: #10
RE: Zasysanie zapachu spalin... z rury ? Help
może zamiast wody nasypać piasku do silnika i nasłuchwać gdzie chrupie Tongue







Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  2.0 BRT rura recylkulacji spalin EGR zamiana na inną blondiG 5 3,519 14-06-2016 07:47
Ostatni post: blondiG
  Potrzebny numer rury filtr powietrza turbo tdi 110 mk1 donkol 5 2,656 05-01-2016 19:19
Ostatni post: Jędrek Z
  Jaką Sharan 1,9td z 97r ma normę czystości spalin sharan_97 2 3,906 03-02-2010 00:38
Ostatni post: sharan_97

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name