Ocena wątku:
Prośba o ocenę auta
09-06-2014, 14:22
Post: #21
RE: Prośba o ocenę auta
(08-06-2014 20:29)marcyb3 napisał(a):  Nie wiem jaka ty kolego 115 jezdziles, bo moja 115 bardzo fajnie się zbiera jak na taką dużą bude
haha Sharan/Alhambra/Galaxy poniżej 150kucyków to duże nieporozumienie...

nie mówię o wariowaniu, bo w takiej budzie i 300km nie wiele by zmieniło ale o chodzi bezpieczne wyprzedzenie pod górkę np. ciągnika...
Reklama

09-06-2014, 19:15
Post: #22
RE: Prośba o ocenę auta
(07-06-2014 22:57)raaza napisał(a):  Witam wszystkich na forumShy

Chcę kupić Sharana i zastanawiam się nad tym z ogłoszenia:
http://olx.pl/oferta/sharan-03r-okazja-C...40ff5649a2

Byłem oglądać, powiem szczerze, że nie znam sie na tych autach, ale sprzedający przedstawił kilka wad:
Klima nie działa - niby uszczelki na rurkach, nie działa wskażnik poziomu paliwa, czujnik temperatury powietrza, trochę rdzy, wnętrze trochę poprzecierane, ale auto ma 11lat..

Mam kilka pytań dot Sharana:

1: Jest to wersja camper, czyli z podnoszonym dachem. Sprzedający mówi, że nigdy go nie próbował podnosić, bo nie miał potrzeby. Możecie powiedzieć jak się to podnosi i czy często sie to psuje, zacina, przecieka?
2: Jest tam automat. Możecie powiedzieć czy automaty Volkswagena są ok? Jakie Sharany są bardziej poszukiwane? Z automatem czy bez? Ile więcej automat spali?
3: Z wlewu oleju po odpaleniu dmucha powietrzem i chlapie olejem. Czy to normalny objaw?
4: Mógłby ktoś rozkodować win? wvwzzz7mz3v053776

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.Wink

T auto jest z Danii, z racji tego że mieszkam w Dani kilka lat to nie radziłbym Ci go kupować, nie pytaj dlaczego bo temat rzeka a ja nie mam zbytnio czasu w najbliższym czasie. Uwierz mi na słowo i odpuść sobie. pozdrawiam



SHARAN 1,9TDI ASZ HIGHLINE
09-06-2014, 19:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-06-2014 19:48 przez wesol.)
Post: #23
RE: Prośba o ocenę auta
kiedys kuzyn sprowadzal auta z Europy i ma tam wojka w Dani i byla gadka ze fakt tam jest nawet drozej jelsi chodzi o autka osobowe. Kuzyn mial tylko plana na targanie aut ciezarowych ale temat jakos umarł. Nie wnikałem wlasnie czemu. Ponoc tam dobre auta sa drogie a zlomy w rozsadnej cenie. Chodzi tu glownie o przebieg jako wyznacznik tego czy to dobre auto czy zlom. Tam nie ma krecenia liczników.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
09-06-2014, 23:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-06-2014 23:40 przez sharan2004.)
Post: #24
RE: Prośba o ocenę auta
(09-06-2014 19:45)wesol napisał(a):  k Ponoc tam dobre auta sa drogie .

Drogie to mało powiedziane, załóżmy że dobry Sharan w PL kosztuje 40tyś zł, to taki sam w DK kosztuje 120tys zł.

Masz tu przykład http://www.dba.dk/vw-sharan-18-t-comfort...502901434/

Tyle w temacie.



SHARAN 1,9TDI ASZ HIGHLINE
10-06-2014, 10:10
Post: #25
RE: Prośba o ocenę auta
Ja kupiłem Galaxa MK2 2.3 z Danii...
mija prawie rok, 20kkm przejechałem i.... absolutnie nie żałuję Tongue
dość zabawne jest ocenianie samochodów na podstawie ceny, pochodzenia, zdjęć, itd.

Jeżeli auto popularne to wyznaczam sobie obszar poszukiwań na ~100km od miejsca zamieszkania i przeglądam na bieżąco wszystkie możliwe strony z ogłoszeniami.
Jak czytam, że ktoś dymał setki km żeby zobaczyć Octavię, Sharana czy innego popularnego paździerza, po czym na miejscu wielki zawód i płacz - bo Pan handlarz mnie oszukał Wink to śmiać mi się chce...
11-06-2014, 09:40
Post: #26
RE: Prośba o ocenę auta
A jak wg Was te egzemplarze?
Gaz w Sharanach to dobra opcja?



http://olx.pl/oferta/volkswagen-sharan-d...28040ca749

http://olx.pl/oferta/vw-sharan-2-0-litry...28040ca749
11-06-2014, 11:41
Post: #27
RE: Prośba o ocenę auta
Tylko nie w automacie.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
11-06-2014, 19:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-06-2014 20:31 przez smok_wawelski.)
Post: #28
RE: Prośba o ocenę auta
Anemiczna ta benzyna 60KM Smile    


Rysiekkk - już napisał - może mało dobitnie - więc dołożę swoje zdanie.
raaza - daj spokój - co tu oceniać na podstawie tych ogłoszeń i zamieszczonych w nich fotek - czy ładny kolor czy ładny parking ?

Na podstawie tego typu ogłoszeń nie sposób oceniać auta. To jedynie bardzo wstępny wskaźnik czy się zainteresować.
Tyle co na nich widać to brak kurnika we wnętrzu.
Dane o przebiegu hmm... no cóż w PL większość sprowadzonych i sprzedawanych ma przebiegi ok. 200 tys.
Pamiętam jak szukałem i jeden ze sprzedawców gdy pytałem o przebieg odpowiedział mi pytaniem na pytanie: "A ile pan chce żeby miał ?" wszystko dla klienta - w sumie mądry gość i miał sporo racji.

Przekopałem i sporo ogłoszeń i sporo aut nim kupiłem z wielu ogł. z zachęcającymi zdjęciami to w realu tak minimum 50-60% z nich okazywał się syf i kit. Nawet stanu korozji nie oceni się właściwie na fotach i nie mówię tu o przypadkach gdzie pomogli wujkowie Photoshop czy Gimp ale o normalnych fotach w takich ogłoszeniach. Wyślij np. sprzedającemu prośbę o szczegółowe foty spodu a nie budy i wnętrza - 30% Ci nie przyśle.

Prosta sprawa określić promień poszukiwań, po mojemu też 100 km to max - dlaczego opisałem to tutaj - szukac ogł. w necie, tel wypytać, trochę wyczuć - jeśli na tak jechać zobaczyć i dopiero wtedy oceniać. A jadąc weź mądrego kumpla i szpachlomierz. Nim pojedziesz zapytaj czy gość godzi się na kanał i szarpaki.

Jeśli chodzi o gaz - wg mnie też trudno mówić tu o Sharanie - raczej mówmy o konkretnym silniku.

Z moich doświadczeń:
ADY - bardzo pozytywnie - pierwotnie mikser obecnie sekwencja.



Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom - St. Żeromski
[Obrazek: stopka.png] - Pozdrawiam - moja www
- kontaktować się ze mną proszę przez e-mail
12-06-2014, 20:21
Post: #29
RE: Prośba o ocenę auta
Kolega chce kupić coś do 10-12tyś i dwa dni spędziłem w aucie latając 100km dookoła komina. Powiem wam tak pojechaliśmy oglądać octawię 2.0pb z 2003r z przelotem 200tyś. Na miejscu stoi fura na szafie 281tyś lepiona z każdej strony a jak polerowali to na rantach wyszedł czarny kolor drzwi a auto srebrne było hehe Generalnie Pan z komisu usłyszał parę słów odnośnie ogłoszenia. Po następne miałem jechać dalej 50km więc zadzwoniłem. Pytam grzecznie chłopa czy bardzo ulep i co malowane lepione. Bo nie mam zamiaru dymać 50km aby zobaczyć ulepa. Pan grzecznie powiedział co było lakierowane i że sam to robił, z partyzanta zaczął się motać że w tym momencie auta nie ma w domu. Po dociśnięciu szpili przez telefon wyszło że fura stoi u lakiernika na poprawkach.... żenua. Z ciekawostek powiem wam że na 7 aut które oglądałem i jeździłem w 2 działała klima hehehe a nadawało się jedno. |Co ciekawe na jazdę próbną sprzedający siada za kierownicę i mówi do mnie siadaj. Oczywiście parsknąłem śmiechem i mówię że powozić to mnie kobieta może. Z wielką łachą dał mi się przejechać autem które chcieliśmy kupić. Takie podejście do klienta w Radomskich komisach jest hehe Dodam że fura nadawała się pod kątem lakierniczym,silnikowym było błenos. Jak już ustaliliśmy cenę to tak z partyzanta sprawdziliśmy centralny itp.. Oczywiście wtopa zamykały się drzwi pasażera przód i za kierowcą. A jak chciałeś otworzyć to tylko otwierały się drzwi pasażera tył. Hehehe powiem wam że masakra auto nie kupione bo ciśnienie podniesione za bardzo.



był Sharan 2.8 lpg 4x4 2001
jest rrrumsterrr
do pracy jumper
12-06-2014, 20:27
Post: #30
RE: Prośba o ocenę auta
Ten centralny to bym olał i brał jak reszta ok Big Grin



SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name