Ocena wątku:
Prośba o ocenę auta
07-06-2014, 22:57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-06-2014 23:00 przez raaza.)
Post: #1
Prośba o ocenę auta
Witam wszystkich na forumShy

Chcę kupić Sharana i zastanawiam się nad tym z ogłoszenia:
http://olx.pl/oferta/sharan-03r-okazja-C...40ff5649a2

Byłem oglądać, powiem szczerze, że nie znam sie na tych autach, ale sprzedający przedstawił kilka wad:
Klima nie działa - niby uszczelki na rurkach, nie działa wskażnik poziomu paliwa, czujnik temperatury powietrza, trochę rdzy, wnętrze trochę poprzecierane, ale auto ma 11lat..

Mam kilka pytań dot Sharana:

1: Jest to wersja camper, czyli z podnoszonym dachem. Sprzedający mówi, że nigdy go nie próbował podnosić, bo nie miał potrzeby. Możecie powiedzieć jak się to podnosi i czy często sie to psuje, zacina, przecieka?
2: Jest tam automat. Możecie powiedzieć czy automaty Volkswagena są ok? Jakie Sharany są bardziej poszukiwane? Z automatem czy bez? Ile więcej automat spali?
3: Z wlewu oleju po odpaleniu dmucha powietrzem i chlapie olejem. Czy to normalny objaw?
4: Mógłby ktoś rozkodować win? wvwzzz7mz3v053776

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.Wink
Reklama

07-06-2014, 23:16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-06-2014 23:19 przez sabelART.)
Post: #2
RE: Prośba o ocenę auta
Nie wiem z jakiego to kraju ale co do historii serwisowej itd..ksiazka moze miec wszystkie pieczatki itd ale co Ci to powie?spytaj o faktury na zakupione czesci. Ja swoja pietwsza Alhambre dostalem ze wszystkimi kwitami na wszystko co bylo do niej kupione.przebiegi ksiazki
..kazdy orze jak moze.kombinacje alpejskie.co do usterek da sie ogarnac. Co do camperowego dachu nie wiem i sie nie wypowiem.
A i skoro stal trzy lata to po co latem bylo robione to czy tamto.to stal czy nie stal?
 Thanks given by: raaza
07-06-2014, 23:22
Post: #3
RE: Prośba o ocenę auta
Hm ciekawy opis cyt Stal 3 lata u mnie u ciebie tez postoi HeheBig Grin po mojemu to szukaj dalej bo na poczatek masz juz pare rzeczy do zrobienia a to juz koszty Undecided
 Thanks given by: raaza
08-06-2014, 00:00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-06-2014 00:34 przez marcyb3.)
Post: #4
RE: Prośba o ocenę auta
26.01 2010 miał 176000 KM tu masz jego historie ,

http://selvbetjening.trafikstyrelsen.dk/...MZ3V053776

troszkę mało zrobił przez 4 lata ogólnie to nie wziąłbym tego auta nawet za 10 tyś , auto oczywiście z dani



Jestem Marcin z Jastrowia i mam VW Touran 1,9 TDI 105 KM z 2007 roku
GG 7631161
Skype jak coś na PW
Nie nienawidzę cwaniactwa
służę pomocą w diagnostyce grupy VAG
 Thanks given by: raaza
08-06-2014, 06:53
Post: #5
RE: Prośba o ocenę auta
Dzięki Panowie za odpowiedziSmile
O faktury pytałem i niestety nie ma..
Facet robi w Danii i auto niby stoi ciągle w PL u ojca, ale czy ojciec nie jeździ na taxi to nie wiadomoWink
A jak to będzie z tym automatem? VW ma dobre automaty?
08-06-2014, 12:43
Post: #6
RE: Prośba o ocenę auta
1. Kupić takie auto i nie podnieść dachu nawet na próbę - totalna ściema i chęć ukrycia wad (no przecież nie podnosił dachu to i nie wiedział że jest niesprawny).
2. Nigdy nie miałem własnego auta z automatem, ale też nigdy takiego sobie nie kupię. Nie znam opinii o automatach z VW, więc jestem nieobiektywny.
3. Tak to normalny objaw. Jak silnik jest wyłączony, to nie dmucha powietrzem i nie chlapie olejem: to też normalneWink
4. Tego nie potrafię.

Z opisu i fotek w ogłoszeniu wynika jedno: to niezły ściemniacz i niechluj. Dla mnie porażka i nie pojechałbym nawet go oglądać.

Poszukaj sobie auta za granicą, lub od kogoś kto dbał o auto jak należy.
 Thanks given by: raaza
08-06-2014, 13:01 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-06-2014 13:03 przez wesol.)
Post: #7
RE: Prośba o ocenę auta
automata omijaj bo duza szansa ze jak sie wykrzaczy to bedziesz go przeklinał.
auto nie jezdzone to nie wiem czy jeszcze gorzej sie nie psuje jak jezdzone.

Sprawdz czy uklad napedowy ma sprawny bez luzów na przegubach, czy klima sprawna i czy dogrzewacz dzialający bo to sa koszty znaczne. Diagnostyke i logi dynamiczne przy jezdzie próbnej to obowiazkowo.

Statystycznie w SGA trzeba zazwyczaj wlozyc jak sie pryzwozi autko z zagranicy. Pare tych rzeczy dosc czesto nie dziala. Tak to nie ma ze bez wkladu sie obejdzie. Chcesz dobre auto to szukaj autka na forum bo czasami ktos sprzedaje autko moze nie za 12 tys a raczej wiecej ale zadbane i zrobione wszystko co trzeba lub prawie wszystko.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
 Thanks given by: raaza
08-06-2014, 17:38
Post: #8
RE: Prośba o ocenę auta
gorzow same dziury nie kupuj na 2003 to bieda licznik w milach mysle ze anglik po winie sprawdz zle odradzam a klima nie dziala zaczniesz wymieniac sprezarke chlodnice i niewiadomo co jeszcze lepiej dac kilka tysiakow wiecej i lepsze wyposażenie oraz szukaj aby wszystko działalo spokojnych poszukiwań i z głową niekieruj sie emocjami pozdrawiam
 Thanks given by: raaza
08-06-2014, 18:03
Post: #9
RE: Prośba o ocenę auta
fakt troszke biedawo tam. Niby fis jest tempak jest a brak podgrzewania szyby czy grzania stolków czy esp. Ja mam tez wersje biedna a podgrzewanie stolkow jest esp jest, podgrzewanie szyby jest. Nie mam fisa a ni tempaka. Dokladnie odwrotnei jak u tego.
Tego co ostatnio pisalem co ogladalem z zamiarem zakupu to wlasnie tez takie wyposazenie a niby 2006 rok. To mnie odstraszylo wlasnie bo nawet fotela dla dziecka nie mial. Jesli to auto po przekladce w UK to wlasciciel ma obowiazek o tym poinformowac bo wedle prawa osobo która zakupi to auto to nawet do 3 lat ma prawo do zazadania zadoscuczynienia z tego powodu czy nawet zwrot kasy.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
 Thanks given by: raaza
08-06-2014, 19:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-06-2014 19:16 przez raaza.)
Post: #10
RE: Prośba o ocenę auta
Panowie po czym wnosicie, że może to być przekładka z Anglika??
Jak to sprawdzić? Po vin?

Auto nie ma fis. Facet daje jakąś listwę i manetkę, żeby sobie zamontować..
Nie wiem nawet czy to mozliwe, a jak tak to jak kosztowne?




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name