Ocena wątku:
xenony - porada
13-08-2016, 22:07
Post: #51
RE: xenony - porada
przetwornice zamienione stronami. jak było tak jest. więc przetwornica zdrowa. zarniki podmienione i też lipa... w zwiazku z tym pozostaje zaplonnik/cewka/starter jak zwal tak zwał czarna skrzyneczka u dołu lampy nierozbieralna i nie naprawialna. używka w granicach 170zl więc koniec tematu. kupuję przetwornice do hidow i przejściówkę na D2S koszt ok 60zl.



ALHAMBRA 1.9 TDI ASZ 2005, VW LUPO 1.4, wcześniej : TOYOTA AVENSIS T25, MERCEDES E 220 W124, OPEL ASTRA G, JEEP CHEROKEE WAGONEER, MERCEDES W 123, POLONEZY, MALUCHY, DUŻE FIATY, I KILKADZIESIĄT RÓŻNYCH SŁUŻBOWYCH.... oraz motorynka Stella z silnikiem Java 50ccm Tongue
Reklama

14-08-2016, 06:55
Post: #52
RE: xenony - porada
PYTANIE, czy ktos ma rozpiskę pinów kostki lampy xenon.? Tej dużej zewnętrznej..



ALHAMBRA 1.9 TDI ASZ 2005, VW LUPO 1.4, wcześniej : TOYOTA AVENSIS T25, MERCEDES E 220 W124, OPEL ASTRA G, JEEP CHEROKEE WAGONEER, MERCEDES W 123, POLONEZY, MALUCHY, DUŻE FIATY, I KILKADZIESIĄT RÓŻNYCH SŁUŻBOWYCH.... oraz motorynka Stella z silnikiem Java 50ccm Tongue
22-08-2016, 10:58 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-08-2016 11:00 przez PAMONIUSZ.)
Post: #53
RE: xenony - porada
Ogarnięta jedna lampa. zestaw działa. zalożenie było takie aby móc powrócić do stanu oryginalnego i pozostawić starą przetwornice (o tym jeszcze pozniej napiszę dlaczego) oraz łączenia przewodów wykonywać wewnątrz lampy.
Krótki poradnik jak to ogarnąć :
1 kupujemy przetwornicę od hidów oraz przejściówkę na gniazdo D2S.
ok 60 zł na portalu aukcyjnym, (foto)
2 ustalamy + i masę od świateł mijania w wewnętrznej instalacji lampy. + to gruby żółty kabel a masa brązowy. w kostce sa dwa piny z brazowymi, my wlutowujemy sie w ten, z którego wychodzi gruby i cienki brązowy (foto). lutujemu odpowiednio z polaryzacją zestawu, który nabyliśmy.

3 w klapce rewizyjnej lampy wydlubujemy gumowy koreczek i delikatnie ok 0,5 mm powiekszamy pilniczkiem otworek aby przeszły gniazda od przejsciowki na D2S. W tym sanym otworze umieszczamy przewody zasilające przetwornice. Przetwornica pozostaje na zewnatrz. Po umieszceniu kabli w otworku usczelniamy go silikonem. (foto) .

4 na dole lampy jest taka czarna puszeczka (wzbudzacz, starter, cewka) dochodzą do niej kabelki czerwony, czarny, zielony od ori przetwornicy. dla bezpieczeństwa trzeba je wypiac bo pozostanie nam w lampie wolne gniazdo 1200 V i lepiej żeby było nieaktywne. Jest z tym mały problem bo kostkę blokuje plastik odbłyśnika. Trzeba np. długim płaskim śrubokretem nacisnąć w miejscu A (foto) ten plastik i szczypcami wypiac kostkę B (zaizolowac) .

5 czekamy aż silikon stężeje i zamykamy klapkę lampy tak aby przewody, ktorych juz wewnątrz jest więcej mocno sie nie zaginały. Ja użyłem taśmy materialowlej TESA w miejscu gdzie nowa wiązka przechodzi przez otworek tak aby blokowala możliwość pociagniecia kabli z zewnątrz i to zalałem silikonem.

pozostaje kwestia gdzie i jak zamocować przetwornice hid. Na chwilę obecną mam na trytytke przypietą do ori przetwornicy. pomiędzy nimi taśma izolacyjna bo obie są metalowe i różnie bywa.

i teraz mam pytanie:
Czy ori przetwornica ma poza przetwarzaniem napięcia inne funkcje? np sterowanie poziomowaniem... bo trochę kabelków do niej dochodzi...? Wiem mozna sprawdzić samemu ale. moze ktos. wie.

Jeśli by nie miała to miejsce na nowe przetwornice juz mamy.
Mi walnely te cewki w lampach i przetwornice mam sprawne.


Załączone pliki Miniatury
                   



ALHAMBRA 1.9 TDI ASZ 2005, VW LUPO 1.4, wcześniej : TOYOTA AVENSIS T25, MERCEDES E 220 W124, OPEL ASTRA G, JEEP CHEROKEE WAGONEER, MERCEDES W 123, POLONEZY, MALUCHY, DUŻE FIATY, I KILKADZIESIĄT RÓŻNYCH SŁUŻBOWYCH.... oraz motorynka Stella z silnikiem Java 50ccm Tongue
 Thanks given by: alfasamiec
04-01-2017, 23:03
Post: #54
RE: xenony - porada
u mnie lampy swiecą jak chcą, raz lewa raz prawa czasem obie czasem w ogóle. Jak pomęcze się chwile i włączam i wyłączam światła to w końcu uda sie je odpalic. Mniemam że startery sa juz do bani. Ten zestaw HID zastępuje starter?
04-01-2017, 23:30
Post: #55
RE: xenony - porada
A nie łatwiej założyć przetwornice od innego auta? Tutaj czytam że co chwilę coś pada.
Mam też audi A4 B5 od roku i tam nigdy problemu nie miałem, miałem Omegę B tam przez 3 lata zero problemów i nie słyszałem aby ktoś narzekał że mu się nie zaświecają, no chyba że kupił żarnik za 10zł



klaustrofobia: czyli lęk przed zamkniętymi pomieszczeniami.
np.:
Idę do sklepu po piwo i boje się że będzie zamknięte.
04-01-2017, 23:34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-01-2017 23:43 przez PAMONIUSZ.)
Post: #56
RE: xenony - porada
(04-01-2017 23:03)alfasamiec napisał(a):  u mnie lampy swiecą jak chcą, raz lewa raz prawa czasem obie czasem w ogóle. Jak pomęcze się chwile i włączam i wyłączam światła to w końcu uda sie je odpalic. Mniemam że startery sa juz do bani. Ten zestaw HID zastępuje starter?
tak bo w przetwornicach hidow jest starter a w naszych sga jest osobno przetwornica i starter.
teraz jak bym to robił to kupilbym. przetwornice 55W .


(04-01-2017 23:30)schak napisał(a):  A nie łatwiej założyć przetwornice od innego auta? Tutaj czytam że co chwilę coś pada.
Mam też audi A4 B5 od roku i tam nigdy problemu nie miałem, miałem Omegę B tam przez 3 lata zero problemów i nie słyszałem aby ktoś narzekał że mu się nie zaświecają, no chyba że kupił żarnik za 10zł
chyba jednak o wiele trudniej... trzeba rozpoznać czy tska przetwornica ma starter w sobie czy nie, znac oznaczebia pinow i zawsze wyjdzie drożej... biorąc również pod uwagę, ze bedzie to używka to i tak totolotek ile pochodzi.
u mnie na razie "zestaw uniwersalny" pięknie działa



ALHAMBRA 1.9 TDI ASZ 2005, VW LUPO 1.4, wcześniej : TOYOTA AVENSIS T25, MERCEDES E 220 W124, OPEL ASTRA G, JEEP CHEROKEE WAGONEER, MERCEDES W 123, POLONEZY, MALUCHY, DUŻE FIATY, I KILKADZIESIĄT RÓŻNYCH SŁUŻBOWYCH.... oraz motorynka Stella z silnikiem Java 50ccm Tongue
05-01-2017, 11:13
Post: #57
RE: xenony - porada
znalazlem taki zestaw :
http://allegro.pl/show_item.php?item=5098032318

55W czemu a co to da?
05-01-2017, 11:52
Post: #58
RE: xenony - porada
Mitologia:
Montaż Xenonów HID jest legalny w każdym wozie, bo są zestawy na żarówki H4, H7, H1.
Teoria: Xenony HID – zajebiście świecą, przecież mam lampę z soczewką, więc mogę wrzucić. Dodatkowo takie zestawy mają jakiś znaczek homologacji. Nic tylko montować
Praktyka:
W skrócie, samochody nie posiadające ksenonu, mają oznaczenia HC, HR, HCR, co oznacza, że mogą świecić tylko z halogenami. HID halogenem nie jest – DOWÓD REJESTRACYJNY LECI. A dodatkowo taki policjant ratuje przed HIDowcami, którzy oślepiają innych użytkowników dróg.
Werdykt: MIT OBALONY. Chcesz xenon – załóż ksenon. Z samopoziomowaniem lamp, spryskiwaczami, soczewką. A Policjant może Ci kazać uruchomić spryskiwacze reflektorów. Więc „zaślepka” może nie wystarczać.
05-01-2017, 12:39
Post: #59
RE: xenony - porada
Zgadza się.
Ale powiedz mi ile policjantów przy zwykłej kontroli drogowej np. zauważy, że to HID w soczewce.?? Pomijam fakt, że taki zawodnik kupił HID o brawie 8000k no to wtedy może zauważyć, chyba, że zatrzymają Cię do kontroli ci z techniki drogowej i ekologi bo oni jakieś pojęcie jeszcze mają dot. stanu tech. pojazdu.
05-01-2017, 13:16
Post: #60
RE: xenony - porada
chwila.... w przypadku sga do 2010 soczewki to chyba zawsze xenon... ja noe wstawilem hidow tylko wykorzystałem ich przetwornice, mam spryski i samopoziomowanie...



ALHAMBRA 1.9 TDI ASZ 2005, VW LUPO 1.4, wcześniej : TOYOTA AVENSIS T25, MERCEDES E 220 W124, OPEL ASTRA G, JEEP CHEROKEE WAGONEER, MERCEDES W 123, POLONEZY, MALUCHY, DUŻE FIATY, I KILKADZIESIĄT RÓŻNYCH SŁUŻBOWYCH.... oraz motorynka Stella z silnikiem Java 50ccm Tongue




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name